3950 |
1943 święto artylerii, gwarancja Schmutz. | Fi.2 |
| 220 PLN | |
3951 |
1943 całostka ze złamanym rogiem. | Fi.Cp.8yII |
| 30 PLN | |
3952 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.Cp3y |
| 600 PLN | |
3953 |
1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.Cp6x2A |
| 300 PLN | |
3954 |
| 100 PLN | |
3955 |
1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja. | Fi.Cp11 |
| 1 200 PLN | |
3956 |
1943 próbna odbitka grafiki do kartki pocztowej. | |
| 280 PLN | |
3957 |
1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja. | Fi.(bl.4) |
| 300 PLN | |
3958 |
1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja. | Fi.(bl.2) |
| 170 PLN | |
3959 |
1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz. | Fi.(bl.2) |
| 150 PLN | |
3960 |
1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz. | Fi.4Ad |
| 240 PLN | |
3961 |
1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis. | Fi.4bx1A, Cp5x2 |
| 800 PLN | |
3962 |
1944 Syrena, gwarancja. | Fi.5IIbx |
| 100 PLN | |
3963 |
1944 wydanie z nadrukiem dla obozu Gross - Born, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.5b |
| 120 PLN SOLD | |
3964 |
1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja. | Fi.9-11 |
| 300 PLN | |
3965 |
1944 Święto Morza, seria, znaczek za 20 fenigów bez gumy, gwarancja. | Fi.9-11 |
| 120 PLN | |
3966 |
1944 Caritas, znaczek na papierze x2, gwarancja i oznaczenie. | Fi.9ax2 |
| 240 PLN | |
3967 |
1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja. | Fi.12-14 |
| 350 PLN | |
3968 |
1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz,. | Fi.12-14 |
| 300 PLN | |
3969 |
1944 Święto Gór, czworoblok ze stemplem okolicznościowym Rocznicy Poczty Obozowej. | Fi.15 |
| 240 PLN | |
3970 |
1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
3971 |
1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w ciemnym odcieniu, gwarancja. | Fi.15 |
| 60 PLN | |
3972 |
1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja. | Fi.16 |
| 250 PLN | |
3973 |
1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk. | Fi.16, bl.7 |
| 280 PLN | |
3974 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.17 |
| 10 PLN | |
3975 |
1944 Herby miast - Wilno parka pozioma znaczków za 5 f + Wieża Piastowska w Cieszynie znaczek za 30 gr na karcie wielkanocnej ozdobionej dwubarwną grafiką według projektu Bolesława Malisza wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.17, 22 |
| 500 PLN SOLD | |
3976 |
1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
3977 |
1944 Herby miast, marginesowa i naroznikowa seria czysta, gwarancja Krawczyk,. | Fi.17-21 |
| 70 PLN | |
3978 |
1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.18 |
| 400 PLN | |
3979 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.18 |
| 10 PLN | |
3980 |
1944 herby miast, arkusz znaczka za 20 fen. | Fi.19 ark. |
| 180 PLN SOLD | |
3981 |
1944 herby miast, znaczek złamany, gwarancja. | Fi.20 |
| 10 PLN | |
3982 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.20 |
| 10 PLN | |
3983 |
1944 herby miast, gwarancja. | Fi.21 |
| 15 PLN | |
3984 |
1944 herby miast, luzak z serii. | Fi.21 |
| 15 PLN | |
3985 |
1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja. | Fi.22 |
| 50 PLN | |
3986 |
1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz. | Fi.23-4 |
| 650 PLN | |
3987 |
1944 Puławski i Kościuszko, znaczek za 50 gr ślady przywarcia na gumie, gwarancja Schmutz. | Fi.23-4 |
| 80 PLN | |
3988 |
1944 Pułaski i Kościuszko, marginesowa seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja. | Fi.23-24 |
| 170 PLN | |
3989 |
1944 Pułaski i Kościuszko, seria czysta, gwarancja Krawczyk,. | Fi.23-24 |
| 150 PLN | |