Auction 82. Danzig

7482

1934 "Im deutschen Danzig Reichstreffen des graphischen Gewerbes 9.-13. August 1934" (Spotkanie przemysłu poligraficznego Rzeszy w niemieckim Gdańsku) Danzig 5, kasownik okolicznościowy na firmowej kopercie "GEBR.REUTER" wysłanej 11.8; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.188
Mi.194
120 PLN
7483

1934 wydanie przedrukowe, seria kasowana z nadrukiem nowych wartości (Fi.140.-).

Fi.234-38
Mi.240-42
120 PLN
7484

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta z portretem Jana Heweliusza ostemplowana okolicznościowo 5.8; minimalnie słabszy stan zachowania (Fi.350.-).

Fi.Cp47
280 PLN
7485

1934 Heweliusz - 40 Zjazd Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazd Związku Filatelistów Niemieckich, ilustrowana karta czysta; bardzo dobry stan zachowania (Fi.400.-); temat - ASTRONOMIA, PIWO.

Fi.Cp47
320 PLN
7486

Fi.Cpp3
Mi.PP2
250 PLN
7487

1934 ilustrowana karta prywatna wykonana na zlecenie organizatorów Zjazdu Filatelistów Niemieckich i 11 Zjazdu Związku Filatelistów Niemieckich; ostemplowana okolicznościowo 5.8; dobry stan zachowania (Fi.300.-); temat - ŻAGLOWCE.

Fi.Cpp3/I
Mi.PP2
250 PLN
7488

1934 "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" - rzadki pocztowy stempel pomocniczy, karta pocztowa wysłana 15.5 z gdańskiego urzędu skarbowego, adresata nie odnaleziono i po oznaczeniu przesyłki w urzędzie Gdańsk 1 stempelkami "Empfänger nicht zu ermitteln Postamt 1 Danzig" i "Zurück 22.MAI 1934" odesłano do nadawcy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

400 PLN
7489

1935 Herb Gdańska w owalu, seria kasowana (Fi.130.-).

Fi.239-46
Mi.243-50
80 PLN
7490

1935 Herb Gdańska w owalu, seria czysta w pięknym stanie (Mi.240 euro).

Fi.239-46
Mi.243-50
500 PLN
7491

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 25 pf. - najdroższych w serii, z numerem nakładu HAN 535 na marginesie (Fi.-.-, Mi.530 euro), piękny stan zachowania.

Fi.242
Mi.246 HAN 535
1 000 PLN
7492

1935 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, czworoblok znaczków za 40 pf. z numerem nakładu HAN 635 na marginesie, piękny stan zachowania.

Fi.244
Mi.248 HAN 635
180 PLN
7493

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria kasowana (Fi.65.-).

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
7494

1935 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta z minimalnymi śladami po podlepkach.

Fi.247-51
Mi.251-56
50 PLN
7495

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I) (Mi.22 euro), seria czysta.

Fi.252-54
Mi.256-58
45 PLN
7496

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (I), seria kasowana.

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
7497

Fi.252-54
Mi.256-58
20 PLN
7498

1936 firmowy list lotniczy z Gdańska do Niemiec.

Fi.193
40 PLN
7499

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
200 PLN
7500

Fi.255ab-57
Mi.259ab-61
100 PLN
7501

Fi.258-62
Mi.262-66
120 PLN
7502

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
7503

1936 seria wydania dobroczynnego z dopłatą na Pomoc Zimową - zabytki Gdańska.

Fi.258-62
90 PLN
7504

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, całostka za 25 fen na papierze kremowym, jedna z najrzadszych kart Wolnego Miasta (Mi.400 euro) skasowana okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej; doskonały stan zachowania

Fi.Cp55e
Mi.P54
800 PLN
7505

1936 około, widokówka przedstawiająca parostatek pasażerski S.S. "Paul Beneke" pływający pod banderą Wolnego Miasta Gdańska, noszący imię najsłynniejszego gdańskiego kapra z XV w. Pawła Beneke, któremu nieśmiertelną sławę przyniosło zdobycie statku z wielkim łupem (wartości 48.000 guldenów), w tym obrazu "Sąd Ostateczny" Hansa Memlinga, który ofiarowano Bazylice Najświętszej Maryi Panny w Gdańsku.

100 PLN
7506

1937 wydanie obiegowe, znaczek z obiegu pocztowego.

Fi.265
25 PLN
7507

1937 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 10 Pf. na jasnożółtawym papierze.

Fi.268
Mi.272
15 PLN
7508

1937 wydanie na rozwój gospodarki Gdańskiej, znaczek za 40 Pf. ze znacznym wzajemnym przesunięciem kolorów, gwarancja Krawczyk.

Fi.271
Mi.275X
200 PLN
7509

Fi.274-78
Mi.276-80
50 PLN
7510

Fi.274-78
Mi.276-80
120 PLN
7511

1937 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III), seria czysta w pieknym stanie.

Fi.274-78
Mi.276-80
150 PLN
7512

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta z pełną treścią wysłana 21.4.1938 z urzędu Gdańsk 1, dobry stan zachowania (przebarwienia).

Fi.Cpp4/I
Mi.PP3
150 PLN
7513

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
7514

Fi.bl.1
90 PLN
7515

1937 DAPOSTA, blok lotniczy ze znacznym uszkodzeniem cyfry 3 - częściowy brak koloru (druk suchotłoczony), inne drobniejsze błędy napisu wycenione w katalogu Michel na 600 i 300 euro, gwarancja Krawczyk.

Fi.bl.1 B
1 200 PLN
7516

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
7517

Fi.bl.1-2a, b
280 PLN
7518

Fi.bl.2
90 PLN
7519

1937 wydanie z dopłatą na rzecz rozwoju gospodarki gdańskiej, list polecony ofrankowany blokiem ostemplowanym okolicznościowo wysłany 30.11 z urzędu Gdańsk 1 do Łagiewnik, kasownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.3
500 PLN
7520

Fi.bl.3
300 PLN
7521

Fi.bl.3
350 PLN