Auction 82. WW2 PoW and internment camps

4243

1945 Dachau - Allach, nieząbkowany blok ze znakiem wodnym kwadraty.

Fi.bl.2A
45 PLN
4244

1945 Dachau Allach, bloki cięty i ząbkowany z dopłatą na PCK 3+7 mk ale bez suchej pieczęci PCK, ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" na liście poleconym wysłanym 29.3.46 z Bad-Wiessee do Berlina, kasownik odbiorczy 4.4 na odwrocie; bloki tego wydania na ogół spotyka się czyste i z dodatkową suchą pieczęcią PCK, te użyte pocztowo na przesyłce z oryginalnego obiegu tworzą bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.bl.3xA-B
1 200 PLN
4245

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., na papierze bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.3B
50 PLN
4246

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK 3+7 mk., bez znaku wodnego, napis typu 1 - lekko pochyły.

Fi.bl.4yA
200 PLN
4247

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w lewo" (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5A
50 PLN
4248

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-) o nieco obniżonym rysunku, napis typu 1 - lekko pochyły, bez sucho tłoczonej pieczęci PCK na marginesie.

Fi.bl.5A
80 PLN
4249

1945 Dachau Allach, cięty blok z dopłatą na PCK za 2,85+7,25 mk. na białym papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi. 200.-) o nieco obniżonym rysunku, napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xA
70 PLN
4250

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na papierze ze znakiem wodnym "kwadraty w prawo" (Fi.200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie sucho tłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xB
50 PLN
4251

1945 Dachau Allach, ząbkowany blok z dopłatą na PCK 2,85+7,25 mk. na brązowawym papierze ze znakiem wodnym DM (Fi. 200.-), napis typu 1 - lekko pochyły, na marginesie suchotłoczona pieczęć PCK.

Fi.bl.5xB
70 PLN
4252

1945 Dachau – Allach, blok z błędem "odwrócony znaczek za 25 pf".

Fi.bl.5yA
300 PLN
4253

Fi.bl.5yB
300 PLN
4254

1945 obóz w Marsylii dla jeńców niemieckich na terenie Francji, list wysłany z obozu do Komitetu Pomocy Jeńcom Wojennym w Paryżu, stempel cenzury obozu "DÉPOT DE P.G. No 151 CONTROLLE", dopisano na czerwono numer: "6693".

150 PLN
4255

1945 list z Obozu Polskiego powstałego w miejscu wyzwolonego oflagu XC, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego w Lubece do polskiej jednostki wojskowej o kryptonimie P/40/P (pododdział 1 DPanc) w składzie British Liberation Army, stempel nadawczy POCZTA POLSKA LUBEKA z dostawioną osobno datą -4 Juni 1945; bardzo dobry stan zachowania.

500 PLN
4256

1945 Stalag IXC - niewykorzystany przekaz paczkowy dla paczki żywnościowej wysłany 2.1 z obozu do miejscowości Bierzwienna Długa (Dornhecken) poczta Kłodawa (Tonningen), stempelek cenzora nr.12; zwraca uwagę datownik z niedokładnie usuniętymi napisami; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

200 PLN
4257

1945 Freiman - zaświadczenie wydane przez Polski Komitet dla byłego więźnia obozu Hersbruck, pieczątka KOMITET POLSKI Freiman; dobry stan zachowania (dokument od spodu podklejany).

50 PLN
4258

1945 "Polish Camp/ Bad Harzburg" list przesłany 1.X za pośrednictwem Poczty Polskiej w Northeim do Warszawy, cenzura wojskowa nr.1554, koperta uszkodzona.

60 PLN
4259

1945 list z Polskiego Obozu Wojskowego Murnau, wysłany za pośrednictwem polskiego urzędu pocztowego do polskiej jednostki o kryptonimie P/40/P (pododdział 1 DPanc) w składzie alianckich sił okupacyjnych na terenie Niemiec, stempel nadawczy MURNAU POLSKA POLSKA; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
4260

1945 Dachau, znaczki wydania "orzeł polski" w różnych odmianach.

80 PLN
4261

1945 Helmstedt, arkusik niedoszłych do obiegu naklejek pocztowych o charakterze charytatywnym "Polacy na ziemi niemieckiej", gwarancja.

700 PLN
4262

700 PLN
4263

1945 osiedla polskie w Bawarii, list z poczty polskiej w Monachium 7.8.45 do Londynu.

300 PLN
4264

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 15 c. z odwróconym nadrukiem "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, sygnowany Borzecki.

Fi.1 No
800 PLN
4265

1946 stemplowane serie poczty polskich osiedli w Bawarii.

Fi.1-3 A, B
450 PLN
4266

1946 ząbkowana seria stemplowanych znaczków polskich osiedli w Bawarii.

Fi.1-3B
150 PLN
4267

1946 ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, ładna seria narożnikowa stemplowana poczty osiedli polskich w Bawarii.

Fi.1-3B
260 PLN
4268

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, marginesowa seria kasowana z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze (jako zwykłe Fi.320.-).

Fi.1-3B, 1aB
280 PLN
4269

Fi.1-3B, 1aB
160 PLN
4270

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii - Ettlingen, I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana (Fi.480.-).

Fi.1-4B
440 PLN
4271

Fi.1-5
150 PLN
4272

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem "SZANUJ CZTERY WOLNOŚCI" cytat z Roosevelta na podlepkach na karcie z opisem wydania po angielsku.

Fi.1-5
80 PLN
4273

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem tzw. "szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta, na kopercie z pierwszego dnia obiegu, wydanie o charakterze pamiątkowym.

Fi.1-5
120 PLN
4274

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana (Fi.250.-).

Fi.1-9
200 PLN
4275

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria plus znaczki z nadrukiem "szanuj cztery wolności".

Fi.1-9
100 PLN
4276

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria czysta w pięknym stanie (Fi.45.-).

Fi.1-9
35 PLN
4277

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym (Fi.165.-), pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
140 PLN
4278

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 38 pf.+ 3 mk. na papierze z pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma.

Fi.2B (a)
600 PLN
4279

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, znaczek za 50 c. ze znacznie przesuniętym ząbkowaniem, do tej pory spotykano wyłącznie egzemplarze niegumowane - tu, narożna trójka z pełną oryginalna gumą w pięknym stanie.

450 PLN
4280

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, ruiny Warszawy na tle sylwetki Stefana Starzyńskiego, próba znaczka za 50 pf. + 5 mk. w kolorze niebieskim na białym kredowanym papierze, gwarancja.

Fi.3 P
600 PLN
4281

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, cięty znaczek za 50 pf.+ 5 mk., drukowany na stronie gumowanej - widać dokładnie strukturę gumy, unikat dużo rzadszy od prób tego wydania.

Fi.3A
1 200 PLN
4282

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, rzadka niekatalogowana odmiana znaczka za 50 pf.+ 5 mk. na papierze z przesunietym pomarańczowym poddrukiem, piękny stan zachowania, pełna oryginalna silnie prążkowana guma.

Fi.3B (a)
600 PLN