35572 |
1927 Złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, czysty znaczek za 20 gr. z wartością rozrachunkową na marginesie. | Fi.233 Mi.252 |
| 100 PLN | |
35573 |
1927 list z Pomorzan do Wielkiej Brytanii. | Fi.233 Mi.252 |
| 25 PLN SOLD | |
35574 |
1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, parka. | Fi.233 Mi.252 |
| 60 PLN | |
35575 |
1927 złożenie prochów Juliusza Słowackiego w Katedrze Wawelskiej, czworoblok. | Fi.233 Mi.252 |
| 120 PLN SOLD | |
35576 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Kraków przez Koluszki, Radom nr 122 z wyróżnikiem b. | Fi.282 Mi.303 |
| 50 PLN | |
35577 |
1927 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zwardoń - Sucha nr 335. | Fi.Cp43 |
| 50 PLN | |
35578 |
1927 kartka z Buczacza do Krakowa. | Fi.Cp46 |
| 10 PLN | |
35579 |
1927 list z Dubna do Chełma Lubelskiego. | Fi.Ck7 |
| 15 PLN | |
35580 |
1927 list polecony z MSZ w warszawie do Lwowa, stempel opłaty ryczałtowej MSZ. | |
| 50 PLN | |
35581 |
1928 list polecony z Lwowa do Tarnobrzega. | Fi.192, 210 Mi.211, 238 |
| 15 PLN SOLD | |
35582 |
1928 Stanisław Wojciechowski, pojedyncza frankatura na liście poleconym z Wilna 13.2.28 do Wiednia. | Fi.193 Mi.212 |
| 100 PLN | |
35583 |
1928 list polecony z Siedlec koło Wolsztyna do Niemiec, piękna frankatura serii obiegowej "rożne zabytki". | Fi.205, 206, 208, 20 Mi.233, 234, 236, 23 |
| 120 PLN | |
35584 |
1928 miejscowy list ze stemplem okolicznościowym Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie. | Fi.205, 206, 227 Mi.233, 234, 246 |
| 30 PLN | |
35585 |
1928 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Wilno - Warszawa nr 117 z wyróżnikiem d. | Fi.208, Cp43 |
| 60 PLN | |
35586 |
1928 "KORZYSTAJ z UZDROWISK/ POLSKICH!/ INFORMACJE:/ WARSZAWA SZUCHA 8/ TEL 409-74" Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 18.VII (Myślicki 28 103). | Fi.208II, 209II Mi.236II, 237II |
| 30 PLN | |
35587 |
1928 kartka z Gdyni do Płocka, bardzo rzadki stempel "SKRZYNKA OKRĘTOWA P.P. ŻEGLUGA POLSKA SS "GDAŃSK"", SS Gdańsk – polski parowy statek pasażerski żeglugi przybrzeżnej został zbudowany przez Stocznię Cesarską w Gdańsku w roku 1926 na zamówienie polskiego armatora "Żegluga Polska", widokówka z Gdyni. | Fi.209 Mi.237 |
| 600 PLN | |
35588 |
| 30 PLN | |
35589 |
| 30 PLN | |
35590 |
1928 seria widokowa, 30 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 26.III z Warszawy do Berlina, znaczek skasowany kasownikiem propagandowym "POWSZECHNA/ WYSTAWA KRAJOWA/ POZNAŃ 16.V. - 30.IX 1929/ EXPOSITION GENERALE/ POLONAISE" w urzędzie Warszawa 2 (wyróżnik "c"); bardzo dobry stan zachowania (Myślicki 29 105). | Fi.213I Mi.241I |
| 30 PLN | |
35591 |
1928 kartka z Łodzi do Niemiec opłacona między innymi rzadkim na korespondencji znaczkiem z dopłatą na cele oświatowe. | Fi.228, Cp48 |
| 140 PLN | |
35592 |
1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, czworoblok. | Fi.234 Mi.253 |
| 348 PLN SOLD | |
35593 |
1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasnobrązowoochrowym, opis "blady nie dodruk" i gwarancja Schmutz. | Fi.234f Mi.253 |
| 360 PLN | |
35594 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, pasek z bloku w bardzo ładnym stanie (Fi.600.-), gwarancja. | Fi.235 Pw 236 Mi.254 Zf 255 |
| 500 PLN | |
35595 |
| 450 PLN | |
35596 |
1928 Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, seria czystych znaczków z bloku. | Fi.235-36 Mi.254-55 |
| 400 PLN | |
35597 |
| 140 PLN SOLD | |
35598 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, unikalna niekatalogowana jako gumowana próba znaczka za 50 gr. w kolorze niebieskawozielonym z wydrukowaną typograficznie na odwrocie czerwonokarminową siatką ochronną - odpowiednikiem gilosza na banknotach; w zamierzeniu miała chronić znaczek przed fałszerstwem; nie ma podlepki, ale guma miejscami jest zmatowiona i nierównomiernie nałożona; próba ta - odpowiednik znaczka 238c, jest gumowaną odmianą ciemnozielonej próby P6; brzegowe znaczki mogą być tylko częściowo pokryte siatką lub całkowicie jej pozbawione, w lewym dolnym rogu sygnatura WUZET, fotoatest Schmutz. | Fi.238 (P11) Mi.257 |
| 6 000 PLN | |
35599 |
1928 wydanie obiegowe z Józefem Piłsudskim, znaczek w kolorze jasno niebieskostalowym, gwarancja i opis. | Fi.238a Mi.257 |
| 70 PLN | |
35600 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskostalowym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.238a Mi.257 |
| 60 PLN | |
35601 |
| 2 400 PLN | |
35602 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski - znaczek w kolorze czarnoniebieskostalowym, frankatura pojedyncza, list wysłany 2.III.1929 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa Gebethner i Wolff; temat - PTAKI. | Fi.238b Mi.257 |
| 20 PLN | |
35603 |
1928 marszałek Józef Piłsudski, znaczek w kolorze niebieskozielonym, gwarancja i oznaczenie. | Fi.238c Mi.257 |
| 200 PLN | |
35604 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, marginesowy czworoblok czystego znaczka za 50 gr. w skatalogowanej ostatnio odmianie koloru niebieskawozielonej, razem z niebieskozielonym (238d), zielonym - niekatalogowanym i ciemnozielonym (238e) stanowią nakład z 1931 roku, oddzielnie katalogowany w Michlu, ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.238c Mi.270 |
| 1 200 PLN | |
35605 |
1928 wydanie obiegowe, marszałek Józef Piłsudski, zestaw czystych znaczków za 50 gr. nakładu z 1931 roku, różne odmiany koloru - zielony, niebieskozielony i niebieskawozielony, zwraca uwagę charakterystyczna odmiana papieru znaczka w kolorze zielonym; wszystkie odmiany - nakładu 1931 oddzielnie katalogowanego w Michlu, ładny stan, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.238c, d, e Mi.270 |
| 1 080 PLN SOLD | |
35606 |
1928 prezydent Mościcki, znaczek wydania obiegowego. | Fi.239 Mi.258 |
| 150 PLN | |
35607 |
1928 Henryk Sienkiewicz, czworoblok. | Fi.240 Mi.259 |
| 50 PLN SOLD | |
35608 |
1928 Henryk Sienkiewicz, szaroniebieski - frankatura wielokrotna, list polecony wysłany 5.X.1929 z miejscowości Wojciechów k.Kamieńska do Wierzbnika; kasownik odbiorczy na odwrocie z 6.X; dobry stan zachowania. | Fi.240a Mi.259 |
| 60 PLN | |
35609 |
1928 Powszechna Wystawa Krajowa w Poznaniu, czworoblok. | Fi.241 Mi.260 |
| 70 PLN SOLD | |
35610 |
1928 wydanie obiegowe - godło państwa, 5+10 gr - frankatura dwukolorowa, list polecony wysłany 12.III.30 z Łodzi do Wierzbnika, kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania. | Fi.242, 243 Mi.261, 262 |
| 30 PLN | |
35611 |
1928 wydanie obiegowe z godłem państwa, seria w czworoblokach. | Fi.242-4 Mi.261-3 |
| 66 PLN SOLD | |