Auction 81. Overprint editions 1918-1919

34325

1918 MODLIN, parka z obiegu stemplowana kasownikiem prowizorycznym Modlina.

Mi.3
180 PLN
34326

1918 GRABÓW, znaczek z obiegu pocztowego stemplowany kasownikiem prowizorycznym Grabowa.

Mi.3
90 PLN
34327

1918 seria pomnikowa, list z Warszawy do Łodzi nadany w pierwszym dniu obiegu znaczków serii pomnikowej 17.11.18 ze znaczkami bez przedruku wydania GGW, opłata za list zamiejscowy wynosiła 0,15 marki, taryfę tą zmieniono zaledwie tydzień później na 0,25 marki, tak jak opłacono ten list, prawdopodobnie koperta ostemplowana grzecznościowo z antydatowanym kasownikiem i bez uwzględnienia obowiązującej w pierwszym dniu obiegu taryfy.

Mi.3
150 PLN
34328

1918 seria pomnikowa, parka z silnie w poziomie przesuniętym nadrukiem.

Mi.3
80 PLN
34329

Mi.3
50 PLN
34330

Mi.3
80 PLN
34331

150 PLN
34332

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 10 fen., błędy i usterki: poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 "ścięte u dołu z w Poczta", poz. 50 "podniesiona kropka", poz. 53 "prawa 1 uszkodzona u dołu", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Mi.3
300 PLN
34333

Fi.3 B
80 PLN
34334

Fi.3 B
400 PLN
34335

Fi.3 B1-4, B6-8
Mi.3
650 PLN
34336

Fi.3 No
50 PLN
34337

Fi.3B
Mi.3
150 PLN
34338

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
34339

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta".

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
34340

Fi.3B1
Mi.3
40 PLN
34341

Fi.3B1
Mi.3
70 PLN
34342

Fi.3B2
Mi.3
40 PLN
34343

Fi.3B2
Mi.3
60 PLN
34344

Fi.3B3
Mi.3
40 PLN
34345

Fi.3B6
Mi.3
40 PLN
34346

Fi.3B8
Mi.3
40 PLN
34347

1918 seria pomnikowa, znaczek z odwróconym nadrukiem, gwarancja Petriuk.

Fi.3No
Mi.3K
40 PLN
34348

Fi.3No
Mi.3K
280 PLN
34349

Fi.3No
Mi.3K
200 PLN
34350

Fi.3No
Mi.3K
160 PLN
34351

Fi.3NoB2
Mi.3K
100 PLN
34352

Fi.3No B2
Mi.3K
240 PLN
34353

1918 seria pomnikowa, sześcioblok znaczków z odwróconym nadrukiem, dolny prawy znaczek z błędem "kropka w k".

Fi.3No B3
Mi.3K
800 PLN
34354

1918 seria pomnikowa, parka z podwójnym ząbkowaniem poziomym między znaczkami, bardzo rzadkie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.3s
Mi.3
2 500 PLN
34355

1918 seria pomnikowa, stemplowany arkusz znaczka za 25 fen., błędy i usterki: poz. 7 "kropkja między c i z", poz. 12 B1 "Poezta", poz. 17 B2 "wyszczerbione N", poz. 20 B3 "kropka w k", poz. 22 B3 "ścięte u dołu z w Poczta i kropka w k w Polska", poz. 24 B10 "kropka w lewej cyfrze 5", poz. 26 B4 "wyszczerbione P w Poczta", poz. 29 "lewe 5 przerwane u dołu", poz. 30 "lewe 2 przerwane u góry", poz. 33 B9 "uszkodzone ols", poz. 37 "brak F w FEN", poz. 45 "podłużna kropka po FEN", poz. 54 "lewa 5 przerwane u dołu", bardzo dobry stan zachowania, znakomite jako materiał badawczy i porównawczy.

Mi.4
800 PLN
34356

1918 seria pomnikowa, znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja.

Mi.4
120 PLN
34357

Fi.4 B
80 PLN
34358

Fi.4 B
300 PLN
34359

Fi.4 B
160 PLN
34360

Fi.4B
Mi.4
50 PLN
34361

1918 seria pomnikowa, znaczek z poz. 6 "plama w c", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.4B
Mi.4
150 PLN
34362

Fi.4B
Mi.4
120 PLN
34363

Fi.4B1
Mi.4
100 PLN
34364

1918 seria pomnikowa, znaczek z błędem "Poezta", gwarancja.

Fi.4B1
Mi.4
70 PLN