42425 |
1939 III Rzesza, ilustrowana całostka ostemplowana okolicznościowo 20.4 w Berlinie z okazji 50 urodzin Hitlera; minimalne przebarwienia. | Mi.P278/02 |
| 60 PLN | |
42426 |
1939 III Rzesza, ładnie frankowany list polecony wysłany 27.4 z Brunszwiku do Gliwic, datownik odbiorczy na odwrocie; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania. | Mi.S147, S163 |
| 40 PLN | |
42427 |
1939 III Rzesza, Pakt Stalowy - umowa polityczna i wojskowa podpisana 22 maja przez faszystowskich przywódców Niemiec i Włoch; dekoracyjna widokówka prezentująca sygnatariuszy porozumienia; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | |
| 108 PLN SOLD | |
42428 |
1940 III Rzesza - Wystawa Filatelistyczna, znaczek na prawidłowo opłaconym liście, wysłanym 28.3 z Berlina do Sanoka w pierwszym dniu obiegu (Mi.FDC 200.- euro). | Mi.743 |
| 140 PLN | |
42429 |
1940 III Rzesza, 7 Wyścig "Das Braune Band" znaczek z kasownikiem okolicznościowym na liście wysłanym 28.7 do Siegen. | Mi.747 |
| 50 PLN | |
42430 |
1940 III Rzesza, Emil von Behring, seria znaczków na wycinku, skasowana okolicznościowo w Monachium 20.7.1941 i 27.7.1941 dwoma różnymi kasownikami. | Mi.760-61 |
| 50 PLN | |
42431 |
1941 III Rzesza, 52 urodziny Adolfa Hitlera, znaczek z guma prążkowaną pionowo skasowany okolicznościowo 20.IV w Hamburgu. | Mi.772x |
| 12 PLN | |
42432 |
1941 III Rzesza, fragment arkusza drukarskiego zawierający dwie "strony" dla zeszycików znaczkowych (Mi.350 euro). | Mi.MHB71 |
| 300 PLN | |
42433 |
1941 III Rzesza, zestaw współdruków (Mi.160 euro). | Mi.S282-3, S285-7, S |
| 120 PLN | |
42434 |
1942 Serbia, seria z dopłatą na serbskich jeńców wojennych, skasowana okolicznościowo na kopercie 25.III w Belgradzie, znaczki z przebarwieniami na perforacji; na odwrocie sygnowano E.Grotowski. | Mi.54-57II |
| 100 PLN | |
42435 |
1942 III Rzesza, Adolf Hitler - urodziny, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 20.4 w Braunau. | Mi.813y |
| 25 PLN | |
42436 |
1942 III Rzesza, znaczek na karcie ostemplowany okolicznościowo 27.IX w Bernburg. | Mi.818 |
| 30 PLN | |
42437 |
1942 III Rzesza, list urzędowy z miejscowego urzędu NSDAP wysłany 4.3 z Halle, pieczęć urzędowa, dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.D149 |
| 80 PLN | |
42438 |
1943 III Rzesza, ładnie frankowany, list polecony wysłany 4.VIII z Wiednia do Sommerfeld, datownik odbiorczy na odwrocie. | Mi.790, 850-53 |
| 25 PLN | |
42439 |
1943 III Rzesza, Dzień Znaczka, znaczek na wycinku skasowany okolicznościowo w dniu wejścia do obiegu - 10.I w Hadze stemplem Niemieckiej Poczty Służbowej Niederlande. | Mi.828 |
| 30 PLN | |
42440 |
1943 III Rzesza, znaczki na wycinku ostemplowane okolicznościowo 30.I w Berlinie z okazji 10 rocznicy dojścia Adolfa Hitlera do władzy. | Mi.829, 830 |
| 15 PLN | |
42441 |
1943 III Rzesza, seria urodzinowa na widokówce ostemplowana 20.4 w Brunau kasownikiem propagandowym "UNSER FÜHRER BANNT BOLSCHEWISMUS"; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.844-49 |
| 50 PLN SOLD | |
42442 |
1943 III Rzesza, karta wydania przedrukowego, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P244A |
| 10 PLN | |
42443 |
1944 III Rzesza, list polecony do Berlina wysłany 15.III z ambasady japońskiej w Bernie, na odwrocie dekoracyjna zalepka listowa; cenzury, kasownik odbiorczy 20.III na odwrocie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.378 |
| 50 PLN | |
42445 |
1944 III Rzesza, karta pocztowa z hasłem propagandowym, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P314II |
| 10 PLN | |
42446 |
1945 seria ostatniego wydania III Rzeszy, Michel 90 Euro. | Mi.909-10 |
| 100 PLN | |
42447 |
1945 ostatnie wydanie III Rzeszy, narożnikowa seria cięta, rzadkie. | Mi.909-910U |
| 500 PLN | |
42448 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 2 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 15.7 z miejscowości Wiensen do Sylt. | Mi.36I |
| 30 PLN | |
42449 |
1946 Amerykańska i Brytyjska Strefa Okupacyjna, 8 Pf - frankatura wielokrotna, list wysłany 30.6 z Hamburga do Westerland; temat - FAUNA. | Mi.38I |
| 40 PLN | |
42450 |
1947 "Wielki Międzynarodowy Turniej Mistrzów - Świat Szachów", znaczki na karcie ostemplowane okolicznościowo 16.9 w Stuttgarcie; doskonały stan zachowania; temat - SZACHY. | Mi.965-66 |
| 150 PLN | |
42451 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 14), karta pocztowa wysłana 7.7 z miejscowości Seifhennersdorf, ślady archiwizacji. | Mi.170II |
| 50 PLN | |
42452 |
1948 SBZ Radziecka Strefa Okupacyjna - Okręg (Bezirk 36), strona adresowa listu wysłana 9.7 z miejscowości Brandenburg (Havel) 1, sygnowane Dr.Modry. | Mi.174VII |
| 30 PLN | |
42453 |
1949 NRD, Kongres Założycielski Międzynarodowego Zrzeszenia Pracowników Pocztowych w ramach Światowej Federacji Związków Zawodowych, 30 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 29.10 z Berlina do Gdańska, znaczek ostemplowany kasownikiem okolicznościowym; bardzo dobry stan zachowania (Mi.180 euro). | Mi.244 |
| 120 PLN | |
42454 |
1950 NRD, seria znaczków wydanych z okazji I Zimowych Mistrzostw NRD, ostemplowana okolicznościowo 6.3 w Lipsku na karcie. | Mi.246-47 |
| 30 PLN | |
42455 |
1950 NRD, seria wydana z okazji Targów Lipskich, skasowana okolicznościowo na karcie pocztowej wysłanej 11.3 z Lipska do Warszawy, kasownik odbiorczy | Mi.248-49 |
| 20 PLN | |
42456 |
1950 NRD - wystawa DEBRIA, blok czysty. | Mi.Bl.7 |
| 150 PLN | |
42457 |
1951 RFN, 700 lat kościoła Mariackiego w Lubece, znaczek z marginesem za 20+5 Pf. - frankatura pojedyncza, list wysłany 21.11 z Ehingen (Donau) do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (Mi.170 euro). | Mi.140, 7 |
| 100 PLN | |
42458 |
1951 RFN, "Pomocnicy ludzkości" (Helfer der Menschheit) II, seria znaczków na kopercie wysłanej 12.11 z Riedlingen do Emerfeld, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty (same znaczki kasowane Mi.140 euro). | Mi.143-46, 7 |
| 100 PLN | |
42459 |
1951 NRD - sporty zimowe, seria czysta. | Mi.280-81 |
| 15 PLN | |
42460 |
1951 Saara, znaczek na karcie maksimum, ostemplowany okolicznościowo 29.4 w pierwszym dniu obiegu (Mi.50 euro). | Mi.305 |
| 30 PLN | |
42461 |
1952 RFN, Dzień Światowej Federacji Luteran - frankatura pojedyncza, karta pocztowa wysłana 30.8 z Mannheim do Hockenheim, dodatkowo znaczek obowiązkowej dopłaty. | Mi.149, 6 |
| 30 PLN | |
42462 |
1953 RFN, list z dodatkowym znaczkiem obowiązkowej dopłaty (rzadszej odmiany), wysłany 7.10 z miejscowości Bayrischzell, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym. | Mi.6V, 165 |
| 120 PLN | |
42463 |
1954 Berlin Zachodni + RFN - mieszana frankatura!!! seria z dopłatą na odbudowę kościoła Kaiser-Wilhelm-Gedächtniskirche na liście poleconym dofrankowanym do wysokości taryfy (70 Pf) znaczkami Niemiec Zachodnich, wysłanym 8.3 z Neumunster do Szczecina; kasownik odbiorczy na odwrocie, dobry stan zachowania (same znaczki kasowane Mi.230 euro). | Mi.108-9, 123, 16 |
| 250 PLN | |
42464 |
1954 NRD - wystawa Berlin, blok czysty. | Mi.Bl.10 |
| 40 PLN | |
42465 |
1955 NRD - Friedrich Schiller, blok czysty. | Mi.Bl.12 |
| 20 PLN | |