The new auction will start soon

Auction 81. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
33995

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta pocztowa wydania przedrukowego 35/14 kop., koperta 139x113mm, klapa trójkąt o bokach równych, grzecznościowy stempel poczty polowej.

Fi.Ck4bIII
250 PLN
33996

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, koperta pocztowa wydania przedrukowego 35/14 kop., koperta 139x113mm, klapa trójkąt o bokach równych, grzecznościowy stempel poczty polowej, kopereta w słabszym stanie na dole pognieciona.

Fi.Ck4bIII
140 PLN
33997

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 5 kop., czysta ze stemplem poczty polowej I Korpusu, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp1
80 PLN
33998

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, czysta w idealnym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp2
150 PLN
33999

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop, ostemplowana 21.5 w dniu podpisania traktu o likwidacji Korpusu (Fi.180.-); dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową).

Fi.Cp2
80 PLN
34000

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w dobrym stanie zachowania (Fi.220.-).

Fi.Cp4
150 PLN
34001

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta (Fi.220.-), doskonała prezencja od frontu na odwrocie niewielkie ślady kleju.

Fi.Cp4
120 PLN
34002

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej z opisem.

Fi.Cp4
300 PLN
34003

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/3 kop., gwarancja.

Fi.Cp4
80 PLN
34004

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, karta pocztowa wydania przedrukowego 10/5 kop, ostemplowana 3.5 w rocznicę uchwalenia Konstytucji 3-Maja (Fi.160.-); słabszy stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady wklejenia na kartę albumową, lewy górny róg nadgięty).

Fi.Cp4
100 PLN
34005

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego, sekretnik pocztowy wydania przedrukowego 35/10/7 kop., grzecznościowy stempel poczty polowej, gwarancja Gryżewski.

Fi.Cs3
320 PLN
34006

1918 Legion Ukraiński Kompania Huculska, widokówka wysłana 19.I.1918 do Czerniowiec za pośrednictwem poczty polowej 423. Piękna całość w doskonałym stanie, duża rzadkość!


800 PLN
34007

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 1 Rubla, II wydanie, ze stemplem Naczelnika Aprowizacji i Finansów I Korpusu Polskiego i datą przyjęcia na magazyn na odwrocie.

Fi.7
300 PLN
34008

1918 Łomża - obóz internowania legionistów, po kryzysie przysięgowym w Legionach Polskich, poddanych cesarza Austro-Węgier wcielono do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: oficerów w Beniaminowie, a szeregowców i podoficerów w Szczypiornie i Łomży; oferowana karta pocztowa została ozdobiona wykonaną piórkiem sygnowaną ilustracją "Obrona Saragossy", wysłana 27.II z obozu do Radomia, nietypowy, rzadko spotykany stempelek cenzury; efektowna całość w bardzo dobrym stanie zachowania, gwarancja Schmutz.


800 PLN
34009

1918 Armia Polska we Francji - formularz do Lwowa wysłany 8.I z poczty polowej 408 (obsługującej jednostki ukraińskie), przez Polaka służącego w armii austriackiej na froncie zachodnim, z treści listu wynika niedwuznacznie, że nadawca zamierza przedrzeć się przez linię frontu i najpewniej dołączyć do formującej się od połowy 1917 roku we Francji Armii Polskiej; fragment treści: "... przypuszczam, o ile sytuacja w najbliższym czasie się nie wyjaśni - trzeba będzie niebawem zmienić klimat... nie jest bowiem wykluczone, że będziemy mieli sposobność spijać wina szampańskie"; w tym czasie bardzo wielu Polaków z armii niemieckiej i austriackiej zasilało w ten sposób szeregi powstającego Wojska Polskiego, jak widać dotyczyło to też żołnierzy polskich służących w jednostkach złożonych z Ukraińców; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
34010

1918 część podwójnego formularza dla włoskich jeńców wojennych, wysłana z obozu w Austrii do Pizy, gdzie dotarła 6.IX; liczne stemple cenzur austriackich i włoskich; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; ze zbiorów J.Falkowskiego; temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
34011

1918 Amerykański Korpus Ekspedycyjny w Europie, widokówka wysłana 11.IX z terenu Francji do Richmond Hill w USA; stempelek cenzury; adres nadawcy usunięty (wydrapany) przez cenzurę; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


80 PLN
34012

1918 formularz wysłany 7.10 ze szpitala polowego w Modlinie, stempel formacyjny.


20 PLN
34013

1918 Legiony Polskie, karta pocztowa z Kalisza 27.3.18 do obozu jenieckiego Skalmierzyce (Szczypiorno) w którym byli przetrzymywani żołnierze Legionów Polskich, adres: Kompania I, jeniec No 71308, ładnie odbity fioletowy stempel cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGEN-LAGER * SKALMIERSCHUTZ * (-) F.a. geprüft 2.", gwarancja.


320 PLN
34014

1918 karta polowa wysłana 29.1.18 (bardzo późna data) z kompanii karabinów maszynowych 3. pp do Kielc, fioletowy stempel formacyjny z orłem "3.P.P. POLSK.KORP.POSIŁKOWEGO * PIECZĄTKA POCZTOWA".


70 PLN
34015

1918 sekretnik używany w Armii Polskiej gen. Hallera we Francji, egzemplarz w idealnym stanie zachowania.


120 PLN
34016

1918 kartka poczty polowej wysłana 28.6.18 w ostatnich dniach istnienia obozu internowania w Łomży do Krakowa, niemiecki datownik LOMZA, stempel cenzury obozowej w ramce „P. U. St. / Gepruft Nr 23.”, gwarancja.


220 PLN
34017

1918 dekoracyjna widokówka propagująca 8 pożyczkę wojenną z hasłem "WRACAJĄCY ZWYCIĘZCY: "MYŚMY SPEŁNILI NASZ OBOWIĄZEK, SPEŁNIJCIE WY TAKŻE SWÓJ!", na odwrocie tekst "SUBSKRYBUJCIE 8 POŻYCZKĘ WOJENNĄ", identyczne karty wydawane były z tekstem we wszystkich urzędowych językach monarchii - oferowana z tekstem polskim jest bardzo rzadka; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
34018

1918 widokówka (Kraków) napisana po polsku ze "znaczkiem" poczty polowej, wysłana 1.I za pośrednictwem poczty polowej 205 do Przemyśla, pieczęć formacyjna "K.k. Dions.-Tel.-Abt. Nr.45".


50 PLN
34019

1918 widokówka (rosyjskie umocnienia na Pradze) wysłana przez żołnierza niemieckiego z Warszawy do Opola, 3.11 - zaledwie na tydzień przed dniem odzyskania niepodległości 11.XI, kiedy to studenci na ulicach Warszawy rozbrajali żołnierzy niemieckich; stempelek cenzury poznańskiej.


50 PLN
34020

1918 kartka z austriackiej poczty polowej nr 423 do Wiednia, stempel formacyjny "K. k. 131 Schützenbrigadenkommando".


35 PLN
34021

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - parka skośnie wzajemnie położonych znaczków opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.

Fi.2
150 PLN
34022

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - narożny znaczek opłaty stemplowej za 0,10 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


60 PLN
34023

1918 I Polski Korpus gen. Dowbora-Muśnickiego - znaczek opłaty stemplowej za 0,50 Rubla, II wydanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki.


120 PLN
34024

1918 kartka z austriackiej poczty polowej nr 600 z Warszawy 13.8.18 do Niemiec, stempel formacyjny "Vertreter des k. u. k. Armeeoberkommando / beim keis. deutsch. Generalgouverment / WARSCHAU", bardzo dobry stan zachowania, widokówka - kościół Zbawiciela w Warszawie.


200 PLN
34025

1918 formularz "Vom k.u.k. Militargeneralgouverment Lublin. / (Abteilung fur Unterstutzung polnischer Legionare)" poczty polowej do korespondencji z CUE PKP wysłany 17.4.18 z biura ewidencyjnego z Lublina do CUE PKP w Piotrkowie z prośbą o informację o poświadczeniu służby legionisty Ciupińskiego Józefa, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN, czerwony stempel z orłem carskim "K.u.k. Militärgeneralgouverment in Polen / Abteilung für Unterstutzungsangelegenheiten / POLN. LEGIONAIRE", odbiorczy fioletowy stempel ewidencyjny w ramce "CENTR. URZĄD EWIDENCYJNY / Polskiego Korpusu Posiłkowego Wpłynęło dnia ..........191.... /".


180 PLN
34026

1918 karta wysłana z poczty etapowej Działoszyce „b” do Wierzbnika ze stemplem formacyjnym "K. k. Landsturm-Inf. Regi. No. 31.".


140 PLN
34027

1918 okupacja austro-węgierska, widokówka (Lubartów – rynek) wysłana z poczty etapowej Lubartów do Warnsdorf ze stemplem formacyjnym Komendy "K. u. k. Kreiskommando in Lubartów / STABSABTEILUNG".


90 PLN
34028

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Nowy Korczyn do Żółkiewki ze stemplem urzędu finansowego w Nowym Korczynie "Kreis Pińczów K. u. k. Finanzwachposten Kommando / STARY KROCZYN".


800 PLN
34029

1918 widokówka wysłana z poczty etapowej Włoszczowa „a” do Rzeszowa, ze stemplem formacyjnym "K.u.K. Kreiskommando / In Włoszczowa".


55 PLN
34030

1918 Armia generała Hallera, kartka z pierwszego obozu armii w Sille-le Guillaume 26.7.18 do Paryża, stempel pocztowy obozu "DEPOT des TROPES POLONAISES - Camp de Sille-le Guillaume / Le Vaguemestre" i datownik.


300 PLN
34031

1919 Poczta Ukraińska - koperta zawierająca wewnątrz list z pełną treścią, ofrankowana znaczkiem rosyjskim za 10/7 kop. z nadrukiem trójzębu typu I z Jekaterynosławia i znaczkami wydania definitywnego wysłana 11.3 z miejscowości СЕНТЯНОВКА ЕКАТ. do miejscowości Dubicze w gminie Nowy Dwór (woj.nowogródzkie), ponieważ nadawca podał adres w starym formacie: "gubernia wileńska, powiat lidzki, gmina dubicka", na poczcie dopisano cyrylicą "Новодворское"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.5B, 64
600 PLN
34032

1919 Armia gen. Józefa Hallera na przedpolach Kamieńca Podolskiego, widokówka datowana 10/XI, nadana 13.XI na 3 dni przed zajęciem Kamieńca Podolskiego przez oddziały polskie, wysłana przez żołnierza 21 pułku piechoty "Błękitnej Armii" za pośrednictwem polskiej poczty polowej 33 przydzielonej do obsługi oddziałów przybyłych z Francji, dopisek w adresie nadawcy "145.R.C.I (21) R.C.P. Poczta polowa 33"; dekretem z 1.IX Marszałka Józefa Piłsudskiego o połączeniu oddziałów gen. Hallera z oddziałami krajowymi 21 pułk przemianowano na 145 pułk strzelców kresowych (późniejszy 72 pułk piechoty); bardzo ładnie odciśnięty datownik "FRONTOWA POCZTA POLOWA No33" z wyróżnikiem "a"; cytat za "ZARYS HISTORJI WOJENNEJ 72-GO PUŁKU PIECHOTY": "W listopadzie rusza pułk dalej na wschód; zajmuje Kamieniec Podolski, wreszcie organizuje obronę nad rzeką Smotrycz, a w grudniu widzimy pułk już nad rzeką Mukszą przy podobnej pracy."; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


1 200 PLN
34033

1919 kartka z miejscowości Kozy 13.7.19 do Lidy, stemple frontowej poczty polowej nr 27 i 28 oraz głównej poczty polowej nr IVa, ciekawy obieg pocztowy, widokówka z miejscowości Podlasy.


180 PLN
34034

1919 kartka pocztowa ze Lwowa 14.10.19 do sierżanta 8. pułku legionów na pocztę polową 20.


30 PLN