Auction 80. Inter-war Poland 1919-1939

26460

1919 wydanie w walucie markowej, górny znaczek z błędem "buława", dolny z błędem "bomba przed koniem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B1, B2
Mi.114
450 PLN
26461

1919 wydanie w walucie markowej, pionowa parka znaczków za 5 Kr., górny z błędem na poz.61 "buława nad łokciem" a dolny z błędem na poz.71 "bomba przed koniem" (Fi.800.-), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.96B B2+B1
Mi.114
600 PLN
26462

1919 wydanie w walucie markowej, znaczek z poz. 56 w arkuszu z błędem "fajka".

Fi.96B B3
Mi.114
25 PLN
26463

1919 wydanie w walucie markowej, makulaturowy znaczek z drukiem podwójnym.

Fi.96DpA
Mi.100DD
80 PLN
26464

1919 I Wystawa Marek, list z Wystawy opłacony ząbkowaną serią.

Fi.102-6B
Mi.118-22A
10 PLN
26465

Fi.102AB1
Mi.118B
60 PLN
26466

Fi.102B
Mi.118A
25 PLN
26467

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
26468

Fi.103A
Mi.119B
50 PLN
26469

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczek za 10+5f., ze znacznie przesuniętym w pionie nadrukiem - nominał na górze, a napisy na dole (Fi.300.-), to bardzo zmienia rysunek znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.103A MK
Mi.119B
300 PLN
26470

1919 Wystawa Marek w Warszawie, znaczek bez perforacji poziomej na marginesie, gwarancja Walisch.

Fi.103B MK
Mi.119A
90 PLN
26471

1919 I Polska Wystawa Marek, list polecony (przefrankowany o 5 fen) opłacony znaczkami wydania przedrukowego, wysłany 6.5 z Warszawy do Krakowa; dodatkowy znaczek kwestarski NA BIEDNYCH z Tadeuszem Kościuszką rozprowadzany przez urzędy pocztowe, unieważniony - co rzadkie datownikiem pocztowym; dopisana ręcznie erka z numerem polecenia; na odwrocie kasownik odbiorczy z 7.V; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.104-5B
Mi.120-21A
250 PLN
26472

Fi.104-6B
Mi.120-22A
30 PLN
26473

1919 I Polska Wystawa Marek, znaczki skasowane okolicznościowo 10.V na kopercie miejscowego listu poleconego, wysłanego z terenu wystawy erka o numerze 16623 !!! (por. Filatelista 5/2006 s.231).

Fi.104-6B
Mi.120-22A
30 PLN
26474

1919 I Polska Wystawa Marek, kartka z wystawy do Lublina na kartce okolicznościowej Wystawy.

Fi.104B
Mi.120A
25 PLN
26475

1919 I Polska Wystawa Marek, okolicznościowa karta z ilustracją autorstwa Zygmunta Kamińskiego przygotowana z okazji wystawy, jako polecona wysłana 5.V, znaczki skasowane PIERWSZYM POLSKIM STEMPLEM OKLICZNOŚCIOWYM - WYSTAWA MAREK, wpisana ręcznie litera R z numerem 3459, doskonały stan zachowania (Myślicki 19 001).

Fi.104B, 105B
Mi.120A, 121A
60 PLN
26476

Fi.104B B
Mi.120A
20 PLN
26477

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, znaczek za 50 fen. z nadrukiem formą I przeznaczoną dla znaczków o nominałach 5-15 fen., znaczek pochodzi z jednego zachowanego arkusza sprzedażnego zawierającego 100 znaczków z tym klasycznym błędem, gwarancja Schmutz.

Fi.106IA
Mi.122BI
1 800 PLN
26478

1919 I Polska Wystawa Marek w Warszawie, marginesowa parka znaczków za 50 fen. z nadrukiem formą I przeznaczoną dla znaczków o nominałach 5-15 fen., znaczki pochodzi z jednego zachowanego arkusza sprzedażnego zawierającego 100 znaczków z tym klasycznym błędem, gwarancja.

Fi.106IA
Mi.122BI
10 000 PLN
26479

1919 Wystawa Marek GRUBA I - UNIKAT, znaczek za 50+5 f. z nadrukiem formą I poz.99, walor o nakładzie jedynie 100 sztuk, z których tylko na dwu pozycjach występuje podobny błąd "cyfra I bardzo gruba", ten drugi egzemplarz pozostaje nieznany; po prawej dla porównania skan cyfry I zwykłej grubości, fotoatest, gwarancja i opis pozycji Schmutz.

Fi.106IA B5
Mi.122By1
10 000 PLN
26480

1919 seria bez znaczka 110 na liście poleconym z Łodzi do Poznania, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.107-9, 111-3
Mi.123-5, 127-9
30 PLN
26481

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.107-13
Mi.120-5
30 PLN
26482

1919 SUWAŁKI, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Suwałk.

Fi.108
Mi.124
150 PLN
26483

1919 RÓŻAN, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Różana.

Fi.108
120 PLN
26484

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, bardzo rzadka próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym na barwnym kartonie, niedokładnie skatalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.108 P4
Mi.124
1 200 PLN
26485

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, dwie próby znaczka za 20 fen. brązowa na białym papierze i taka sama o podwójnym druku, duży format, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P3, P4 Dpt
Mi.125
240 PLN
26486

Fi.109P3
Mi.125
480 PLN
26487

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
26488

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, do wykonania prób znaczka małego formatu ułożono i zreprodukowano w cynku planszę z odbitek o rozmiarach 39,1x46 mm, po zmniejszeniu drukowano z niej próby; do jednej z takich reprodukcji fotochemicznych, będącej etapem budowy formy typograficznej, doklejono jako wzór odbitkę o zaakceptowanych rozmiarach 17x20 mm, po fotograficznym pomniejszeniu planszy nastąpiło pomniejszenie wzoru na prawym bocznym marginesie do rozmiarów 7,4x8,5 mm.; jest on w bardzo dobrym stanie zachowania, posiada oryginalna gumę bez podlepek, ani ich śladu, górny fragment marginesu wzmocniony podlepkami, fotoatest.

Fi.110 P
Mi.126
4 000 PLN
26489

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, parka rzadkich gumowanych prób znaczka za 20 fen. w kolorze brązowym (Fi.2200.-), niespotykane z fragmentem stempla unieważniajacego na odwrocie, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P3
Mi.126
1 600 PLN
26490

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, dwie marginesowe próby znaczka za 20 fen. o podwójnym druku - ciemnobrązowa wyżej niż jasna i ciemnobrązowa niżej niż jasna, mały format, bardzo ładny zestaw, gwarancja Schmutz.

Fi.110 P4 Dpt
Mi.126
240 PLN
26491

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN
26492

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych (mały Trąbczyński)lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym.

Fi.110nz/P3
Mi.126
400 PLN
26493

1919 Sejm Ustawodawczy - J.Piłsudski, bardzo rzadka próba znaczka za 20 fen. w kolorze oliwkowym, niekatalogowana na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.111 P
Mi.127
1 200 PLN
26494

Fi.112
Mi.128
100 PLN
26495

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, znaczek za 50 fen. dotąd niekatalogowany z podwójnym ząbkowaniem poziomym, sygnowany T w ramce, gwarancja.

Fi.112 (MK4(
Mi.128
100 PLN
26496

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, cięty marginesowy znaczek za 50 fen. o bardzo mocno przesuniętym podwójnym druku, dodatkowo z dużym wtrąceniem w papierze, które ciekawie zniekształciło druk na awersie; podobny do próby P2, ale jest ona niegumowana i drukowana na cienkim białym papierze, gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
250 PLN
26497

Fi.113 P1 / 113 P2
Mi.129
400 PLN
26498

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
26499

Fi.Cp1I
300 PLN