The new auction will start soon

Auction 80. Local postage 1918-1919

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25584

1918 Olkusz, czysty znaczek za 12 h. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Olkusz", na podlepce i z fałdą w papierze, gwarancja Krawczyk.

Fi.59a No
200 PLN
25585

1918 Jędrzejów, kasowany znaczek za 30 hal. z podobizną cesarza Karola z odwróconym lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", z boku cienki pasek podlepki charakterystyczny dla bardzo poszukiwanych odwrotek okienkowych, sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.63 No
400 PLN
25586

1918 Jędrzejów, seria znaczków okupacji austrowęgierskiej - wydanie dobroczynne na tzw. fundusz cesarza Karola, z lokalnym nadrukiem "Polska Poczta / Jędrzejów", sygnowany SK, gwarancja firmowa Gryżewski.

Fi.73-75
90 PLN
25587

1918 Kalisz, karta pocztowa z lokalnym nadrukiem typu 1, całostka okupacyjna "Gen.- Gouv. Warschau" za 7½ fen z doklejonym znaczkiem za 7½ fen (w związku z podwyższeniem od 25.XI.1918 taryfy za kartkę pocztową do 15 fen), według opracowania pp. J.Berbeki i P.Pelczara "Przegląd Filatelistyczny" zeszyt specjalny 2: "Doklejki dodatkowych znaczków na kartkach stosowano dla uzupełniania opłaty pocztowej; początkowo do 10 fen, a później do 15 fen. Niemcy dolepiali jeden znaczek GGW o nominale 2½ fen [-]. Po odzyskaniu niepodległości również Polacy dolepiali znaczek za 2½ fen, później ... jeszcze drugi znaczek za 5 fen lub na kartki jeszcze bez doklejek od razu naklejali dwa znaczki o nominałach 2½ fen i 5 fen, czy też sporadycznie jeden znaczek za 7½ fen uzupełniając nominał początkowo do 10 fen, później do 15 fen."; oba znaki opłaty przedrukowane pojedynczym fioletowym odciskiem stempelka typu 1; według informacji Polskich Znaków Pocztowych odnośnie przedruków lokalnych w Kaliszu: "Znana jest również pocztówka przedrukowana wraz z dolepionymi znaczkami 7½ fen i 15 fen. wrzucona do ambulansu pocztowego"; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano W.ERNST, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp1
1 000 PLN
25588

1918 Ostrołęka, podwójna karta pocztowa Gen.Gouv.Warschau z opłaconą odpowiedzią z bardzo rzadkim lokalnym nadrukiem "Polska poczta" typu II o wymiarach 18:20,25 mm; po zmianie taryfy pocztowej w dniu 25.11. karty dofrankowano; ostemplowana kasownikiem prowizorycznym "Z OSTROŁĘKI" (oryginalnie użyta pocztowo Fi.25000.-), poza śladem złożenia zachowana w bardzo dobrym stanie, niska cena wywoławcza, obie części ("mit Antwortkarte" i "Antwort") gwarancja Schmutz.

Fi.Cp2 A+B
6 000 PLN
25589

1918 Tarnów, seria austriackich znaczków opłaty z lokalnymi nadrukami "Orzeł" typu II w kolorach czarnym lub czewonobrunatnym, kasowane, gwarancja Bojanowicz.


Mi.185-89, 194-99, 221-24
1 100 PLN
25590

1918 Rozwadów, znaczek austriacki za 5 hal. z lokalnym nadrukiem typu II "POCZTA POLSKA / Orzeł", czysty bez gumy w bardzo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.


Mi.186
40 PLN
25591

1918 Przemyśl, austriacki znaczek opłaty za 80 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA / Orzeł / POLSKA", ładny stan, sygnowany SK i E, gwarancja Perzyński.


Mi.197
50 PLN
25592

1918 Tarnów, znaczek opłaty za 15 h. z lokalnym nadrukiem "Rzp. Polska" typu III w położeniu odwróconym, gwarancja Krawczyk.


Mi.221 No 
250 PLN
25593

1918 Kalisz, znaczki V wydania.


40 PLN
25594

1918 Pułtusk, znaczki wydania prowizorycznego z nadrukami w kolorze czarnym.


100 PLN
25595

1918 Myślenice, całostka z nadrukiem prywatnej inicjatywy.


160 PLN
25596

1918 Włocławek, znaczek III wydania stemplowany kasownikiem prowizorycznym.


60 PLN
25597

1918 Otwock, znaczki wydania lokalnego inspirowanego filatelistycznie stemplowane kasownikiem prowizorycznym.


150 PLN
25598

1918 Grodzisk, znaczek z odwrócony nadrukiem lokalnym kasowany stemplem prowizorycznym na wycinku.


20 PLN
25599

1918 Jędrzejów, seria znaczków z lokalnym nadrukiem.


100 PLN
25600

1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze fioletowym.


120 PLN
25601

1918 Skierniewice, znaczek z nadrukiem lokalnym z Skierniewic w kolorze czerwonym z kwadratową kropką.


100 PLN
25602

1918 Tarnów, zestaw znaczków stemplowanych z nadrukiem lokalnym.


160 PLN
25603

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25604

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym II wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25605

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25606

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25607

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25608

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem lokalnym V wydania, gwarancja Falkowski.


40 PLN
25609

1918 Kalisz, list polecony z Kalisza 19.12.18 do Warszawy opłacony znaczkami IV wydania lokalnego w Kaliszu, opłata powyżej taryfy pocztowej, na odwrocie stempel odbiorczy Warszawy 20.12.18 i dodatkowo dowód nadania listu.


2 000 PLN
25610

1919 Skałat, znaczek za 3 h. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", piękny stan, gwarancja.

Fi.1
250 PLN
25611

1919 Skałat, znaczki za 3 i 20 hal. z lokalnym nadrukiem "POCZTA POLSKA / orzeł / SKAŁAT", oba w pięknym stanie, gwarancja.

Fi.1, 5
450 PLN