The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 80. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
25235

1916 karta z okopów pisana w dniu rozpoczęcia ofensywy przez Rosjan do Krakowa przez chorążego Doskoczyńskiego (Doskocil) Henryka (w sierpniu 1939 naczelny dyrektor poczty polowej WP), datownik FELDPOSTAMT 355, fioletowy stempel "Oddzial telefoniczny / 4.pulku piech.Polskich Legionów".


100 PLN
25236

1916 list wysłany 16.4.16 przez ułana 1. pułku ułanów ze szpitala rezerwowego nr.1, w adresie napisano "Szpital Legionów Polskich' w Lublinie do rtm.Beliny-Prażmowskiego "Komendant I.pulku kawaleryi I.Bryg.", Feldpost 118, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN 16.IV.16, stempel z orłem cesarskim "* K.u.K Reservespital Nr.1 de 1. Armee*".


110 PLN
25237

1916 list ze Lwowa na Węgry, stempel cenzury wojskowej we Lwowie i rzadkie nalepki dobroczynne Legionów Polskich na odwrocie. Sygnatura Rachmanow.


350 PLN
25238

1916 kartka z poczty polowej w krakowskim szpitalu do Nowego Sącza, jednorzędowy stempel cenzury, odręczny kolorowy rysunek artystyczny na odwrocie.


180 PLN
25239

1916 kartka z poczty polowej z Komendy Twierdzy Krakowa do Błażowej, stempel Komendy, widokówka legionowa nakładu NKN.


800 PLN
25240

1916 patriotyczna widokówka z wizerunkiem orła i tekstem pieśni "1914-1916 Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie: Ojczyznę Naszą racz nam wrócić, Panie!" wydana nakładem hrabiego Pruszyńskiego, wydrukowana w Odessie, treść napisana po polsku, wysłana 1.11 z Petersburga do miejscowości Kanawino, datownik odbiorczy КАНАВИНО НИЖЕГОР.; rzadki walor w słabym stanie zachowania.


200 PLN
25241

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, wydany staraniem lwowskiego Czerwonego krzyża, napisy po polsku i rosyjsku, datowany 15.V, wysłany ze Lwowa do Charkowa; pieczęć "Sekcya wywiadowcza Czerw. Krzyża Lwów"; stempelek cenzury austro-węgierskiej we Wiedniu i rosyjskiej, rzadki walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
25242

1916 list polecony z Komendy Żandarmerii Polowej z Baranowicz do Komendy 3. pułku piechoty Legionów Polskich "w Obozie", bordowy stempel "KOMENDA ŻANARMERYI POLOWEJ PRZY C.I K. KOM. POL.LEG", odbiorczy fioletowy stempel "Komenda 3.p.p. Legionów pol." oraz potwierdzenie odbioru pisma datą "16.XI.916", na odwrocie bordowy okrągły stempel "* KOM.ŻANDARMERYI POLOWEJ * (-) PRZY / C.I K. KOMENDZIE / POL. / LEGIONU".


160 PLN
25243

1916 karta pocztowa z frontu z 3. kompanii etapowej 27.03.16 do Ostrowca, datownik FELDPOSTAMT 355, niebieski stempel z orłem "Komenda 3. Kompanii Etapowej / Legionów Polskich".


110 PLN
SOLD
25244

1916 kartka od żołnierza polskiego internowanego w Austrii pisana po polsku do Wiednia.


40 PLN
25245

1916 kartka z austriackiej poczty polowej do Lwowa, stempel formacyjny "K. k. Landwehrinfanterieregiment Pisok Nr. 23", ciekawa odręczna grafika (szkic).


160 PLN
25246

1916 karta wysłana z poczty polowej 21.9.16 z 2. Pułku Legionów na pocztę polową FELDPOSTAMT 27, datownik FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna z orłem "* KOMENDA 6. KOMPANII II. PUŁKU * LEGIONÓW POLSKICH".


120 PLN
25247

1916 kartka wysłana z poczty etapowej nr 355 21.6.16 do Rajska, stempel formacyjny.


140 PLN
25248

1916 kartka wysłana z poczty etapowej nr 378 6.9.16 do Rajska, stempel formacyjny.


90 PLN
25249

1916 kartka z poczty etapowej w Sandomierzu na Morawy, stempel formacyjny "K.k.Ldst Etap Baon 254 / 1. kompanie", widokówka z Sandomierza.


90 PLN
25250

1916 kartka wysłana 25.1.16 do Wiednia z II. kompanii etapowej 2. Brygady, w treści korespondencja po niemiecku legionisty do ojca, datownik K. u. K. FELDPOSTAMT 355, czarny okrągły stempel z orłem "KOMENDA…. * Półbat. Etapowego* Baonu uzup. 2.Brygady*", karta była wykorzystana do przyznania zapomogi stąd bordowy stempel "Poświadczenie zapomogowe / wydano dnia ...............1916 L. .......".


110 PLN
25251

1916 karta pocztowa ze zdjęciem legionistów z oddziału telefonicznego komendy Legionów Polskich z frontu nad Stochodem wysłana 24.7. do Wiśnicza, datownik K.u.K. FELDPOSTAMT 355, pieczęcie formacyjne "C.I K. KOMENDA (-) POLSKICH (-) LEGIONÓW" oraz "Oddział telefoniczny / Komendy Polskich Legionów".


120 PLN
25252

1916 ? kartka poczty polowej z Tarnowa do Wiednia, stempel formacyjny "K. u. K. BAHNHOF - KOMMANDO / TARNÓW C.L.B." i stempel cenzury wojskowej z Tarnowa.


60 PLN
25253

1916 korespondencja do rosyjskich jeńców w Austrii, specjalny formularz adresowany na austriacką pocztę polową 340 przesłany 8.10 ambulansem nr.20 relacji Rostów-Charków - owalny datownik РОСТОВЪ 20 ХАРКОВЪ z wyróżnikiem " Г.", prostokątny stempelek cenzury rosyjskiej i dwa trójkątne cenzury austriackiej z Wiednia, przesyłka dosłana do szpitala polowego w Kowlu - czerwona adnotacja "Feldlazaret 1/13 Kowel"; całość w nieznacznie słabszym stanie zachowania.


120 PLN
25254

1916 kartka nadana w poczcie etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp. 9.".


100 PLN
25255

1916 kartka nadana w poczcie etapowej nr 355 do Krakowa, stempel formacyjny "Legion Polski / Pułk 2. Baon III. / Komp. 9.".


80 PLN
25256

1917 obóz jeniecki w Lubaniu (Lauban), karta pocztowa (fotografia jeńca) wysłana 18.2 z obozu do Warszawy, przesyłka oznaczona jednowierszowym stempelkiem "Kriegsgefangenensendung", "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; okrągła fioletowa pieczęć cenzury obozowej "Kommandantur des Kriegsgefangenenlager Postprüfungsstelle F.a. Geprüft Lauban", zwraca uwagę adresowanie przesyłki "Gmina i Wieś Mokotów"; dekoracyjny słaby stan zachowania; gwarancja.

Fi.2b
120 PLN
SOLD
25257

1917 list z poczty polowej 117/II ze stemplem formacyjnym.

Fi.31
60 PLN
25258

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
240 PLN
25259

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


20 PLN
25260

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
25261

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


50 PLN
25262

1917 kartka od jeńca wojennego porucznika Bogusława Wszeticzki 22.2.17 do Wiednia, stempel rosyjskiej cenzury - cenzor nr 200 i dodatkowo stempel cenzora nr 22 plus stempel cenzury w Wiedniu.


40 PLN
25263

1917 Szczypiorno - obóz internowanych legionistów polskich, którzy za przykładem Józefa Piłsudskiego odmówili złożenia przysięgi na wierność cesarzom Niemiec i Austro-Węgier w wyniku czego żołnierze z Galicji zostali wcieleni do armii austriackiej, a "królewiaków" internowano w trzech obozach: Beniaminowie, Szczypiornie i Łomży; widokówka datowana 12.IX, wysłana z obozu do miejscowości Końskie, okrągły stempelek niemieckiej cenzury obozowej "KRIEGSGEFANGENEN LAGER SKALMIERZYCE" z parafką cenzora i trójkątny austriacki cenzury wiedeńskiej, zwraca uwagę droga pocztowa przesyłki!!! bardzo rzadki walor w idealnym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


1 200 PLN
25264

1917 sekretnik z hasłem propagandowym "Bahn frei für die Tapferen!", wysłany 3.I do miejscowości Stendal za pośrednictwem poczty polowej 4 Dywizji Landwery; pieczęć formacyjna.


80 PLN
25265

1917 część informacyjna podwójnego formularza "Sekcyi wywiadowczej" krakowskiego oddziału Krajowego Stowarzyszenia Czerwonego Krzyża, wysłana 29.III z Krakowa do miejscowości Chrość, przesyłka urzędowo zwolniona od opłaty pocztowej: "Rzecz urzęd. wojsk. sanit. Rozp./ Min. handlu L.2399. Dz. rozp./ c.k. poczty L.16 ex 1881."; okrągła pieczęć z symbolem czerwonego krzyża "SEKCYA WYW. CZERW. KRZYŻA KRAKÓW"; bardzo rzadko spotykany walor w doskonałym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


250 PLN
25266

1917 formularz rosyjskiej poczty polowej wysłany 9.XI ze Smoleńska do głównego lekarza 421 Transportu Sanitarnego dotyczący rannego żołnierza, pieczęć szpitala miejskiego z symbolem Czerwonego Krzyża, stempel kancelaryjny 421 Transportu Sanitarnego z datą 20.XI; bardzo dobry stan zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ.


160 PLN
25267

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, pisany po polsku, datowany 10.III, wysłany z obozu do Chrzanowa, stempelek cenzury rosyjskiej w Irkucku i austriackiej z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


80 PLN
25268

1917 Rosja, korespondencja do Szwajcarskiego Czerwonego Krzyża w Genewie, zwolniony od opłaty list polecony wysłany 15.4 z miejscowości Rubanowka (РУБАНОВКА ТАВР.) w guberni tauryjskiej; przesyłka ocenzurowana w Odessie, stempelek cenzora nr.145 z dostawioną datą 24.APR.1917; kasownik odbiorczy Genewa 13.VII; zwracają uwagę specjalne metalowe zszywki do zamknięcia skontrolowanego listu; rzadko spotykany walor w dobrym stanie zachowania.


200 PLN
25269

1917 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy po rosyjsku i francusku, pisany po polsku, wysłany 25.IX z obozu w miejscowości Orenburg do Krakowa; cenzura rosyjska z Orenburga i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


100 PLN
25270

1917 Legiony Polskie - list gończy za dezerterem z Grupy Pułkownika Zielińskiego, wysłany 27.II za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempel nagłówkowy "SĄD KOMENDY GRUPY LEGIONÓW POLSKICH Pułkownika ZIELIŃSKIEGO" (Berek P93), na odwrocie dwa owalne stemple formacyjne z orłem: "KOMENDA 2-go PUŁKU I-go POLSKIEGO LEGIONU" u Berka nieopisanego!!! i "KOMENDA BAONU Nr.1, PUŁKU 2. I LEG. POLSKI" (Berek P106), dodatkowo pieczęć kancelaryjna Komendy 2 pułku piechoty; przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; niecodzienna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN
25271

1917 Legiony Polskie - widokówka (Warszawa) wysłana 14.III za pośrednictwem poczty polowej 378 do Oświęcimia; ładnie odbita pieczęć formacyjna: "PUŁK IV-ty LEGIONÓW POLSKICH" (Berek P159) i słabiej widoczna: "III Batalion 4.pułku piechoty/ Legion Polski" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania.

Fi.18
150 PLN
25272

1917 list do Berlina wysłany 5.2 ze szpitala wojskowego im. królowej Blanki Kastylijskiej za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 403, pieczęć nagłówkowa jednostki.


80 PLN
25273

1917 Legiony Polskie - ewidencja przekazów pieniężnych (Abgabekonsignation über Postanweisungen) wysłanych 17.III z Tomaszowa do Zamościa, datownik urzędu etapowego (TOMASZOW KREIS TOMASZOW); efektowna trzywierszowa pieczęć formacyjna z orłem "KOMISARYAT WERBUNKOWY DO ARMII POLSKIEJ w Tomaszowie Lubelskim" nieopisana u Berka !!! dodatkowo stempel "Likwidujący oficer rachunkowy" z sygnaturą i jednowierszowy stempel urzędu pocztowego; unikalny walor wewnątrzpocztowy w doskonałym stanie zachowania.


600 PLN
25274

1917 dekoracyjna widokówka z dopłatą na fundusz inwalidzki dla weteranów 91 pułku piechoty "IR 19 INVALIDENFOND ROKKANTALAP" wysłana 4.II za pośrednictwem poczty polowej 296 (datownik z wyróżnikiem "b") do Wiednia przez Polaka służącego w armii austriackiej; okrągła pieczęć formacyjna z godłem; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.


80 PLN