Auction 80. PoW Murnau camp

28484

1943 KORESPONDENCJA GENERALSKA - Menażka, piękny Karnet Świąteczny ozdobiony ręcznie malowaną ilustracją, opłacony znaczkiem za 10 f w odcieniu niebieskozielonym na papierze białym gładkim grubym, datowany 24.XII.1944, wysłany przez zarząd Z.S. "Syrena" na ręce generała, adresowany "JWielmożny Pan Gen.bryg. Małachowski Stanisław"; znaczek unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja z opisem.

Fi.10x1C
2 000 PLN
28485

1943 menażka, znaczek w kolorze jasno niebieskozielonym na papierze x1, gwarancja Schmutz.

Fi.10x1C
60 PLN
28486

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w skrajnym odcieniu niebieskawozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.10y1C
150 PLN
28487

Fi.10y1C
150 PLN
28488

Fi.10y1C
160 PLN
28489

1943 menażka, z fragmentem rzadkiego ręcznego gumowania, gwarancja.

Fi.10y1C
180 PLN
28490

1943 Menażka, piękny marginesowy znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i opis.

Fi.10y1C
120 PLN
28491

Fi.10y1C
300 PLN
28492

1943 menażka, pasek znaczków w kolorze szarozielonym na papierze y1, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
120 PLN
28493

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, najrzadsza odmiana i w dodatku z dwóch stron cięta (nakład kilka z 264 szt.), gwarancja i opis.

Fi.11by
400 PLN
28494

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.11cx
200 PLN
28495

1943 Menażka, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na białej miękkiej obustronnie porowatej bibule w formacie 96x67 mm (Fi.4000.-); napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); lekka ołówkowa liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako P7.2 - jego opis w lewym dolnym rogu; bardzo rzadki walor, z powodu miękkości bibuły niespotykany w tak dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp9a
4 000 PLN
28496

1943-1944 formularze poczty obozowej:
1943 listownik - część na odpowiedź (Rückantwortbrief), wysłana 3.6 z Warszawy do obozu; stempelek cenzora nr.11; wewnątrz dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania;
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 27.I z miejscowości Proszowice do obozu; stempelek cenzora nr.4; na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

120 PLN
28497

1943/45 Pieczęć reklamowa "MURNAU KIERMASZ OBOZOWY 12-14.XII.43" i dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, został wykonany przez Tadeusza Kluźniaka, przedstawia on Czerwony Krzyż na którym w czterech wierszach wypisano dewizę: "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża znajduje się kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami, na lewym słupie data "1939", na prawym "1945" oznaczające okres trwania opieki ze strony Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; stempelek ten w marcu 1945 Zarząd Poczty wypożyczył od Męża Zaufania i poczta odbijała go na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych; dodatkowo odciśnięty datownik; doskonały stan zachowania.

400 PLN
28498

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające fragment programu artystycznego z okazji Świąt Wielkanocnych, na scenie wykonawcy, na pierwszym planie symfoniczna orkiestra obozowa; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
28499

Fi.3A
1 600 PLN
28500

1944 menażka, kartka z życzeniami, dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przedstawiający pośrodku Czerwony Krzyż i napis "Inter Arma Caritas", gwarancja i oznaczenie.

Fi.10x1C
600 PLN
28501

Fi.12P
3 200 PLN
28502

1944 kraty, parka znaczków na papierze niegumowanym w kolorze szaroniebieskim, prawy znaczek z ciekawą usterką w postaci nie dodruku dużej części rysunku, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
480 PLN
28503

1944 Kraty, marginesowy znaczek za 50 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12ay
140 PLN
28504

1944 Kraty, dwa znaczki za 50 f. w kolorach: jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana ciemnoniebieska nie jest katalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.12bx
250 PLN
28505

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w niekatalogowanym kolorze ciemnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (mała część z nakładu 186 szt.), sygnowany, gwarancja i opis (według Machowskiego 10b) Schmutz.

Fi.12by
220 PLN
28506

Fi.12by
180 PLN
28507

1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
160 PLN
28508

Fi.12by
200 PLN
28509

1944 kraty, czworoblok znaczków w kolorze jasnoniebieskim na papierze gumowanym y, nakład znaczka 186 sztuk, gwarancja ołówkiem na jednym znaczku Kronenberg.

Fi.12by
700 PLN
28510

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze pomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
140 PLN
28511

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtopomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
160 PLN
28512

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
150 PLN
28513

1944 kościół w Miechowie, próbna odbitka w kolorze czarnym z dwóch matryc; jednej dla druku tła w kolorze pomarańczowym i czerwonego krzyża, druga dla druku podstawowego obrazka znaczka w kolorze niebieskim, próba wykonana na papierze białym gładkim średnim, bardzo rzadkie znane nieliczne odbitki, gwarancja Schmutz.

Fi.13P
4 500 PLN
28514

1944 kościół w Miechowie, próbne odbitki; jedna bez druku tła w kolorze pomarańczowym, druga z kompletnym obrazkiem znaczka z kompletem trzech kolorów, próba wykonana na papierze białym gładkim średnim, bardzo rzadkie znane nieliczne odbitki, gwarancja Kronenberg, Schmutz.

Fi.13P
4 200 PLN
28515

1944 kościół w Miechowie, gwarancja Schmutz.

Fi.13x2C
180 PLN
28516

1944 kościół w Miechowie, gwarancja i oznaczenie.

Fi.13x2C
180 PLN
28517

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, cięty znaczek za 1+1 mk., unikalny na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, nigdy dotąd nieoferowany, pięknie wytłoczony rysunek, bardzo ładna guma, z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yA (C nz)
4 000 PLN
28518

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC
240 PLN
28519

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja.

Fi.13yC
240 PLN
28520

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
28521

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy w kolorze ciemnoniebieskim z tłem żółtopomarańczowym, a drugi w kolorze niebieskim z tłem żółtym, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC (ba, ad)
600 PLN
28522

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. w kolorze ciemnoniebieskim z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, czysty + kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yCba
750 PLN
28523

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, ciety znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

Fi.14x1A
300 PLN