Auction 80. Post offices abroad 1919-1939

27448

1929 Port Gdańsk, prezydent Mościcki, znaczek za 1 zł. z nadrukiem poziomym PORT GDAŃSK na rzadkim papierze prążkowanym pionowo - 13 prążków na 2 cm (Fi.1500.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.20v
Mi.23y
1 100 PLN
27449

Fi.20w
Mi.23I
50 PLN
27450

Fi.20w
Mi.23I
300 PLN
27451

Fi.20w
Mi.23I
120 PLN
27452

Fi.20w
Mi.23I
140 PLN
27453

1929 Port Gdańsk, poczta lotnicza z Polskiego Urzędu Pocztowego Gdańsk 1, list lotniczy przesłany 8.I na trasie Gdańsk - Katowice; znaczki unieważnione w urzędzie Gdańsk 1 datownikiem "POLSKI URZĄD. P.-T." z wyróżnikiem "p"; specjalny dodatkowy stempel "I Lot Gdańsk-Katowice" - w katalogu Fischera opisany, ale nie reprodukowany; lotem tym przesłano zaledwie 65 sztuk poczty!!! kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.82a
800 PLN
27454

1929 Port Gdańsk, OPŁATA RYCZAŁTOWANA - formularz kartkowy z Dyrekcji Kolei Państwowych w Gdańsku wysłany jako polecony 12.II z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Banku Gospodarstwa Krajowego w Krakowie; czerwony w ramce dwuwierszowy stempelek zwalniający przesyłkę od opłaty pocztowej "Opłata ryczałtowana na mocy art.23 ustawy z dn.3.6.24 o pocz. telegr. i tel." i odciśnięty tym samy kolorem w ramce "Polecone", datownik nadawczy "POLSKI URZ. P.-T." z wyróżnikiem "s"; czarny stempelek polecenia; dodatkowo fioletowa pieczęć urzędowa z godłem "GŁÓWNA KASA DYREKCJI KOLEI PAŃSTW. w Gdańsku"; niezwykle rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

2 400 PLN
27455

1930 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 10 gr +15 gr - frankatura dwukolorowa na widokówce z Gdyni do Paryża datowanej 23.IV przesłanej najpewniej ambulansem relacji Gdynia-Poznań, znaczki unieważnione 25.4 datownikiem urzędu Poznań 3; chociaż przesyłka została nienależnie opłacona według obniżonej taryfy do Austrii, Czechosłowacji, Rumunii i Węgier, zarówno Poczta Polska, jak i francuska nie naliczyły dopłaty; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.13b, 14c
Mi.16, 17
200 PLN
27456

1930 Port Gdańsk, gwarancja Schmutz.

Fi.21
15 PLN
27457

Fi.21
40 PLN
27458

Fi.KO1, 14
Mi.17
1 500 PLN
27459

Fi.17, 19
350 PLN
27460

Fi.Cp48I
20 PLN
27461

Fi.D69I
60 PLN
27462

Fi.22
Mi.25
800 PLN
27463

Fi.22
Mi.25
320 PLN
27464

Fi.22
Mi.25
400 PLN
27465

1933 Port Gdańsk, znaczek z obiegu pocztowego, gwarancja.

Fi.22
300 PLN
27466

1934 Port Gdańsk, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.23-5
45 PLN
27467

Fi.23-5
150 PLN
27468

Fi.23-25
Mi.26-28
180 PLN
27469

Fi.Cp1I
Mi.P1a
700 PLN
27470

1934 Port Gdańsk, całostka z nadrukiem typ I, stan idealny, gwarancja.

Fi.Cp1I
400 PLN
27471

140 PLN
27472

Fi.267, 282
Mi.288, 303
300 PLN
27473

1935 Port Gdańsk, polskie znaczki opłaty bez przedruku użyte w Gdańsku, widokówka (przesyłka do pięciu słów) wysłana 31.VII z Polskiego Urzędu Gdańsk 1 do Tomaszowa Mazowieckiego; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWO-TEL." z wyróżnikiem "u"; walor w dobrym stanie zachowania (minimalne punktowe przebarwienia); gwarancja.

Fi.273
Mi.294I
240 PLN
27474

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Józefa Piłsudskiego, komplet trzech parek rozdzielonych pustopolem.

Fi.273-5
Mi.294-6I
125 PLN
27475

1935 Port Gdańsk, nalepka wydana przez Macierz Szkolną w Gdańsku - organizację utrzymującą polskie szkoły powszechne, gimnazjum, Szkołę Handlową i szkoły dokształcające na terenie Wolnego Miasta Gdańska; nalepki sprzedawano na Poczcie Polskiej i dolepiano do listów, marginesowy egzemplarz w bardzo dobrym stanie zachowania.

150 PLN
27476

1936 Port Gdańsk, znaczki z przedrukiem użyte na terenie Polski!!! seria "widokowa" z przedrukiem, 5 gr - frankatura mieszana, list lotniczy adresowany do odbiorcy w Siemianowicach Śląskich, wysłany 27.X lotem z Warszawy do Jerozolimy (kasownik odbiorczy Jerusalem 30 OC) i z powrotem; specjalny dodatkowy stempel "I Lot Pocztowy z Polski do Palestyny"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.26, 292
Mi.29, 313
100 PLN
27477

Fi.26-28
Mi.29-31I
60 PLN
27478

1936 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 25 gr (mniejszy format) - frankatura pojedyncza, list wysłany 12.XII.37 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Tczewa; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "a"; dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.28
Mi.31I
120 PLN
27479

Fi.282
Mi.413
320 PLN
27480

Fi.288I
Mi.309I
400 PLN
27481

Fi.26, 295
Mi.29, 316
500 PLN
27482

Fi.29-31
Mi.31II-33
60 PLN
27483

1937 Port Gdańsk, seria "widokowa" z przedrukiem, 15 gr - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 2.VI.39 z Polskiego Urzędu Gdańsk 2 do Gniezna; znaczek unieważniony datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY" z wyróżnikiem "b" - stosowanym zaledwie około pół roku; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.30
Mi.32
160 PLN
27484

Fi.287I
Mi.308I
200 PLN
27485

Fi.Cp3c
400 PLN
27486

Fi.32
Mi.34
40 PLN
27487

1938 Port Gdańsk, FDC - 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria znaczków na wycinkach ostemplowanych 11.XI w pierwszym dniu obiegu datownikiem "POLSKI URZĄD POCZTOWY GDAŃSK 1" (Mi. seria kasowana - 110 euro, FDC - 80 euro).

Fi.32-35
Mi.34-37
60 PLN