The auction will start on 19.04.2024

Auction 79. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23339

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem.

Fi.170
60 PLN
23340

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, oryginalnie kasowany znaczek za 250.000 Mk (Mi.480 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.171
Mi.177
400 PLN
23341

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria w czworoblokach z górnymi marginesami, czworobloki przedrukowe - narożne, czyste.

Fi.171-74
Mi.177-80
80 PLN
23342

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, seria czysta w ładnym stanie.

Fi.171-74
Mi.177-80
20 PLN
23343

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z abklaczem i przesuniętą perforacją.

Fi.172
25 PLN
23344

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, pasek z abklaczem (ślady przywarcia na gumie).

Fi.172
80 PLN
23345

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, próba znaczka za 500 000 Mk. w kolorze jasnoniebieskofioletowym na papierze ze znakiem wodnym leżącym, gwarancja Krawczyk.

Fi.172 P1
Mi.178 P1
400 PLN
23346

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z uszkodzonym nadrukiem "Millionen", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179 
40 PLN
23347

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek za 2 mln./100.000 Mk. z błędem "uszkodzona 2", gwarancja Krawczyk.

Fi.173 B
Mi.179 
40 PLN
23348

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z nadrukiem 5 Millionen na znaczku podstawowym za 10.000 zamiast za 100.000 Mk. (Mi.170 euro), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.174 B1
Mi.180 F I
340 PLN
23349

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92 
400 PLN
23350

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
23351

1923-27 znaczki dopłaty wydanie definitywne w nowej walucie, seria kasowana (Mi.110 euro).

Fi.D30-39
Mi.P30-39
200 PLN
23352

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, znaczek za 10.000/20 Mk. z błędem na znaczku podstawowym na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja Krawczyk.

Fi.P27
Mi.D27 
50 PLN
23353

1923 wydanie przedrukowe znaczków dopłaty, parka znaczków za 10.000/20 Mk., oba z błędami na znaczku podstawowym - lewy na poz.25 "pęknięta ramka", a prawy na poz.26 "odbitka gwoździa po lewej", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.P27
Mi.D27 
120 PLN
23354

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
23355

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
23356

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 21.3 z Lübbenau, trzy różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 48, 73, 83; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.


Mi.219, 230
200 PLN
23357

1923 korespondencja nadchodząca do Gdańska aż do 1923 roku podlegała cenzurze, dotyczyło to zwłaszcza przesyłek poleconych i wartościowych, list polecony do Gdańska wysłany 6.4 z Dortmundu, cztery różne stempelki cenzury gdańskiej odciśnięte kilkakrotnie nr: 72, 73 (w owalnej i kwadratowej ramce), 86; na odwrocie zalepka cenzury niemieckiej i kasownik odbiorczy; całość w dobrym stanie zachowania z minimalnymi barwnymi zaciekami.


Mi.232, 268
200 PLN
23358

1924 Herb Gdańska w owalu, seria podstawowa + znaczki do automatów, kasowane (Fi.115.-).

Fi.187-95, 187-88R
Mi.193-201, 193-94D
90 PLN
23359

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
23360

1924 list firmowy z Gdańska do Danii.

Fi.190
40 PLN
23361

1924-32 widoki Gdańska i okolicy (I+II), pełna (z odmianą koloru) seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
23362

1924 Herb Gdańska w owalu, znaczek za 15 fen z błędem na poz.11 "nosek lewej cyfry 1 przedłużony ku dołowi i pęknięta u dołu litera D w Danzig", kasowany 2.7.27 w Sopocie; gwarancja Krawczyk.

Fi.208 B1
Mi.214I
250 PLN
23363

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
Mi.P26
140 PLN
23364

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25+25 Pf karta podwójna, gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach.

Fi.Cp28
180 PLN
23365

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczki z automatu za 5 fen - pasek pionowy pięciu sztuk, skasowany 4.9.1938 w Sopocie, rzadko spotykany w wielokrotnościach, bardzo dobry stan zachowania (pasek zgięty między 3 i 4 znaczkiem).

Fi.187R
Mi.193D
200 PLN
23366

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
23367

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
150 PLN
23368

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (Fi.230.-).

Fi.Cp30
140 PLN
23369

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej gruba linia adresowa pęknięta w dwóch miejscach.

Fi.Cp30
200 PLN
23370

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Rathaus.

Fi.Cp32
180 PLN
23371

1925 VI, wydanie półilustrowane, 20 Pf karta czysta z ilustracją Danzig, Krantor; gruba linia adresowa wyszczerbiona u dołu.

Fi.Cp32
200 PLN
23372

1925 herb Gdańska w owalu, większy format karty, 20+20 Pf karta podwójna; idealny stan zachowania.

Fi.Cp37
300 PLN
23373

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Alte Mühle; czysta.

Fi.Cp38I
160 PLN
23374

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 58 mm, ilustracja Danzig, Technische Hochschule, gruba linia adresowa złamana; czysta.

Fi.Cp38I B5
200 PLN
23375

1925/28 wydanie półilustrowane, większy format, linie adresowe długości 60 mm, ilustracja Winterplatz mit Post- und Telegraphenverwaltung; czysta.

Fi.Cp38III
300 PLN
23376

1927 formularz sądowy użyty miejscowo w Gdańsku.

Fi.188
20 PLN
23377

1927 list lotniczy z Gdańska do Niemiec, stempel "Mit Luftpost befördert / Luftpostamt Berlin G.2.".

Fi.196, 197
90 PLN
23378

1927, 15.VII wydanie z okazji XIX Światowego Kongresu Esperanto, czysty komplet 22 ilustrowanych kart obu wartości; jedno z najtrudniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych wydań ilustrowanych całostek obszaru Ziem Polskich, niezwykle trudne do zdobycia i nieczęsto oferowane w komplecie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp39-40A
Mi.P39-40I 
10 000 PLN