Auction 78. Inter-war Poland 1919-1939

10530

1937 wizyta króla Rumunii w Polsce, komplet bloków.

Fi.bl.2-4
Mi.Bl.2-4
280 PLN
10531

Fi.bl.4MK
Mi.Bl.4
750 PLN
10532

1937 "OPŁ.UISZCZ.GOT./ ZARZ.M.P.I T./ NR.P.W.820/31/35/r." informacja o opłacie gotówkowej w formie znaku opłaty na kopercie wysłanej 4.X ze Lwowa do Mysłowic; wirnik propagandowy urzędu nadawczego Lwów 2 "W DOBREJ SZKOLE ZDROWE DZIECKO!/ BUDUJMY SZKOŁY ZWALCZYMY CIEMNOTĘ" z wyróżnikiem "a"; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 37 118).

80 PLN
10533

1937 "Powszechny Bank Związkowy w Polsce S.A." - 55 gr frankatura mechaniczna D57 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy o sygnaturze 3 IX-35 wysłana 2.III do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia urzędu Warszawa 2; całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN
10534

1937 "Związkowa Centrala Inkasowa Sp. z o.o." - 55 gr frankatura mechaniczna D59 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk o sygnaturze M.P.i T.53 (X.-936) wysłana 3.III do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, z wyróżnikiem "1k" urzędu Warszawa 1; całość w doskonałym stanie zachowania.

150 PLN
10535

1937 "Kredytowy Bank Spółdzielczy" - NIENOTOWANA W PODRĘCZNIKU T.HAMPELA FRANKATURA MECHANICZNA - 55 gr (25gr + 2 x 15gr) frankatura mechaniczna D9 Warszawa, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 2.III do urzędu pocztowego w miejscowości Mrozy; stempelek polecenia urzędu Warszawa 10 z wyróżnikiem "b"; całość w doskonałym stanie zachowania.

500 PLN
10536

1937 ulotka propagandowa wysłana z Warszawy jako druk opłacony gotówką.

90 PLN
10537

1938 list z Łukowa 18.I.38 do Krakowa.

Fi.284
10 PLN
10538

1938 list polecony z Nekli do Poznania.

Fi.288
Mi.309
20 PLN
10539

1938 kartka z Warszawy ze stemplem okolicznościowym "CZYN ZBROJNY WOJSK POLSKICH NA WSCHODZIE 1914 1919 PAKOSŁAW - KRECHOWCE BOBRUJSK - KANIÓW - MUMAŃ JAZŁOWIEC - TAJGA", Myślicki 38218.

Fi.294
20 PLN
10540

1938 "TYDZIEŃ WARSZAWY/ 2-9.X. 1938" kasownik okolicznościowy odbijany wyłącznie na sporządzonych w limitowanym (2500 sztuk) nakładzie, specjalnych kartach (Myślicki 38 246).

Fi.295
Mi.315
40 PLN
10541

1938 "WYSTAWA PLESZEWIANKA PRZEMYSŁOWO ROLNICZA W PLESZEWIE 14-21.VIII.1938." Pleszew, datownik okolicznościowy odciśnięty 15.VII na karcie wysłanej do Warszawy, dobry stan zachowania (Myślicki 38 021).

Fi.295, Cp72
Mi.316
40 PLN
10542

1938 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Hel - Gdynia nr 235, widokówka portu w Helu.

Fi.296
120 PLN
10543

1938 WZNOWIENIE WYMIANY POCZTOWEJ MIĘDZY POLSKĄ A LITWĄ - po długoletnim (od 1920) okresie zerwanych stosunków dyplomatycznych i trwającym stanie wojny - czego skutkiem było m.in zawieszenie wymiany korespondencji między Polską a Litwą, 30.III nastąpiła akredytacja posłów obu państw w Kownie i w Warszawie, po czym miano przywrócić wymianę korespondencji między obydwoma krajami; list polecony wysłano 7.IV z Zakopanego; na wysyłkę do Kowna było jednak za wcześnie i 8.IV zwrócono go z Warszawy z nalepką "Zwrot / Litwa nie doręcza"; nalepka kontroli dewizowej przeprowadzonej w Zakopanem, wg. najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa - typ II (35x14mm długość pierwszego wiersza 27 mm); na odwrocie kasownik odbiorczy; niezwykle ciekawy walor z okresu przejściowego, zawrócony już po ogłoszeniu przywrócenia korespondencji; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.296, 298I, 303-4
Mi.317, 319, 324-5
1 200 PLN
10544

1938 list firmowy z Katowic z wirnikiem propagandowym poczty.

Fi.298
65 PLN
10545

1938 list polecony z Włodawy 24.V.38 do Lublina, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.299
15 PLN
10546

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura pojedyncza, prawidłowo opłacony list polecony wysłany 11.I.39 ze wsi Korolówka k.Borszczowa położonej w najdalszym południowo wschodnim krańcu Polski do Edmonton w Kanadzie, odręczna adnotacja ołówkiem kopiowym "Kontrola dewizowa przeprowadzona" z podpisem; datowniki odbiorcze na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.305
Mi.326
200 PLN
10547

1938 150 rocznica uchwalenia konstytucji Stanów Zjednoczonych, 1 zł - frankatura wielokrotna, ekspresowy cięższy list (II klasy), wysłany 29.IV z Poznania do Merano we Włoszech, bogato udokumentowany obieg pocztowy.

Fi.305
Mi.326
100 PLN
10548

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, czysta seria znaczków z bloku, lekkie ślady podlepek.

Fi.306-07A, B
Mi.327-28B, A
100 PLN
10549

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
220 PLN
10550

Fi.306-07A-B
Mi.327-28A-B
120 PLN
10551

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczki z bloków.

Fi.306-7 A, B
Mi.327-8 A, B
180 PLN
10552

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna, komplet znaczków z bloków.

Fi.306-7A, B
Mi.327-8A, B
200 PLN
10553

1938 V Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek stemplowany z bloku.

Fi.306A
Mi.327B
35 PLN
10554

Fi.306B
Mi.327A
45 PLN
10555

Fi.307A
Mi.328B
45 PLN
10556

Fi.307B
Mi.328A
45 PLN
10557

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, czysty znaczek z bloku (Fi.180.-).

Fi.308
Mi.329
150 PLN
10558

1938 pierwszy polski lot do stratosfery, znaczek z bloku.

Fi.308
Mi.329
140 PLN
10559

1938 przyłączenie Zaolzia do Polski, frankatura mieszana, miejscowy list polecony, wysłany 27.II.1939 w Krakowie; kasownik odbiorczy; efektowna koperta.

Fi.309, 297
Mi.330, 318
50 PLN
10560

1938 Zaolzie, kartka z Jaworzyny Spiskiej 27.11.38 do warszawy, stemple propagandowe "Szlak turystyczny Jaworzyna wrócił do Polski" i "WYZWOLONA JAWORZYNA W POLSKICH TATRACH".

Fi.310, Cp80
180 PLN
10561

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, kasowana (Fi.85.-).

Fi.310-22
Mi.331-43
80 PLN
10562

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości, seria historyczna, czysta (Fi.220.-).

Fi.310-22
Mi.331-43
140 PLN
10563

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, seria.

Fi.310-22
Mi.331-43
170 PLN
10564

1938 karnet - "20 ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI", zawierający znaczki serii "historycznej" i pierwsze definitywne (nie przedrukowe) wydanie Portu Gdańsk!!! znaczki i blok kasowany Mi.175 euro.

Fi.310-22, bl.7, 32-5
Mi.331-43, Bl.7, 34-7
160 PLN
10565

1938 20. rocznica odzyskania niepodległości, znaczek makulaturowy bez gumy z przesuniętą perforacją.

Fi.310MK
Mi.331
25 PLN
10566

1938 list polecony na kopercie firmowej Persil z Bydgoszczy 15.II.38 do Warszawy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.311, 316
Mi.332, 337
40 PLN
10567

1938 seria historyczna, frankatura dwukolorowa, rzadko spotykany formularz kartkowy opłacony jako ekspres, wysłany 18.II.1939 z urzędu Warszawa 2 - Kiosk do Krakowa; znaczek za 10 gr. uszkodzony; gwarancja Żółkiewski.

Fi.311, 318
Mi.332, 339
60 PLN
10568

1938 miejscowy list na kopercie firmowej z Krakowa 18.XI.38.

Fi.312
Mi.333
40 PLN
10569

1938 20 rocznica odzyskania niepodległości - seria historyczna, makulatura znaczka za 30 gr. w czworobloku, jak zwykle lekko rozmazana farba i bez gumy, jeden znaczek z prześwitką (nieliczony).

Fi.315 MK
Mi.336
150 PLN