Auction 78. Inter-war Poland 1919-1939

10410

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. z odwróconym nadrukiem typograficznym w rzadszym kolorze niebieskoszarym, piękny stan, sygnowany Kronenberg, gwarancja i opis typu i koloru nadruku Schmutz.

Fi.270IIa No
Mi.291IB
1 500 PLN
10411

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem odwróconym, gwarancja.

Fi.270IIa No
Mi.291K
850 PLN
10412

1934 wydanie przedrukowe, seria czterech znaczków, w tym dwa typy znaczków za 1 zł/1,20 zł, czyste (Fi.430.-).

Fi.270IIb, 271, 272I-II
Mi.291IB, 292, 293I-II
380 PLN
10413

1934 wydanie przedrukowe, kasowany znaczek za 25/80 gr. z nadrukiem typograficznym w kolorze niebieskoczarnym z błędem na poz.25 "ścięta górna część lewej cyfry 2" (Fi.50.-), kilka słabszych ząbków, gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.270IIb B2
Mi.270Ib
30 PLN
10414

1934 wydanie przedrukowe, znaczek za 25/80 gr. o skośnie przesuniętym rysunku z typograficznym nadrukiem niebieskawoczarnym typu II, to rzadka odmiana koloru nadruku typograficznego, do tej pory spotykano znaczki kasowane, pełna oryginalna guma bez śladu podlepki, piękny stan zachowania, gwarancja i opis.

Fi.270IIc
Mi.291IB
500 PLN
10415

1934 NADRUK OFFSETOWY - frankatura wielokrotna, narożnikowy czworoblok znaczków za 25/80 gr. z nadrukiem offsetowym w rzadkim kolorze jasnoszaroniebieskim na prawidłowo opłaconym liście ekspresowym wysłanym w piątek 12.X z urzędu WARSZAWA 2 - KIOSK do Łodzi, kasownik odbiorczy URZĄD TELEF.-TELEGR. ŁÓDŹ z 13.X, ponieważ w soboty urzędowały wyłącznie urzędy telefoniczno-telegraficzne, na odwrocie doskonale zachowane zabezpieczające pieczęcie lakowe; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (w naturalny sposób klej miejscami przesiąkł wzdłuż perforacji znaczków), koperta nieco zmniejszona, na dole pokazany szczegół z charakterystyczną strukturą nadruku offsetowego; gwarancja i opis typu nadruku Schmutz.

Fi.270Ia
Mi.291IA
1 200 PLN
10416

1934 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem offsetowym szaroniebieskim, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.270Ib
Mi.291IA
200 PLN
10417

1934 list polecony ze Lwowa do Rumunii.

Fi.272
Mi.293
60 PLN
10418

1934 kartka reklamowa z Warszawy do Lwowa ze stemplem okolicznościowym Wystawy Przemysły Metalowego i Elektrycznego.

Fi.292
Mi.314
80 PLN
10419

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Zdołbunów - Wilno nr 295.

Fi.Cp51
80 PLN
10420

1934 kartka nadana w ambulansie pocztowym na trasie Kraków - Nowy Sącz nr 133.

Fi.Cp51
80 PLN
10421

1934 WILEŃSZCZYZNA - ŚWIĘCIANY WILEŃSKIE - całostka wydania przedrukowego wysłana 6.XI z miejscowości Święciany Wileńskie do Warszawy, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "b"; minimalnie słabszy stan zachowania; z kolekcji G.Hahne.

Fi.Cp63
50 PLN
10422

1934 polecony list z Holandii do Radomia przewieziony w ambulansem pocztowym na trasie Zbąszyń - Warszawa nr 3 z wyróżnikiem b.

100 PLN
10423

1934 "Spółka Akcyjna Wielkich Pieców i Zakładów Ostrowieckich" - 5 gr frankatura mechaniczna A21 Warszawa, karta firmowa przesłana miejscowo 4.X; bardzo dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

60 PLN
10424

1934 "Bank Udziałowy Sp. z.o.o." - 80 gr (75gr + 5gr) frankatura mechaniczna C47 Białystok, list zleceniowy - koperta druk bankowy wysłana 15.X do urzędu pocztowego w miejscowości Kleszczele; stempelek polecenia urzędu Warszawa 1 z wyróżnikiem "b", na odwrocie datownik odbiorczy; dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

150 PLN
10425

150 PLN
10426

1935 firmowy list polecony z Rozwadowa 26.VI.35 do Moskwy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.211, 251, 271
25 PLN
10427

1935 "SZYBOWCEM Z USTJANOWEJ KRAJOWE ZAWODY SZYBOWCOWE 1935r." pośrednictwo pocztowe Ustjanowa (Ustrzyki Dolne) - dobrej jakości odbitka rzadkiego stempla okolicznościowego (wg Myślickiego stopień rzadkości C) na kopercie do Warszawy przesłanej pocztą szybowcową z okazji III Krajowych Zawodów Szybowcowych; niebieska nalepka "PAR AVION LOTNICZA", fioletowy stempelek "Nadeszło pocztą lotniczą"; na odwrocie kasownik przejściowy Lwów z 29.IX i odbiorczy Warszawa z tego samego dnia; lotem tym przesłano zaledwie 75 sztuk poczty!!! bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania (Myślicki 35 019).

Fi.220
Mi.228
600 PLN
10428

1935 list polecony z Wisły do Poznania.

Fi.238, 251
Mi.257, 272
20 PLN
10429

1935 list polecony z Grodzieszy Małych 3.X.35 do Kalisza, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.238, 273, 275
Mi.257, 294, 296
30 PLN
10430

1935 list polecony z Nowej Wsi Wielkiej 1.10.35 do Niemiec, ciekawy kasownik, znaczki w kolorze ciemnozielonym.

Fi.238d
Mi.257
40 PLN
10431

1935 list z Kozina koło Dubna do Niemiec, frankatura za druki.

Fi.251
Mi.272
15 PLN
10432

1935 "POLSKI CZERWONY KRZYŻ/ CHRONI - RATUJE/ CZY JESTEŚ JUŻ CZŁONKIEM/ P.C.K." Warszawa 2, okolicznościowy wirnik na widokówce wysłanej 14.X do Lublina (Myślicki 35 104).

Fi.253
Mi.274
40 PLN
10433

1935 kartka z ze stemplem okolicznościowym Targów Wołyńskich, beznominałowa kartka pocztowa z reklamą firmową z lat dwudziestych.

Fi.253
60 PLN
10434

1935 list z Babic do Krakowa z poaustriackim kasownikiem.

Fi.255
Mi.276
35 PLN
10435

1935 miejscowy list polecony z Kalisza 21.II.35.

Fi.259
Mi.280
30 PLN
10436

1935 kartka z Warszawy do Budapesztu, kasownik okolicznościowy "MIĘDZYNARODOWY ZJAZD METEOROLOGICZNY / wrzesień 1935 / WARSZAWA".

Fi.267
150 PLN
10437

1935 list polecony ze Lwowa do Berlina, opłata jak za list o wadze powyżej 40 g, bardzo rzadkie na korespondencji czworobloki rozdzielone pustopolami na krzyż, stemple niemieckiego ambulansu pocztowego i odbiorczy na odwrocie.

Fi.269, 273, 274
Mi.290, 294, 295
300 PLN
10438

1935 WYSTAWA DROGOWA - wydanie przedrukowe, znaczek za 1/1,20 zł. kasowany okolicznościowym stemplem wystawy na wycinku

Fi.272 I
Mi.293 I
30 PLN
10439

1935 dekoracyjnie ofrankowana karta pocztowa, wysłana 30.X jako polecona z Katowic do Drezna, nadawca najpewniej zamierzał nadać ją jako ekspresową (według taryfy opłata wynosiła 1,75 zł), faktycznie ofrankowana 1,70 zł - o 5 gr za mało, pomimo to dotarła do odbiorcy w iście ekspresowym tempie - datowniki odbiorcze 31.10 i 1.11; efektowny walor w dobrym stanie zachowania (karta u dołu naddarta).

Fi.272I, 276, 278, Cp58II
Mi.293I, 295II, 299
150 PLN
10440

1935 wydanie żałobne, 5 gr "krzyż" - czwórka rozdzielona pustopolem, skasowana 12.5.36 w Bydgoszczy w rocznicę śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego, pełna oryginalna guma doskonały stan zachowania.

Fi.273
Mi.294I
90 PLN
10441

1935 "JUBILEUSZOWY ZLOT HARCERSTWA POLSKIEGO 11-25.VII.1935/ SPAŁA" wyróżnik "c" - bardzo poszukiwany stempel odbity na karcie wysłanej 21.VII do Łodzi, z dodatkową nalepką okolicznościową (Myślicki 35 011).

Fi.273
Mi.294I
400 PLN
10442

1935 wydanie żałobne po śmierci marszałka Piłsudskiego, seria bez odmiany 275II.

Fi.273-7
Mi.294-8
90 PLN
10443

1935 list z komitetu budowy kopca marszałka Piłsudskiego stemplowany kasownikiem okolicznościowym.

Fi.273-9
Mi.294-300
50 PLN
10444

1935 wydanie żałobne, komplet trzech parek poziomych z międzypolem.

Fi.273-75
Mi.294-96I
180 PLN
10445

1935 wydanie żałobne, seria sześciu znaczków, w tym dwie odmiany znaczka za 25 gr, czyste (Fi.108.-).

Fi.273-77I+II
Mi.294I-98II
150 PLN
10446

1935 wydanie żałobne, 15 gr - frankatura pojedyncza, upomnienie z Ubezpieczalni Społecznej wysłane 28.X z Żyrardowa do Milanówka.

Fi.274
Mi.295I
20 PLN
10447

1935 list z Mszany Dolnej.

Fi.274, 279
Mi.295, 300
10 PLN
10448

1935 list nadany w ambulansie pocztowym na trasie Warszawa - Zdołbunów przez Chełm i Kowal nr 9 z wyróżnikiem c.

Fi.275
115 PLN
10449

1935 wydanie żałobne, 25 gr (druk typograficzny) - znaczek z błędem "uszkodzony prawy górny narożnik tła i ramki", skasowany na kopercie 17.V w Warszawie w dniu wyruszenia Marszałka w swą ostatnią podróż na Wawel.

Fi.275I
Mi.296I
80 PLN