The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8398

1882 list wysłany 12.6 z miejscowości Zdroje (Finkenwalde) do Szczecina, pomimo, że przesyłka została oznaczona adnotacją zwalniającą od opłaty pocztowej "Portopfl.d.A.", na froncie wpisano dużymi cyframi wysokość dopłaty "20", na odwrocie dekoracyjny zielony stempelek nadawcy z wizerunkiem palmy i łacińską dewizą "UT PALMA VIRESCIT" z Podjuch, a także kasownik odbiorczy.


60 PLN
8399

1883 list polecony z Krościenka do Nowego Targu, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.


Mi.46, 47
150 PLN
8400

1883 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 5 kop, rozmiar: 146x60mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U29E 
240 PLN
SOLD
8401

1885 karta pocztowa wysłana z Łodzi przez Rygę do Walk (Wałk), przesłana 6.I ambulansem nr.72 relacji Warszawa-Mława, kasownik "POCZTOWY WAGON No.72" z wyróżnikiem "1" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОН No.72), a następnie 7.I ambulansem nr.4 relacji Warszawa-Petersburg - rzadki ośmiokątny kasownik "PRZEDZIAŁ POCZTOWY WAGONU N4"(ПОЧТОВОЕ ОТДѢЛЕНIЕ ВАГОНА N4)" z wyróżnikiem "6", kasownik tranzytowy Rygi z 9.I; dobry stan zachowania.


Mi.30 
800 PLN
8402

1885 Oświęcim, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1883 roku unieważniony polskim kasownikiem w Oświęcimiu, znaczek z rzadkim mieszanym ząbkowaniem 9½ : 10.


Mi.46
700 PLN
8403

1885 dowód doręczenia z Nowego Sącza.


35 PLN
8404

1886 list do Warszawy nadany w wagonie pocztowym.


70 PLN
8405

1886 list z Warszawy nadany w wagonie pocztowym do Berlina.


70 PLN
8406

1886 list z Warszawy do Ciechocinka.


15 PLN
8407

1889 Zakopane, austriackie znaczki za 5 i 10 kr. wydania z 1883 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Zakopanem, znaczki z ząbkowaniem 10 1/2.


Mi.46, 47
25 PLN
8408

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 4+4 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalne ślady po podlepkach).


Mi.P12
100 PLN
8409

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, podwójna karta pocztowa za 3+3 kop; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie praktycznie niewidoczne ślady po podlepkach).


Mi.P15 
100 PLN
8410

1889 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81mm; bardzo dobry stan zachowania (na odwrocie minimalny ślad po podlepce).


Mi.U33A 
50 PLN
8411

1889 kartka z Konstantynopola do Krakowa.


45 PLN
8412

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 5 kop; bardzo dobry stan zachowania (boki sklejone, dół otwarty z pełną oryginalną gumą).


Mi.K1 
40 PLN
8413

1890 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 1 kop, rozmiar: 88x376mm; dobry stan zachowania (niewielkie przybrudzenia, opaska nieznacznie krótsza).


Mi.S1 
40 PLN
8414

1891 kompletny składany list na papierze Konsystorza Jeneralnego w Warszawie do Grodziska.


40 PLN
8415

1893 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 18.I z Nowego Jorku do Przemyśla, na odwrocie dodatkowy wirnik poczty amerykańskiej, kasownik odbiorczy Przemyśl 3/2; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65 
120 PLN
8416

1894 list polecony z Cieszyna do Wiednia.


Mi.54, 65
180 PLN
8417

1896 Wrocław - poczta prywatna HANSA - widokówka (litografia) ofrankowana znaczkiem za 2 1/2 Pf przesłana lokalnie 16 5; minimalnie słabszy stan zachowania, sygnowana B.Żwinklewicz.


Mi.E9 
200 PLN
8418

1896 obwoluta składanego listu ze Lwowa do Nowego Sącza.


35 PLN
8419

1897 Brzeżany, austriacki znaczek za 5 kr. wydania z 1890 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Brzeżanach, ząbkowanie 10 1/2.


Mi.53
15 PLN
8420

1898 austriackie sądowe znaczki doręczeniowe - 17½ Kr niebiesko/czarne - parka pionowa o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia wysłanym 23.II z Jarosławia; wielokrotności tych znaczków na kompletnych przesyłkach są bardzo rzadko spotykane - wysoka wycena katalogowa; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.Iax
Mi.1aB 
600 PLN
8421

1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa.


50 PLN
8422

1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence.


Mi.50, 58
25 PLN
8423

1900 trzyjęzyczna całostka wysłana z Przemyśla do Austrii.


15 PLN
SOLD
8424

1900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem".


75 PLN
8425

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
8426

1900 całostka prywatnej poczty w Szczecinie.


100 PLN
8427

1901 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, list wysłany 6.III z Monachium do Aleksandrowa Pogranicznego, omyłkowo skierowany do Aleksandrii w Egipcie (13.III), następnie dosłany do Aleksandrii w Rumunii (23.III), a stamtąd zwrócony do Monachium (26.III); niespotykany walor o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


700 PLN
8428

1901 kartka Warszawy do Brna.


50 PLN
8429

1902 KORESPONDENCJA ZAMORSKA, widokówka wysłana 4.7 z Funchal na Maderze do Warszawy, kasownik przejściowy Lisbona z 7.8 i odbiorczy Warszawa 30.VI; zwraca uwagę dopisanie w trzech narożnikach znaczka wartości nominału "25", oryginalnie został on wydrukowany tylko w jednym narożniku; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.28 
300 PLN
8430

1902 Dukla, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1901 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Dukli.


Mi.89A
15 PLN
8431

1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty.


60 PLN
8432

1902 specjalna kartka z życzeniami noworocznymi z Krakowa do Wiednia.


80 PLN
8433

1902 kartka z Bochni do Kłaja.


40 PLN
8434

1903 widokówka (piękna litografia) wysłana 2.VI z Ostrowca do Rygi, przesłana ambulansem nr 110 relacji Ostrowiec-Koluszki - kasownik "POCZTOWY WAGON No110" (ПОЧТОВЫЙ ВАГОНЪ No 110); kasownik odbiorczy 4.VI; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.43y 
150 PLN
8435

1903 list polecony z Warszawy do Wiednia.


60 PLN
8436

1903 przekaz paczkowy w Suczawy do Wiednia, formularz w języku niemieckim, rumuńskim i rosyjskim.


80 PLN
8438

1904 pomocniczy adres pocztowy na wartościową przesyłkę pobraniową wysłaną 15.VII z Warszawy do Wilna, ofrankowany znaczkami za 3 kop i 70 kop wydania z 1889 roku, znaczki skasowane datownikiem ВАРШАВА I ГОР.ПОЧТ.КОНТ. z wyróżnikiem "3", datownik odbiorczy z 16.VII na odwrocie ВИЛНА ПОЧТОВ.КОНТОРА z wyróżnikiem "30"; rzadki walor w dobrym stanie zachowania.


Mi.47yII, 54y
200 PLN