The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 78. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8358

1850 NISKO, austriacki znaczek za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowany polskim datownikiem z ozdobnikami w Nisku, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.3
100 PLN
8359

1850 KRAKAU, parka austriackich znaczków za 3 kr I wydania z 1850 roku, skasowana datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.3
50 PLN
8360

1850 SZCZECIN 1439, pruski znaczek za 3 Sgr I wydania z 1850 czytelnie unieważniony kasownikiem numerowym 1439 - Szczecin, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.4
50 PLN
SOLD
8361

1853 KRAKAU, austriacki gazetowy znaczek skarbowy (Zeitungsstempelmarke) za 2 kr I wydania z 1853 roku, skasowany datownikiem w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z1
150 PLN
8362

1857 po, znaczek pruski I wydania za 3 Sgr na koszulce listu z miejscowości Wrocki do Grudziądza, skasowany bardzo rzadkim stemplem numerowym 1912 - Wrocki (Wrotzk), powyżej odciśnięty dwuwierszowy w ramce stempel nadawczy WROTZK 19 5; wycena na liście ponad 2000 euro, niestety koszulka bardzo mocno obcięta.


Mi.4
1 200 PLN
8363

1859 kompletny składany list z Makowa do Starego Sącza.


50 PLN
8364

1859 kompletny składany list z Krynicy do Starego Sącza.


50 PLN
8365

1860 KRAKAU B.H., austriacki znaczek za 5 kr III wydania z 1860 roku, skasowany datownikiem na dworcu kolejowym w Krakowie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.20
20 PLN
8366

1863 DELATYN, austriacki znaczek za 5 kr V wydania z 1863 roku, skasowany polskim datownikiem w Delatynie, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.32
150 PLN
8367

1868 kompletny składany list z Nowego Sącza do Krościenka.


35 PLN
8368

1869 niekompletna obwoluta listu z Janowa Zamojskiego do Zamościa.


40 PLN
8369

1870 około, obwoluta listu z Łodzi do Tuszyna.


40 PLN
8370

1870 około, obwoluta listu z Luschwitz (Włoszakowice) do Poznania, Interes Kościelny.


40 PLN
8371

1870 obwoluta listu z Łaska do Łodzi.


40 PLN
8372

1870 kartka z Krakowa do Wiednia.


25 PLN
8373

1871 TYMOWA, austriacki znaczek za 10 kr VI wydania z 1867 roku, skasowany polskim datownikiem w Tymowej, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.38
80 PLN
8374

1871 list z Drohobycza do Lwowa.


Mi.U55
120 PLN
8375

1871 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
8376

1871 kartka z Tarnopola do Pragi.


40 PLN
8377

1871 kartka z Ropczyc do Krakowa.


25 PLN
8378

1871 opaska gazetowa ze Szczecina do Szczecinka ( Neusttetin )


70 PLN
SOLD
8379

1872 DZIERŻONIÓW - I WYDANIE ZNACZKÓW RZESZY NIEMIECKIEJ UŻYTE W PIERWSZYM TYGODNIU OBIEGU, znaczek pierwszego (po zjednoczeniu Rzeszy w 1870 roku) wydania znaczków ogólnoniemieckich za 1 Gr. - wprowadzony do obiegu 1.1.1872, na liście z sądu powiatowego datowanym 4.1 (czwartek), a wysłanym 8.1 (poniedziałek) z Dzierżoniowa do miejscowości Bielawa (Langenbielau), znaczek skasowany dwuwierszowym w ramce stemplem REICHENBACH I/SCHL. STADT POST EXPED., na odwrocie stempelek nadejścia 9 1; w przypadku wydań klasycznych, dla przesyłek z początkowego okresu ich stosowania katalogi przewidują bardzo wysokie dopłaty; wczesna przesyłka z obszaru ziem polskich; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.4
1 600 PLN
8380

1872 kartka z Stanisławowa do Wiednia.


40 PLN
8381

1872 kartka ze Lwowa do Czortkowa.


60 PLN
8382

1873 list z Goerbersdorf (Sokołowsko) do Krakowa.


100 PLN
8383

1874 karta pocztowa z napisami niemieckim i ukraińskim, wysłana 24/7 z miejscowości Mikulińce do Lwowa, datownik odbiorczy z 25/7 na froncie; dobry stan zachowania.


Mi.P21
40 PLN
8384

1874 kartka z Złoczowa do Pestu.


40 PLN
8385

1874 kartka z Krakowa do Wiednia.


25 PLN
8386

1876 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm wysłana 23.V z miejscowości Rożyszcze do Kijowa, 24.V przesłana ambulansem nr.54 relacji Grajewo-Kijów, znak opłaty unieważniony kasownikiem (РОЖИЩЕ ПОЧТ.СТ. ВОЛЫНСК.Г.), ten sam stempel odciśnięty dodatkowo na odwrocie; również na odwrocie kasowniki odbiorcze z 25.V; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U25C
150 PLN
8387

1876 kartka z Kołomyi do Wiednia.


30 PLN
8388

1877 niewielki liścik wysłany 7.I z Londynu do Krakowa, ofrankowany 3 znaczkami 1-pensowymi (z płyty 183), dwa z nich użyto częściowo jako zalepki do zabezpieczenia listu, unieważnione stemplem typu duplex z numerem W9, na odwrocie krakowski stempel odbiorczy z 10.I; treść pisana po hebrajsku; niespotykany walor w bardzo słabym stanie zachowania.


Mi.16
80 PLN
8389

1878 list z Nowego Targu do Neumark.


60 PLN
8390

1878 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
8391

1878 kompletny składany list z Krakowa do Rybnej.


30 PLN
8392

1879 obwoluta listu z Przegini do Krakowa.


40 PLN
8393

1880 kompletny składany list z Konsystorza w Krakowie do Rybnej.


40 PLN
8394

1881 makulatura - wadliwie przycięta karta pocztowa, wysłana 26(15).I z Warszawy do Hamburga; bardzo ciekawy i rzadko spotykany walor ponieważ kontrola jakości była wtedy niezwykle dokładna i wychwytywała wszelkiego rodzaju usterki.


Mi.P5 
200 PLN
8395

1881 kartka z Warszawy do Gablonz w Czechach.


40 PLN
8396

1881 list z Starostwa w Krakowie do Rybnej.


25 PLN
8397

1881 kompletna gazeta SŁOWO w języku rosyjskim wysłana z Przemyśla opłacona austriackim znaczkiem gazetowym.


80 PLN