The new auction will start soon

Auction 78. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8965

1916 Warszawa, znaczek cięty serii pomnikowej za 6 gr., druk dwustronny, tylko na takim narożnikowym egzemplarzu widać przesunięcie rysunku, krawędź gumowania i listwę ochronną.

Fi.IVA
Mi.IVC 
120 PLN
8966

1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym.

Fi.IV MK
25 PLN
8967

1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu.

Fi.VIA
40 PLN
8968

1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz.

Fi.VI P5
Mi.VI P 
500 PLN
8969

1916 Warszawa, niegumowana (tak jak wydana) litograficzna próba znaczka za 10 gr., czarna bez tła (Fi.500.-), na papierze białym glansowanym, gwarancja i opis M V-P19 Schmutz.

Fi.V P5
500 PLN
8970

1916 Warszawa - ZMIANA WYSOKOŚCI DOPŁATY, miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 4.10, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek dopłaty: w dniu 4.10 na partii około 50 listów dostawiono beznominałowy stempelek "Pfennig Porto" i dopisano ręcznie kwotę pobrania "15"; z niejasnych nam przyczyn na większości listów zapis ten unieważniono i postawiono standardowy w tym okresie - "8 Pfennig Porto"; co jeszcze ciekawsze na kilku listach powrócono do podwyższonej opłaty; z dnia 5.10 znane są listy z dopłatą 8 fen.; Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejonym znaczkiem za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


1 200 PLN
8971

1917 Przedbórz, I wydanie, seria kasowana, znaczek za 2 gr. typ 7, za 4 gr. typ 6, bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
200 PLN
8972

1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.1-2B
Mi.1-2A
300 PLN
8973

1917 Przedbórz, rekonstrukcja kompletnego sektora obu znaczków I wydania, każdy w innym typie - od pierwszego do ósmego (Fi.4000.-), wszystkie marginesowe, w ładnym stanie, z pełną oryginalną gumą, gwarancje i opis typów Jungjohann BPP,.

Fi.1-2B
Mi.1-2A 
3 600 PLN
8974

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 8, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.1B
90 PLN
8975

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 4, duży ślad po usuniętej podlepce, gwarancja i oznaczenie Koopman.

Fi.1B
80 PLN
8976

1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku - typ 3 z kropką pomiędzy ramkami wokół prawej dolnej cyfry 4, ładnie sygnowany - trąbka pocztowa z literką S.

Fi.2B
Mi.2A 
70 PLN
8977

1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 4 gr. typu 2, na kopercie listu wysłanego 16.12 z Warszawy, unieważniony datownikiem austriackiego urzędu etapowego 26.XII; stempelek cenzury; gwarancja Krawczyk.

Fi.2B
Mi.2A 
360 PLN
SOLD
8978

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 5, gwarancja i oznaczenie Jendroszek.

Fi.2B
80 PLN
8979

1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.2B
90 PLN
8980

1917 Warszawa, "6 GROSZY" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, list z Wiednia wysłany 5.III; stempel cenzury warszawskiej; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.2b
150 PLN
8981

1917 Łódź, widokówka do obozu jeńców w Szprotawie nadana 6.6 na poczcie niemieckiej, adres napisany po polsku był według niemieckiego urzędnika niedokładny, po opatrzeniu przesyłki w sortowni adnotacją "Wo Kreis?", kartkę za pośrednictwem poczty miejskiej zwrócono do nadawcy (stempelek ZURÜCK poczty łódzkiej?), datownik z datą 8.6 odciśnięty w kolorze czerwonym; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.3a
250 PLN
8982

1917 Warszawa - "7 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania na liście wysłanym 7.8 z Włocławka; słabszy stan zachowania.

Fi.9a
70 PLN
8983

1917 Warszawa, miejscowy list firmowy z Warszawy 16.6.17, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" typ 26IIb i stempel zwrotu "Verzogen nach / WARSCHAUER BURGERPOST" ze względu na niemożliwość doręczenia.


180 PLN
8984

1917 Mińsk Litewski, znaczek kwestarski - cegiełka (revenue) na rzecz Szkoły Ludowej im. Tadeusza Kościuszki w Mińsku; bardzo dobry stan zachowania.


100 PLN
8985

1917 Warszawa, karnet z szaroczerwoną okładką "Na biedne dzieci" zawierających serie znaczków dobroczynnych z portretami polskich królów wydanymi przez Obywatelską Komisję Ofiarności Publicznej, znaczki bez podlepek (co rzadkie!) umieszczono w sporządzonych w małym nakładzie specjalnych karnetach, przeznaczonych dla najwybitniejszych przedstawicieli życia publicznego i najhojniejszych darczyńców; doskonały stan zachowania.


250 PLN
8986

1918 Wilno z zagranicy, karta pocztowa wysłana 15.VI z Wiednia do Wilna, doskonała odbitka fioletowego stempelka opłaty doręczeniowej "GEBÜHR 10 PF.", stempelek niemieckiej cenzury "Geprüft P.St.VI. A.-K."; przesyłki zagraniczne doręczone przez wileńską pocztę miejską należą do najrzadszych walorów tego działu; całość w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.1
1 800 PLN
8987

1918 Żarki, I wydanie - znaczek za 3 hal unieważniony pieczątką z orłem i napisem "ŻARKI KRÓL.POLSKIE" w otoku, jako opłata za doręczenie dofrankowanej karty pocztowej (bez tekstu na odwrocie) wysłanej 9.X z Dąbrowy (Fi.2600.-), znaki opłaty skasowane datownikiem Kuk. ETAPPENPOSTAMT DĄBROWA in POLEN z wyróżnikiem "d"; datownik austriackiego urzędu odbiorczego w Żarkach z 10.X; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.1
1 200 PLN
8988

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
8989

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta z pelną oryginalną gumą bez podlepek na karcie wystawowej (ze standatdową dopłatą za "postfrisch" Mi.720 euro, Fi.480.-); bardzo ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
420 PLN
8990

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
8991

1918 Luboml, nieząbkowana marginesowa seria czysta w czworoblokach, piękny stan.

Fi.1-5A
Mi.I-V
400 PLN
8992

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
8993

1918 Luboml, seria cięta i ząbkowana stemplowane grzecznościowo.

Fi.1-5A, B
80 PLN
8994

1918 Luboml i Sosnowiec, bardzo rzadkie kasowane przez magistrat serie Lubomla: ząbkowana zwykła i ząbkowana z odwróconymi cyframi nominału (cztery znaczki w parkach, jeden uszkodzony) oraz wycinek ze znaczkiem Sosnowca unieważnionym kasownikiem typu 2I w bardzo rzadkim, niekatalogowanym, kolorze niebieskim - ten kolor kasownika występuje na kilku znanych listach obiegowych z 6.AUG.1916, całość opisana na karcie albumowej.

Fi.1-5B+1-5Bs, 5
Mi.I-V+I-VF, 5 
800 PLN
8995

1918 Przedbórz, list z Noworadomska 11.II.18 do Przedborza, stempel cenzury i znaczek poczty miejskiej z Przedborza.

Fi.3
200 PLN
SOLD
8996

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
8997

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
8998

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2 z ząbkowaniem 11,5, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
90 PLN
SOLD
8999

1918 Przedbórz, II wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 2 gr./4 gr. - pierwsza 2 gr. - typ 2, na 4 gr. - typ 1 bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/4A P1
1 000 PLN
9000

1918 Częstochowa, formularz Austriackiego Czerwonego Krzyża przeznaczony dla jeńców w Rosji, wysłany przez Polaka do Częstochowy, datownik poczty miejskiej (bez mostka) z 15.3, liczne stempelki cenzur: rosyjskiej, niemieckiej, austriackiej; dekoracyjna całość o ładnie udokumentowanym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3a
750 PLN
9001

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 18.2 do miejscowości Zerre w Niemczech i zwrócona do nadawcy; dwa stemple poczty miejskiej w Częstochowie: datownik i taryfowy za 5 fen; dodatkowo stempelek "zurück"; cenzura poznańska; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.3b, IVa
700 PLN
9002

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
9003

1918 Żarki, seria wydania przedrukowego, niewielkie skazy na gumie na dwóch znaczkach, gwarancja Schmutz, Mikstein.

Fi.4-6
380 PLN
9004

1918 Żarki, znaczki wydania przedrukowego na wycinkach z bardzo rzadkimi nadrukami odwróconymi, gwarancja.

Fi.4aNo, 5aNo
1 400 PLN