The new auction will start soon

Auction 78. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
8925

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na karcie pocztowej wysłanej 28.12 z Sierakowa (Zirke), stempelek cenzury poznańskiej; dobry stan zachowania; sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.2a
80 PLN
8926

1916 Łódź, karta pocztowa wysłana 19.4 z Berlina, czytelna odbitka stempla doręczeniowego Straży Pożarnej w kolorze lila (Fi.1000.-), stempelek cenzury poznańskiej; całość w idealnym stanie zachowania, gwarancja.

Fi.2b
1 000 PLN
8927

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania na dofrankowanej karcie pocztowej wysłanej 14.1 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2a
60 PLN
8928

1916 Sosnowiec, przedrukowa seria czysta w czworoblokach (Fi.1760.-), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
1 600 PLN
8929

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
8930

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
8931

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z minimalnym sladem po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowana Brajer Lwów, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
8932

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
80 PLN
8933

1916 Sosnowiec, znaczek poczty miejskiej na wycinku.

Fi.5
60 PLN
SOLD
8934

1916 Sosnowiec, miejscowy list nadany 8.8.16 opłacony znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.5
1 200 PLN
8935

1916 Sosnowiec, herb miasta, parka znaczków w kolorze lilaczerwonym w położeniu tete-beche i co unikalne z całym pustopolem, kilka technologicznych ubytków gumowania, gwarancja.

Fi.5a
1 500 PLN
8936

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 w kolorze czarnym (Fi.+60.-), gwarancja.

Fi.5a, 2Ia
120 PLN
8937

1916 Sosnowiec, herb miasta, kasowany na wycinku znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, unieważniony stemplem pomocniczym z szeroką cyfrą 3 z wyróżnikiem "a" w kolorze fioletowym (Fi.+80.-), gwarancja Rachmanow.

Fi.5a, 2IIIb
150 PLN
8938

1916 Sosnowiec, herb miasta, czworoblok znaczków w kolorze różowoczerwonym zawierający różne kombinacje parek tete-beche w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
900 PLN
8939

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tête-bêche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
8940

1916 Warszawa, miejscowa karta wysłana 19.3, opłatę doręczeniową udokumentowano dzielonym znaczkiem poczty miejskiej z przedrukiem za 6/5 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie); sygnowano na odwrocie litery "B.T." w kółku.

Fi.7
80 PLN
8941

1916 Warszawa, list firmowy z Berlina 4.1.16 do Warszawy, stempel cenzury wojskowej w Poznaniu i znaczek poczty miejskiej w Warszawie na odwrocie.

Fi.8
60 PLN
8942

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 2/10 gr. na oryginalnym wycinku z obiegu.

Fi.9
50 PLN
8943

1916 Warszawa, miejscowo użyta kartka ze znaczkiem poczty miejskiej, ciekawa widokówka.

Fi.9
40 PLN
8944

1916 Warszawa, list wysłany 16.10 z Łodzi, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej 6/5 gr skasowanym stemplem z syrenką, cenzura warszawska.

Fi.10
100 PLN
8945

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".; dobry stan zachowania.

Fi.10
50 PLN
8946

1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 9.2, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej unieważnionym tego samego dnia datownikiem K.O.m.st.W. POCZTA MIEJSKA z wyróżnikiem "b".

Fi.10
60 PLN
8947

1916 Warszawa, list urzędowy wysłany 31.3 z Drezna do Warszawy, podlegający opłacie pocztowej - stempelek "Portopfl. Diensts.", doręczenie opłacone znaczkiem poczty miejskiej za 6/5 gr unieważnionym datownikiem Poczty Miejskiej z wyróżnikiem "b", na froncie stempelek cenzury poznańskiej; na odwrocie efektowna zalepka listowa "KÖNIGL.SÄCHS.AMTSGERICHT DRESDEN"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
250 PLN
8948

1916 Warszawa, wezwanie z urzędu Delegata C. i K. Ministerjum Spraw Zewnętrznych w Warszawie wysłane 25/II, dekoracyjna okrągła austro-węgierska pieczęć nadawcy z godłem; datownik nadawczy poczty niemieckiej z 27.2, doręczenie przesyłki opłacone znaczkiem Poczty Miejskiej za 5/6 gr skasowanym datownikiem z wyróżnikiem "b", na odwrocie dodatkowy stempelek "COMMERZIELLE ABTEILUNG"; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowane Trzeciecki; gwarancja Schmutz.

Fi.10
400 PLN
8949

1916 Warszawa, zawiadomienie o nadejściu pieniędzy przesłane miejscowo 20.5, znaczek poczty miejskiej z nadrukiem nowej wartości 6 gr, unieważniony owalnym datownikiem.

Fi.10
60 PLN
8950

1916 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego bez perforacji poziomej na górnym marginesie, nie katalogowane.

Fi.10
40 PLN
SOLD
8951

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 13.9, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "8 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
8952

1916 Warszawa - "8 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 19.8, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek - tu beznominałowy "Pfennig Porto" z dopisaną cyfrą "8", stosowany w okresach przejściowych; pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
120 PLN
8953

1916 Warszawa, kartka z Sosnowca do warszawy, znaczek doręczeniowy poczty miejskiej w Warszawie.

Fi.10
60 PLN
8954

1916 Warszawa - "5 Pfennig Porto", miejscowy list urzędowy władz niemieckich wysłany 5.7, stempelek informacyjny "Portopflichtige Dienstsache" (przesyłka urzędowa podlegająca opłacie pocztowej), opłatę za przesyłkę pokrywał adresat, wysokość tej należności określał stempelek, tu - "5 Pfennig Porto", pobierana była ona przez Pocztę Miejską i przekazywana niemieckiemu zarządowi pocztowemu, jednocześnie Poczta Miejska pobierała własną należność za doręczenie, co było udokumentowane doklejeniem znaczka za 6/5 gr; na odwrocie pieczęć listowa nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.10
140 PLN
8955

1916 Warszawa, wydanie z litograficznym nadrukiem nowej wartości, połówka znaczka za 6/5 gr. z owalnym kasownikiem poczty miejskiej na wycinku, sygnowany BT.

Fi.10a
30 PLN
8956

1916 Sosnowiec, karta pocztowa z nadrukiem czarnej beleczki zasłaniającej napis "Postkarte-Pocztówka", czysta w doskonałym stanie zachowania.

Fi.Cp2
300 PLN
8957

1916 Warszawa, cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.100 euro), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB 
100 PLN
8958

1916 Warszawa, cięta seria w czworoblokach wydania nie dopuszczonego do obiegu, gwarancja Ryblewski.

Fi.III-VIA
340 PLN
SOLD
8959

1916 Warszawa, seria pomnikowa nie doszła do obiegu.

Fi.III-VIA
180 PLN
8960

1916 Warszawa, marginesowa cięta seria pomnikowa, wydanie niedopuszczone do obiegu (Mi.280 euro), dwa znaczki z lekko przesuniętym tłem.

Fi.III-VIA
Mi.III-VIB
240 PLN
8961

1916 Warszawa, piękna narożnikowa seria pomnikowa w czworoblokach (Mi.1280 euro, Fi.1600.-)), gwarancja Krawczyk.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
1 400 PLN
8962

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.320 euro, Fi.400.-)), wydanie niedopuszczone do obiegu i co rzadkie wszystkie znaczki ładnie centrowane.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
360 PLN
8963

1916 Warszawa, ząbkowana seria pomnikowa (Mi.120 euro), wydanie niedopuszczone do obiegu.

Fi.III-VIB
Mi.III-VIA 
180 PLN
8964

1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej za 2 gr. niekatalogowany bez perforacji pionowej, podwójna gwarancja Krawczyk.

Fi.IIIBs
Mi.IIiA 
200 PLN