The new auction will start soon

Auction 77. Communist Poland 1945-1952

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
4540

1946 list polecony z Lublina 10.1.46 do Warszawy, prowizoryczny datownik Lublina 1 z ręcznie wpisana datą.

Fi.383
Mi.417
100 PLN
4541

1946 list polecony z Radomia do Lublina, prowizoryczny datownik Radomia 4 z nie wpisaną ręcznie datą, na odwrocie kasownik odbiorczy.

Fi.383
Mi.417
60 PLN
4542

1946 list z Warszawy do Holandii, stempel Urzędu Cenzury nr 3297.

Fi.383
Mi.417
40 PLN
4543

1946 list polecony z Gniezna do Łodzi, poniemiecka koperta i ciekawy ozdobny kasownik Gniezna, na odwrocie kasownik odbiorczy.

Fi.383
Mi.417
120 PLN
4544

1946 polecony list lotniczy z Warszawy 12.VIII.46 do Szwajcarii, prowizoryczny kasownik i erka UP Warszawa 23, cenzura cywilna 3290.

Fi.383, 396
Mi.417, 429 
70 PLN
4545

1946 lotniczy list polecony z Żydowskiego Komitetu w Łodzi do Palestyny, prowizoryczny kasownik Łodzi, stempel cenzury wojskowej nr 1124.

Fi.384
Mi.418
80 PLN
4546

1946 list lotniczy z Łodzi do Argentyny, stempel cenzury wojskowej nr 1124, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.384
Mi.418
80 PLN
4547

1946 "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ * DNI SZCZECINA 12-14.4.46" Szczecin 1, fioletowa odbitka kasownika z wyróżnikiem "e", znaczek na specjalnej karcie ostemplowany okolicznościowo 14.IV (Myślicki 46 007).

Fi.385
Mi.419 
40 PLN
SOLD
4548

1946 list lotniczy z Lublina 24.12.46 do Wielkiej Brytanii.

Fi.385, 408a
Mi.419, 441a
10 PLN
4549

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 1,50 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie" oraz "przerwy w cyfrach 1 i 9 w 1946", gwarancja i opis.

Fi.388 B3(A)
Mi.421
60 PLN
4550

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, seria znaczków na kopercie ostemplowana 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR. WARSZAWA 3-5 LUTY 1946." (Myślicki 46 001); znaczek za 1.50 zł z błędem formy A na poz.41 "zniekształcone prawe ramię litery W oraz ścięta górna część litery A w WARSZAWA i nieodbita całkowicie lewa górna część chorągiewki 5 w dacie 1945"; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

Fi.388-93 B
Mi.421-36
150 PLN
4551

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, prywatne nadużycie formy, parka seria znaczków z odwróconym nadrukiem, charakterystyczne przesunięcie nadruku wynikające z różnej szerokości marginesu po obu stronach arkusza, oryginalne znaczki za 3 zł. mają tą samą cechę, bardzo ciekawy materiał do specjalizacji.

Fi.388-93 No FFi
Mi.421-26
1 200 PLN
4552

1946 rocznik znaczków czystych (Fi.479,50.- bez bloku 9).

Fi.388-415c
Mi.421-450
320 PLN
4553

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem na poz.14 "uszkodzona litera S w Styczeń", gwarancja i opis.

Fi.389 B
Mi.422
50 PLN
4554

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędami formy A na poz.40 "obcięty nosek 1 i uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B3(A)
Mi.422 
60 PLN
4555

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 3 zł. z błędem formy A na poz.50 "uszkodzona 7 w dacie", gwarancja i opis.

Fi.389 B4(A)
Mi.422 
60 PLN
4556

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek z błędem "przerwa w S w słowie Styczeń".

Fi.390B5
Mi.423
20 PLN
SOLD
4557

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 6 zł. z błędem na poz.11 "uszkodzona t w Styczeń", gwarancja Krawczyk.

Fi.391 B
Mi.424
50 PLN
4558

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 8 zł. z błędem na znaczku podstawowym z I walca, poz.48 "kropka pod prostokątem", gwarancja i opis Schmutz.

Fi.392 B6
Mi.425 
180 PLN
4559

1946 1. rocznica wyzwolenia Warszawy, nadruk na znaczku z błędem 384s "kropka pod prostokątem z nominałem" występująca w I walcu.

Fi.392s
Mi.425 
100 PLN
4560

1946 rocznica wyzwolenia Warszawy, znaczek za 10 zł. z błędem na poz.39 "liczne uszkodzenia w cyfrze 7 i literze S w dacie 17 Stycznia", gwarancja i opis.

Fi.393 B
Mi.426
50 PLN
4561

1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, znaczek na kopercie listu do Łodzi (opłata niezgodna z taryfą) prawidłowo i bardzo ładnie ostemplowany 3.II kasownikiem okolicznościowym "OGÓLNOPOLSKI i MIĘDZYNARODOWY ZJAZD B.WIĘŹNIÓW POLIT. NIEMIECKICH OBOZÓW KONCENTR." w urzędzie Warszawa 1; dobry stan zachowania - fragment koperty lekko przebarwiony (Myślicki 46 001).

Fi.394
Mi.427
150 PLN
4562

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427
40 PLN
4563

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok.

Fi.394
Mi.427 
40 PLN
4564

1946 83. rocznica Powstania Styczniowego, czworoblok, niewielkie rozdarcie perforacji poziomej z lewej strony.

Fi.394
Mi.427 
35 PLN
4565

1946 83 rocznica Powstania Styczniowego, narożny czworoblok znaczków za 6 zł., lewy dolny z błędem na poz.11 "biała plamka między TY", gwarancja i opis.

Fi.394 B1
Mi.427
150 PLN
4566

1946 lotniczy list polecony z Siemianowic Śląskich 30.9.46 do Szkocji, stempel urzędu cenzury numer 3217.

Fi.395, 396
Mi.428, 429 
70 PLN
4567

1946 cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3113, polecony list lotniczy wysłany 13.IX z Łodzi do Londynu, na odwrocie łódzki stempel wirnikowy urzędu przejściowego; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.395, 398
Mi.428, 431
100 PLN
4568

1946 wydanie lotnicze - Dakota nad Warszawą, narożna parka prób znaczka za 10 zł. w kolorze niebieskim, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu (Fi.4000.-), gwarancja Mikstein.

Fi.396 P2
Mi.429
4 000 PLN
4569

1946 wydanie lotnicze, znaczek cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.397nz
Mi.430U 
380 PLN
4570

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura pojedyncza, polecony list lotniczy wysłany 9.11 z Bydgoszczy do Londynu, znaczek podczas naklejania uszkodzony, niezakwestionowany przez Pocztę.

Fi.398
Mi.431
15 PLN
4571

1946 samolot nad Warszawą, 20 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 17.III z Warszawy do Chicago, stempelek cenzury zagranicznej 3290, pieczątka kontroli dewizowej, kasowniki odbiorcze; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.398, 381, 384
Mi.415, 418, 431
150 PLN
4572

1946 samolot nad Warszawą, 30 zł - frankatura mieszana, polecony list lotniczy wysłany 12.7.47 z Zaklikowa do Lyndora w USA, znaczki skasowane stemplem prowizorycznym - datownikiem okupacyjnym ZAKLIKOW z wyróżnikiem "b" i usuniętymi pozostałymi napisami (P26 - wg. najnowszej klasyfikacji Z.Mąki); stempelek "Kontrola dewizowa przeprowadzona" - nieujęty w najnowszej klasyfikacji Rzadkosza i Sobusa (długość: pierwsza linia 38mm, druga linia 32mm, wysokość liter 3/2mm); na odwrocie nietypowy datownik przejściowy "NEW YORK N.Y. A.M.F. TOUR 2" i odbiorczy; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.400, 408a
Mi.433, 441a
200 PLN
4573

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii, kasowany znaczek za 3+5 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, gwarancja Krawczyk.

Fi.401
Mi.434
60 PLN
4574

1946 Polacy w Hiszpanii, znaczek na specjalnej karcie skasowany 14.4 w Szczecinie datownikiem okolicznościowym "TRZYMAMY STRAŻ NAD ODRĄ DNI SZCZECINA 12-14.4.46" z wyróżnikiem "d" (Myślicki 46 008).

Fi.401
Mi.434
70 PLN
4575

1946 udział Polaków w wojnie domowej w Hiszpanii.

Fi.401
Mi.434 
10 PLN
4576

1946 Polacy w wojnie domowej w Hiszpanii - znaczek za 3+5 zł z błędem na poz.5 "szabla", 600 lecie Bydgoszczy - znaczek za 3+2 zł, obóz śmierci w Majdanku - znaczek za 3+5 zł, 25 rocznica III Powstania Śląskiego - znaczek za 3+7 zł, na karcie pocztowej ostemplowane 14.7 wirnikiem okolicznościowym "1346 1946 600-LECIE BYDGOSZCZY POMORSKA WYSTAWA PRZEMYSŁU RZEMIOSŁA I HANDLU 14.VII-1.IX.1946 (Myślicki 46 103), liczone jako znaczki kasowane luzem; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.401 B1, 402, 403, 404
Mi.434, 435, 436, 437
220 PLN
4577

1946 600 lecie Bydgoszczy, oryginalnie kasowany znaczek za 3+2 zł., znaczki z dopłatą rzadko były używane pocztowo, na odwrocie przebarwienie od innego znaczka, poza tym w barzdo ładnym stanie, gwarancja Krawczyk.

Fi.402
Mi.435
60 PLN
4578

1946 600-lecie Bydgoszczy, narożny znaczek ze stemplem okolicznościowym z pomorskiej wystawy przemysłu, rzemiosła i hanlu (Myślicki 46103).

Fi.402
Mi.435
40 PLN
4579

1946 600-lecie Bydgoszczy, czworoblok, niedobite dolne sygnatury.

Fi.402
Mi.435 
50 PLN