Auction 76. Inter-war Poland 1919-1939

33330

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, niekompletna seria na liście poleconym z Warszawy do Łodzi, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.107-9, 111-3
30 PLN
33331

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, seria stemplowana grzecznościowo na kopercie.

Fi.107-13
Mi.120-5
30 PLN
33332

1919 Sejm Ustawodawczy, skrócona seria na kopercie miejscowego listu wartościowego, ostemplowana 19.III.1920 w Poznaniu, znaczek za 10 fen na papierze prążkowanym pionowo(!), znaczek za 15 fen na papierze prążkowanym poziomo (uszkodzony); ze zbiorów J.Falkowskiego.

Fi.107-09, 111-13
Mi.123-25, 127-29
50 PLN
33333

1919 Sejm Ustawodawczy, Ignacy Paderewski, 15 fen - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 3.I.1920 z miejscowości Łask do Warszawy, znaczek uszkodzony (brak lewego górnego narożnika), unieważniony kasownikiem prowizorycznym; dekoracyjny walor; temat - PADEREWSKI, MUZYKA.

Fi.108
Mi.124
60 PLN
33334

1919 SUWAŁKI, znaczek stemplowany kasownikiem prowizorycznym z Suwałk.

Fi.108
Mi.124
150 PLN
33335

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, znaczek za 15 fen. bez perforacji pionowej po prawej, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.108 MK2
Mi.124Ur
125 PLN
33336

1919 RÓŻAN, znaczek unieważniony stemplem prowizorycznym Różana.

Fi.108
120 PLN
33337

1919 Sejm Ustawodawczy - Premier Ignacy Paderewski i Marszałek Józef Piłsudski, rzadkie próby znaczków za 15 i marginesowa za 25 f. w kolorach odwrotnych od definitywnych znaczków (Fi.2700.-), gwarancja Schmutz.

Fi.108 P1, 111 P4
Mi.124, 127
2 800 PLN
33338

1919 Sejm Ustawodawczy - I.Paderewski, próba znaczka za 15 fen. w kolorze karminowym, drugostronnie zadukowana, gwarancja Schmutz.

Fi.108 P5
Mi.124
150 PLN
33339

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba z drukiem dwustronnym, gwarancja Schmutz.

Fi.108P5
90 PLN
33340

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, pasek trzech znaczków za 20 fen. o dużym formacie, każdy inny - lewy bez perforacji z prawej, środkowy bez perforacji pionowej z obu stron, a prawy bez perforacji pionowej z lewej, jeden naddarty, dwa z popękaną gumą - całość bardzo ciekawa, na środkowym znaczku podlepka, gwarancja Schmutz.

Fi.109
Mi.125
210 PLN
33341

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, próba znaczka za 20 fen. w kolorze czarnym na kartonie, powierzchnia lekko odbarwiona w rogu poza rysunkiem znaczka, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P2
Mi.125
1 200 PLN
33342

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - duży format, próba znaczka za 20 fen. brązowa na białym papierze o podwójnym druku, gwarancja Schmutz.

Fi.109 P4 Dpt MK
Mi.125
100 PLN
33343

Fi.109P3
Mi.125
480 PLN
33344

Fi.109nz/P3
Mi.125
400 PLN
33345

1919 Sejm Ustawodawczy - Marszałek Sejmu W.Trąpczyński - mały format, marginesowa parka prób znaczków za 20 fen. o podwójnym druku, gwarancja.

Fi.110 P4 Dpt MK
Mi.126
200 PLN
33346

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, znaczek makulaturowy z podwójnym drukiem.

Fi.110P4Dp
80 PLN
33347

Fi.110P6
Mi.126P
1 200 PLN
33348

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, parka znaczków ciętych (mały Trąbczyński)lub prób znaczka za 20 fen. w kolorze definitywnym.

Fi.110nz/P3
Mi.126
400 PLN
33349

1919 Sejm Ustawodawczy - marszałek J.Piłsudski, parka znaczków za 25 fen., oba bez perforacji pionowej po prawejj, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.111 MK2
Mi.127Ur
200 PLN
33350

1919 Sejm Ustawodawczy - Józef Piłsudski, czworoblok znaczków za 25 fen. całkowicie bez perforacji poziomej.

Fi.111 MK1
1 000 PLN
33351

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba z drukiem dwustronnym.

Fi.111P3
Mi.127
80 PLN
33352

Fi.111P3
90 PLN
33353

1919 pierwsza sesja Sejmu Ustawodawczego, próba znaczka w kolorze czerwonym, podlepka na marginesie, gwarancja.

Fi.111P4
Mi.127
800 PLN
33354

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, unikalna niekatalogowana próba znaczka za 50 fen. w kolorze ciemnooliwkowym na barwnym kartonie, gwarancja Schmutz.

Fi.112 P
Mi.128
1 600 PLN
33355

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł i Okręt, parka ciętych znaczków za 50 fen. o podwójnym druku; katalogowana jako P2 jest próba na cienkim białym niegumowanym papierze, bardzo ładny stan, podwójna gwarancja Schmutz.

Fi.112 nz Dp
Mi.128 U
600 PLN
33356

1919 Sejm Ustawodawczy - Orzeł, marginesowy czworoblok znaczków za 1 mk. z przesuniętym ząbkowaniem poziomym - takie jednostkowe przesunięcia perforacji (tylko na jednym poziomie a dalej znowu normalnie) są rzadkie, piękny stan, gwarancja i opis każdego znaczka "szeroko przeząbkowany" lub "wąsko przeząbkowany" Schmutz.

Fi.113 MK
Mi.129
400 PLN
33357

Fi.113P3
Mi.129
350 PLN
33358

1919 kartka z Dąbrowy21.7.19 do Monachium, stempel cenzury zagranicznej przy MSZ w Warszawie.

Fi.Cp14IIx
80 PLN
33359

1919 UNIEJÓW - karta pocztowa wysłana z Uniejowa do Otwocka, znak opłaty unieważniony kasownikiem prowizorycznym, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp24
100 PLN
33360

Fi.Cp24
400 PLN
33361

1919 kartka z Chyrowa (dzisiaj na Ukrainie) 31.8.19 do Niemiec, stempel cenzury wojskowej w Stanisławowie i Krakowie "K8".

Fi.Cp25
80 PLN
33362

1919 kartka ze Lwowa 22.7.19 do Lublina, stempel cenzury wojskowej we Lwowie.

Fi.Cp25
25 PLN
33363

1919 kartka z Drohobycza z Baonu Zapasowego 54. p.p. Strzelców kresowych do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej w Drohobyczu.

Fi.Cp25
100 PLN
33364

1919 kartka z Bogusława koło Pleszewa 23.9.19 do Poznania, poniemiecki kasownik.

Fi.Cp30
30 PLN
33365

1919 zestaw erek z okresu 1918-20.

180 PLN
33366

1919 prekursory, kartka z Jarosławia do Przemyśla na dana 1.01.19 opłacona znaczkami austriackimi mającymi moc obiegową do 20 stycznia 1919.

100 PLN
33367

1919 list polecony z Buska 13.2.19 do Warszawy opłacony dwoma połówkami Bośni i Hercegowiny, oficjalnie zabronione było stosowanie dzielonych znaczków, jednak wiele urzędów ze względu na brak wszystkich nominałów dzieliło posiadane znaczki własnych zapasów i wykorzystywało do opłacania przesyłek, urząd w Busku nie posiadając zapewne znaczków po 25 hal. miał przygotowane w tym celu połówki znaczków za 25 hal., ze względu na opłatę za list polecony w wysokości 50 hal. zastosowano do opłacenia przesyłki dwie połówki znaczka za 50 hal., na odwrocie stempel odbiorczy z Warszawy, list nie sprawiający wrażenia korespondencji filatelistycznej, ciekawy i rzadki walor w pięknym stanie.

900 PLN
33368

1919 kartka z Wiednia do Myślenic, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

20 PLN
33369

100 PLN