Auction 76. Inter-war Poland 1919-1939

33090

400 PLN
33091

2 400 PLN
33092

800 PLN
33093

1918 znaczek kasowany niemieckim kasownikiem do pokwitowań telegraficznych w Warszawie.

200 PLN
33094

1918 znaczki okupacyjne stemplowane kasownikiem prowizorycznym z Warszawy, prawdopodobnie przeznaczonym do stemplowania urzędu nadawczego na przekazach.

300 PLN
33095

1918 LUBACZÓW, austriacki znaczek pospiesznego doręczenia kasowany stemplem prowizorycznym z Lubaczowa.

100 PLN
33096

1918 ŁOMŻA, parka znaczków okupacji niemieckiej będące w obiegu do końca 1918 roku kasowana niemym stemplem prowizorycznym z Łomży.

100 PLN
33097

1918 WSPÓŁKURSORY, przekaz pieniężny z Kańczugi 7.1.19 do Krakowa, wysoka frankatura w tym znaczkiem za 2 korony, w Kańczudze kilka tygodni później pojawiły się w obiegu znaczki wydania krakowskiego, rzadki dekoracyjny walor.

2 051 PLN
33098

1918 ZĄBKOWICE, znaczek GGW unieważniony stemplem prowizorycznym Ząbkowic "Sombkowitz" pisanym gotykiem.

200 PLN
33099

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z abklaczem.

Fi.55
Mi.54
80 PLN
33100

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 2 hal. z błędem "prawa cyfra 2 bez szeryfa i uszkodzona ramka pod cyfrą", gwarancja.

Fi.55 B
Mi.54
30 PLN
33101

Fi.55 B
Mi.54
30 PLN
33102

Fi.55, 56, 57, 58
Mi.54, 55, 56, 57
1 200 PLN
33103

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list polecony z Przemyśla do Gorlic, sześcioblok rzadkiego na korespondencji znaczka za 6 halerzy, opłata w wysokości 68 halerzy (list polecony o wadze ponad 20 r wynosiła 65 halerzy), stempel cenzury wojskowej w Przemyślu, brak stempla odbiorczego na odwrocie.

Fi.55, 58, 59, 61
Mi.54, 57, 58, 60
650 PLN
33104

1919 wydanie Komisją Rządzącej, zestaw 15 znaczków z prywatnym ząbkowaniem z obiegu pocztowego.

Fi.55, 59, 61, 62, 63
Mi.54, 58, 60, 61, 62
150 PLN
33105

Fi.55-65
Mi.54-64
90 PLN
33106

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
33107

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria z prywatnym ząbkowaniem.

Fi.55-65
Mi.54-64
120 PLN
33108

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria stemplowana, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
33109

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria czysta (Fi.130.-), najdroższy znaczek za 6 hal. gwarancja Falkowski.

Fi.55-65
Mi.54-64
100 PLN
33110

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria w czworoblokach, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
350 PLN
33111

Fi.55-65
Mi.54-64
280 PLN
33112

1919 wydanie Komisji Likwidacyjnej, znaczek za 6 hal. gwarancja.

Fi.55-65
Mi.54-64
75 PLN
33113

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria znaczków z oryginalnego obiegu z różnych urzędów.

Fi.55-65
Mi.54-64
70 PLN
33114

Fi.55-65
Mi.54-64
240 PLN
33115

1919 wydanie Komisji Rządzącej, seria znaczków z prywatnym ząbkowaniem, znaczek Fi. 58 z błędem B1.

Fi.55-65
Mi.54-64
300 PLN
33116

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek za 3 hal. z błędem "duże wcięcie w prawej cyfrze 3", gwarancja.

Fi.56 B
Mi.55
50 PLN
33117

1919 wydanie Komisji Rządzącej, lewy znaczek z usterką w postaci zalanego druku na lewej nodze.

Fi.57
Mi.56
60 PLN
33118

Fi.57 P2x, 59 P4z, 60 P4z
Mi.56, 58, 59
12 000 PLN
33119

1919 wydanie Komisji Rządzącej, lewy znaczek z usterką w postaci zalanego druku na prawej ramce.

Fi.59
Mi.58
80 PLN
33120

1919 wydanie Komisji Rządzącej, marginesowa parka znaczków za 10 h., prawy z klasycznym błędem na poz.30 "zgrubiony szpon prawej nogi", mała prześwitka pomiędzy znaczkami, gwarancja i opis Berbeka.

Fi.59 B2
Mi.58
60 PLN
33121

1919 wydanie krakowskie, całostka z nadrukiem typu 25 dofrankowana znaczkiem za 10 hal wydania Komisji Rządzącej i za 5 hal wydania definitywnego w walucie koronowej, wysłana 21.V z niewielkiej miejscowości Drogomyśl do Brna, opłacona 30 hal - zgodnie z taryfą zagraniczną z 25.I.1919 (15+5+10), znaczki unieważnione datownikiem austriackim z napisami po niemiecku i polsku, znaku opłaty przez przeoczenie nie skasowano, przesyłka dotarła na miejsce 24.V; ciekawostką jest fakt, że na karcie oddanej do przedruku znajduje się dolepiony jeszcze za austriackich czasów znaczek pośpieszny za 2 hal; prawidłowe, wczesne użycie karty wydania krakowskiego; walor o wielu ciekawych elementach, w ogólnie dobrym stan zachowania (karta w dwóch miejscach u góry i u dołu rozdarta); gwarancja Schmutz.

Fi.59, 74B, Cp14Ix
Mi.58, 78
1 000 PLN
33122

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Białej 18.4.19 do Berlina, stempel krakowskiej cenzury wojskowej.

Fi.60
Mi.59
80 PLN
33123

1919 wydanie Komisji Rządzącej, arkusz sprzedażny znaczka za 15 hal. rozcięty w połowie, doskonały materiał badawczy.

Fi.60
Mi.59
380 PLN
33124

1919 wydanie Komisji Rządzącej, kartka z Bielska do Czech wysłana w ostatnich dniach oficjalnego obiegu znaczków wydania 27.5.1919, stempel krakowskiej cenzury wojskowej, nadruk krakowski typ 77.

Fi.60, Cp16xII
100 PLN
33125

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z podwójnym drukiem, bardzo rzadkie z jednego stuznaczkowego arkusza, gwarancja.

Fi.60Dp
Mi.59DD
1 000 PLN
33126

1919 wydanie Komisji Rządzącej, znaczek z błędem z poz. 37 "uszkodzona cyfra 2", gwarancja i oznaczenie.

Fi.61B1
Mi.60
40 PLN
33127

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list firmowy z Krakowa 2.3.19.

Fi.62
Mi.61
80 PLN
33128

1919 wydanie Komisji Rządzącej, list z Bielska 28.2.19 do Wiednia.

Fi.62
Mi.61
80 PLN
33129

Fi.62
Mi.61
25 PLN