23842 |
1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy. | Mi.53 |
| 150 PLN | |
23843 |
1897 karta pocztowa wysłana 5.IV z Warszawy do Radomia, kasownik odbiorczy na froncie; całość w dobrym stanie zachowania. | Mi.P13 |
| 20 PLN SOLD | |
23844 |
1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.P92 |
| 200 PLN | |
23845 |
1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie ...". | Fi.Ib Mi.1bA |
| 50 PLN | |
23846 |
1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa. | Mi.52, 56 |
| 90 PLN | |
23847 |
1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa. | |
| 50 PLN | |
23848 |
1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence. | Mi.50, 58 |
| 25 PLN | |
23849 |
1899 składany list (druk) z Glatz, dzisiaj Kłodzko do Altwatersdorf, ciekawy druk firmowy. | |
| 80 PLN | |
23850 |
1900 lis pieniężny z Sambor do Ustrzyk Dolnych. | Mi.70, 78 |
| 140 PLN | |
23851 |
1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy. | Mi.74 |
| 50 PLN | |
23852 |
1900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem". | |
| 75 PLN | |
23853 |
1901 widokówka (kaplica szkolna w Nowym Sączu) wysłana 22 6 z Nowego Sącza do Krakowa, kasownik odbiorczy z 23/6, doskonały stan zachowania. | Mi.72 |
| 100 PLN | |
23854 |
1901 Firlejów, austriacki znaczek za 5 hal. wydania z 1899 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Firlejowie. | Mi.72 |
| 10 PLN SOLD | |
23855 |
1901 Lwów, austriackie znaczki za 3 hal. wydania z 1901 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Lwowie. | Mi.86 |
| 15 PLN SOLD | |
23856 |
1901 kartka Warszawy do Brna. | |
| 50 PLN | |
23857 |
1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania. | Fi.IIax Mi.2B |
| 80 PLN | |
23858 |
1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.53, 54 |
| 150 PLN | |
23859 |
1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych. | Mi.78, 106A |
| 150 PLN | |
23860 |
1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, kasownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.147 |
| 100 PLN | |
23861 |
1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty. | |
| 60 PLN | |
23862 |
1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.47xI |
| 60 PLN | |
23863 |
1903 list polecony z Warszawy do Wiednia. | |
| 60 PLN | |
23865 |
1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania. | Mi.A4 |
| 120 PLN | |
23866 |
1904 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, duński sekretnik dofrankowany WYCINKAMI Z CAŁOSTEK UŻYTYMI JAKO ZNACZKI OPŁATY, wysłany 28.8 z Frederikshavn do Świnoujścia, wewnątrz pełna niefilatelistyczna treść, krawędzie rozklejone - nie rozerwane, datownik odbiorczy Swinemünde z 29.08 na froncie; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania. | Mi.K11A, (P23) |
| 600 PLN | |
23867 |
1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i kasownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA. | Mi.P13 |
| 120 PLN | |
23868 |
1904 kartka z Warszawy do Berlina. | |
| 40 PLN | |
23869 |
1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 3 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu. | Mi.107 |
| 15 PLN | |
23870 |
1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy. | Mi.126A |
| 80 PLN | |
23871 |
1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, kasownik odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania. | Fi.Cp26 Mi.P173 |
| 60 PLN | |
23872 |
1907 austriacka całostka, napisy trójjęzyczne w tym polskie. | Fi.Ck31 |
| 10 PLN | |
23873 |
1907 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1906 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu. | Mi.134 |
| 15 PLN SOLD | |
23874 |
1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.U37A |
| 80 PLN | |
23875 |
1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka. | |
| 400 PLN | |
23876 |
1907 kartka ze Lwowa (Lemberg) do Skałatu. | |
| 60 PLN | |
23877 |
1908 widokówka wysłana 8.08 z Warszawy do Manchesteru w Anglii, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znak opłaty unieważniony czytelnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania. | Mi.40 |
| 80 PLN | |
23878 |
1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie). | Mi.U43B |
| 60 PLN SOLD | |
23879 |
1910 list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione kasownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro). | Mi.45, 47, 49 |
| 150 PLN | |
23880 |
1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT". | Mi.69iaA |
| 80 PLN | |
23881 |
1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia. | Mi.151, 164 |
| 150 PLN | |
23882 |
1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej (revenue), kasownik odbiorczy Janów Podlaski. | |
| 50 PLN | |