The auction will start on 19.04.2024

Auction 75. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
23842

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy.


Mi.53 
150 PLN
23843

1897 karta pocztowa wysłana 5.IV z Warszawy do Radomia, kasownik odbiorczy na froncie; całość w dobrym stanie zachowania.


Mi.P13
20 PLN
SOLD
23844

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P92
200 PLN
23845

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie ...".

Fi.Ib
Mi.1bA 
50 PLN
23846

1898 list wartościowy z Samboru do Lwowa.


Mi.52, 56
90 PLN
23847

1898 pokwitowanie telegramu z Wiednia do Tarnowa.


50 PLN
23848

1899 Horodenka, austriackie znaczki za 1 i 24 kr. wydania z 1890 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Horodence.


Mi.50, 58
25 PLN
23849

1899 składany list (druk) z Glatz, dzisiaj Kłodzko do Altwatersdorf, ciekawy druk firmowy.


80 PLN
23850

1900 lis pieniężny z Sambor do Ustrzyk Dolnych.


Mi.70, 78
140 PLN
23851

1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.74 
50 PLN
23852

1900 kartka z Zakopanego do Słowenii. Kartka z serii " Jubileusz Sienkiewicza" z albumu "Ogniem i Mieczem".


75 PLN
23853

1901 widokówka (kaplica szkolna w Nowym Sączu) wysłana 22 6 z Nowego Sącza do Krakowa, kasownik odbiorczy z 23/6, doskonały stan zachowania.


Mi.72
100 PLN
23854

1901 Firlejów, austriacki znaczek za 5 hal. wydania z 1899 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Firlejowie.


Mi.72
10 PLN
SOLD
23855

1901 Lwów, austriackie znaczki za 3 hal. wydania z 1901 roku, unieważnione polskim kasownikiem w Lwowie.


Mi.86
15 PLN
SOLD
23856

1901 kartka Warszawy do Brna.


50 PLN
23857

1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania.

Fi.IIax
Mi.2B
80 PLN
23858

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.53, 54 
150 PLN
23859

1902 list wartościowy z Samboru do Ustrzyk Dolnych.


Mi.78, 106A
150 PLN
23860

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, kasownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.147
100 PLN
23861

1902 kartka z Warszawy do Wilna, nieopłacona przez nadawcę ze stemplem dopłaty.


60 PLN
23862

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47xI 
60 PLN
23863

1903 list polecony z Warszawy do Wiednia.


60 PLN
23865

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
120 PLN
23866

1904 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, duński sekretnik dofrankowany WYCINKAMI Z CAŁOSTEK UŻYTYMI JAKO ZNACZKI OPŁATY, wysłany 28.8 z Frederikshavn do Świnoujścia, wewnątrz pełna niefilatelistyczna treść, krawędzie rozklejone - nie rozerwane, datownik odbiorczy Swinemünde z 29.08 na froncie; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania.


Mi.K11A, (P23)
600 PLN
23867

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i kasownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P13
120 PLN
23868

1904 kartka z Warszawy do Berlina.


40 PLN
23869

1905 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 3 hal. wydania z 1904 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.107
15 PLN
23870

1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy.


Mi.126A 
80 PLN
23871

1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, kasownik odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp26
Mi.P173 
60 PLN
23872

1907 austriacka całostka, napisy trójjęzyczne w tym polskie.

Fi.Ck31
10 PLN
23873

1907 Tarnobrzeg, austriacki znaczek za 10 hal. wydania z 1906 roku, unieważniony polskim kasownikiem w Tarnobrzegu.


Mi.134
15 PLN
SOLD
23874

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U37A 
80 PLN
23875

1907 opaska gazetowa Polskiej Macierzy Szkolnej z warszawy do Kocka.


400 PLN
23876

1907 kartka ze Lwowa (Lemberg) do Skałatu.


60 PLN
23877

1908 widokówka wysłana 8.08 z Warszawy do Manchesteru w Anglii, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znak opłaty unieważniony czytelnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.40 
80 PLN
23878

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U43B 
60 PLN
SOLD
23879

1910 list wysłany 15.III z Sarajewa do Krakowa, prawidłowo ofrankowany znaczkami Bośni i Hercegowiny wydanymi z okazji 80 rocznicy urodzin cesarza Franciszka Józefa I, znaczki unieważnione kasownikiem "K und K.MILIT.POST SARAJEVO"; rzadki, dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania (Mi.90 euro).


Mi.45, 47, 49 
150 PLN
23880

1910 znaczek za 10 kop wydania z 1908 roku rzadkiej odmiany koloru na liście wysłanym 10.09 z Warszawy do Lipska, koperta firmowa "Dr. phil. A.NEUFELD IMPORT-EXPORT".


Mi.69iaA
80 PLN
23881

1910 ekspres polecony z Strzyżowa do Wiednia.


Mi.151, 164
150 PLN
23882

1910 dowód wpłaty na rzecz sądu, dokonanej 1.XI w Białej Podlaskiej, udokumentowany rosyjskimi znaczkami opłaty sądowej (revenue), kasownik odbiorczy Janów Podlaski.


50 PLN