The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24407

1918 Żarki, I wydanie, seria kasowana sygnowana i gumowana (Mi.300 euro), gwarancja Mischal.

Fi.1-3
240 PLN
24408

1918 Żarki, I wydanie, seria czysta (Mi.360 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.1-3
240 PLN
24409

1918 Luboml, seria cięta bez gumy.

Fi.1-5A
Mi.I-V
40 PLN
24410

1918 Luboml, ząbkowana i nieząbkowana seria na karcie albumowej z opisem w języku francuskim, znaczki ząbkowane ze śladami przywarcia na gumie, nieząbkowane idealny stan zachowania.

Fi.1-5A, B
Mi.I-V
200 PLN
SOLD
24411

1918 Luboml, unikalna próba znaczka za 10 (kop.) w kolorze zielonym, odmiennym od koloru znaczka podstawowego - czerwonego, wokół napis POCZTA MIEJSKA LUBOML w czterech językach polskim, niemieckim, hebrajskim i ukraińskim - tej narodowości ludność zamieszkiwała okręg Lubomla czyli 120 gmin obsługiwanych przez etapowy urząd austriacki nr 259; próba zachowała się w bardzo dobrym stanie, z pełną oryginalną gumą bez podlepki ani jej śladu, a jedynie z delikatnym śladem przywarcia do innej próby w lewym dolnym rogu, fotoatest.

Fi.2 P
2 400 PLN
24412

1918 Częstochowa, karta pocztowa wysłana 15.9 z Łodzi do Częstochowy, stempelek niemieckiej cenzury w Warszawie, datownik poczty miejskiej "STÄDTISCHES BESTELLAMT CZENSTOCHAU CZĘSTOCHOWA MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.2a
300 PLN
24413

1918 Przedbórz, II wydanie, niegumowane (tak jak je wydano) cięte próby bez tła znaczków poczty miejskiej za 2, 6 i 10 gr. (wszystkie typu 1), gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3, 5, 6A P1
1 200 PLN
24414

1918 Przedbórz, II wydanie, seria bardzo rzadkich prób o zmienionych kolorach tła, tak wydano część nakładu bez gumy; 2 gr. (niekatalogowana) - typ 1 , 4 gr. - typ 1, 6 gr. - typ 2, 10 gr. - typ 1; to najrzadsze próby wydań Poczty Miejskiej w Przedborzu, piękny stan, gwarancja i opis typów Mikstein.

Fi.3-6 P2
2 800 PLN
24415

1918 Przedbórz, II wydanie, cięta seria czysta, 2 gr. typ 2, 4 gr. typ 1, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1, tak jak wydano część nakładu bez gumy (Mi. 355 euro), każdy znaczek gwarancja Rachmanow i z opisem typu Schmutz.

Fi.3-6A
Mi.3-6C
800 PLN
24416

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana liniowo ZL 11,5 seria stemplowana, gwarancja Schmutz,.

Fi.3-6B
Mi.3-6B 
160 PLN
24417

1918 Przedbórz, seria znaczków II wydania, wszystkie znaczki typ 2, gwarancja i oznaczenie.

Fi.3-6B
100 PLN
24418

1918 Przedbórz, II wydanie, zestaw prób (makulatury) dwustronnych; 2 gr./10 gr. i 4 gr./6 gr., pierwsza 2 gr. - typ 2 na 10 gr. typ 1 z tłem zielonym, obie strony niegumowane, gwarancja Schmutz; druga 4 gr. - typ 1 na 6 gr. typ 3 bez tła, obie strony niegumowane, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.3A/6A P2, 4A/5A P1
Mi.3C/6P, 4C/5P
2 000 PLN
24419

1918 Częstochowa, widokówka (przedstawiająca iskanie wszy) wysłana 25.III za pośrednictwem urzędu etapowego Hrubieszów do Częstochowy, ponieważ przesyłki wojskowe były zwolnione od opłaty pocztowej dlatego odciśnięto tylko datownik poczty miejskiej "MIEJSKI URZĄD PRZESYŁKOWY" (Fi.700,-); pieczęć formacyjna "K.u.k. Heimkehr-Station/Hrubieszów"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.3a
700 PLN
24420

1918 Żarki, II wydanie, kasowana seria przedrukowa (Mi.390 euro), gwarancja Łaszkiewicz, Kapkowski.

Fi.4-6
360 PLN
24421

1918 Sosnowiec, miejscowa karta przesłana 24.7, doręczona przez pocztę miejską tego samego dnia, czerwony datownik opłatny "Stadtbriefbef. Miejs.eksp.list. 5 fen." z datą 24.JUL.1918; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.4b
1 200 PLN
24422

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
24423

1918 Żarki, III wydanie, seria czysta (Mi.180 euro) na jednej podlepce, gwarancja Mikstein.

Fi.7-9
120 PLN
24424

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 3, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1 (Mi.210 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk.

Fi.7-10B
Mi.7-10A
240 PLN
SOLD
24425

1918 Przedbórz, III wydanie, ząbkowana seria kasowana, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk(1), Falkowski (1), Schmutz(2).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
24426

1918 Przedbórz, seria trzeciego wydania, znaczki kolejno; typ 1, typ 2, typ 2 i typ 3, różne gwarancje.

Fi.7-10B
90 PLN
24427

1918 Przedbórz, IV wydanie, próba (makulatura) dwustronna; 5 hal./10 hal. pierwsza 5 hal. - typ 2 na stronie niegumowanej na 10 hal. typ 1 na stronie gumowanej, minimalny ślad po podlepce, na tym wydaniu druki dwustronne są rzadkie, gwarancja i opis Mikstein.

Fi.11A/12A
Mi.11C/12C
800 PLN
24428

1918 Przedbórz, IV wydanie, ząbkowany znaczek poczty miejskiej za 5 hal jako potwierdzenie opłaty doręczeniowej na kompletnej opasce gazetowej ofrankowanej austriackim znaczkiem gazetowym za 2 hal, wysłanej 2.III z Krakowa, znaczek poczty miejskiej skasowany stemplem z wizerunkiem herbu guberni radomskiej i napisami "RADA MIEJSKA MIASTA PRZEDBORZA"; niefilatelistyczne całości ofrankowane znaczkami poczty miejskiej Przedborza należą do prawdziwych rarytasów; walor w bardzo dobrym stanie zachowania na karcie albumowej, pod spodem umieszczono skan tylnej strony przesyłki; gwarancja.

Fi.11B
2 000 PLN
24429

1918 Warszawa,
"10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, list wysłany 8.V z Grazu do Warszawy, stempelek cenzury; dobry stan zachowania;
1918, "5 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania idealnie odciśnięty na kopercie druków wysłanych 7.1.17 (ewidentny błąd daty) z Siedlec do Warszawy, niespotykany stempelek cenzury "Postüberwachungshilfsstelle geprüft 835"; walor w dobrym stanie zachowania na karcie albumowej; gwarancja.

Fi.13a; 12b
800 PLN
24430

1918 Przedbórz, V wydanie, cięta seria czysta (Mi.48 euro), tak jak wydano znaczną część nakładu bez gumy, gwarancja Brajer, Mikstein, Gryżewski.

Fi.15-18A
Mi.15-18C
30 PLN
24431

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
24432

1918 Warszawa, "10 FEN." - czerwonoliliowy stempelek z orzełkiem opłaty doręczeniowej VI wydania na karcie pocztowej wysłanej 2.IX z Krakowa do Warszawy, zwraca uwagę bardzo dobra jakość odbitki, był to bowiem jeden z pierwszych dni po wprowadzeniu (8.IX.18) nowego wzoru stempelków opłaty doręczeniowej, stempelek cenzury niemieckiej "Geprüft O.-St. VI.A.-K."; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.21a
300 PLN
24433

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.


50 PLN
24434

1918 Przedbórz, czysta seria znaczków opłaty skarbowej VIII wydania, od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek: (5, 10, 15 h.) - przy dacie 1918, a (20 h.) - nad napisem MIASTA PRZEDBORZA.


1 400 PLN
24435

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.


40 PLN
24436

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.


80 PLN
24437

1919 Chęciny, znaczki fantazyjnego wydania poczty miejskiej.

Fi.1-8
60 PLN
24438

1919 Chęciny, marginesowa seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8
120 PLN
SOLD
24439

1919 Chęciny, seria czysta w czworoblokach i co rzadkie, z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8B
320 PLN
24440

1919 Chęciny, seria ząbkowana, rzadka jako kasowana, opisana na karcie zbioru wystawowego.

Fi.1-8B
240 PLN
24441

1921 Dąbrowa, seria czystych znaczków Magistratu miasta DĄBROWA w marginesowych czworoblokach, piękny stan z pełną oryginalną gumą.


1 200 PLN