24367 |
1916 Warszawa, makulaturowy znaczek wydania nie wprowadzonego do obiegu z drukiem dwustronnym. | Fi.IV MK |
| 25 PLN | |
24368 |
1916 Warszawa, unikalne kompletne arkusiki prób serii pomnikowej, barwy odwrotne niż definitywne: 6 gr.- czerwona, a 10 gr. - zielona, tło piaskowe, papier ze znakiem wodnym "fale" w położeniu pionowym, spacje wokół każdego znaczka i charakterystyczne pasowania wycięte w narożnikach arkusików; na aukcjach sporadycznie spotyka się egzemplarze prób w kolorach definitywnych; arkusiki w barwach odwrotnych były oferowane w ostatnim ćwierćwieczu tylko raz, gwarancja Mikulski. | Fi.IV P4, V P4 |
| 20 000 PLN | |
24369 |
1916 Warszawa, miejscowy list wysłany 28.5, doręczenie opłacono znaczkami poczty miejskiej (niezgodnie z taryfą), znaczki unieważnione datownikiem z wyróżnikiem "b"; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.Mi.2, 9, 10 |
| 40 PLN | |
24370 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów. | Fi.VA |
| 20 PLN | |
24371 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VA |
| 40 PLN | |
24372 |
1916 Warszawa, znaczki wydania nie dopuszczonego do obiegu. | Fi.VIA |
| 40 PLN | |
24373 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIA |
| 65 PLN | |
24374 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu, przesunięty druk kolorów, gwarancja Mikstein. | Fi.VIB |
| 60 PLN | |
24375 |
1916 Warszawa, znaczek serii pomnikowej nie dopuszczonej do obiegu. | Fi.VIB |
| 100 PLN | |
24376 |
1916 Warszawa, bardzo rzadka litograficzna próba znaczka za 20 gr. w kolorze niebieskim, bez tła, na białym gumowanym papierze (Mi.250 euro), cień śladu po podlepce; gwarancja i opis Schmutz. | Fi.VI P5 Mi.VI P |
| 400 PLN | |
24377 |
1916 Warszawa, litograficzna próba znaczka za 10 gr. na papierze białym glansowanym, bez tła, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.V P5 |
| 400 PLN | |
24378 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.VP5 |
| 200 PLN | |
24379 |
1916 Warszawa, marginesowa, niegumowana - tak je wydano, litograficzna czarna próba znaczka za 10 gr., bez tła na papierze białym zwykłym (Mi.250 euro), lekka prześwitka poza rysunkiem znaczka, gwarancja i opis. | Fi.V P6 |
| 400 PLN | |
24380 |
1916 Warszawa, próba znaczka nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.VP6 |
| 200 PLN | |
24381 |
1916 Warszawa, miejscowy ekspres z parką znaczków poczty miejskiej. | |
| 80 PLN | |
24382 |
1916 Warszawa, efektowna widokówka z sucho tłoczonym medalem pamiątkowym z profilem Juliusza Słowackiego, przesłana miejscowo 16.V, doręczenie opłacono znaczkiem poczty miejskiej skasowanym 17.V owalnym datownikiem; walor w doskonałym stanie zachowania. | Fi.9 |
| 200 PLN | |
24383 |
| 200 PLN | |
24384 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria czysta z pełną oryginalną gumą z minimalnymi zmatowieniami, znaczek za 2 gr. typu 6, za 4 gr. typu 2, ładny stan, gwarancja Mikstein, Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 280 PLN | |
24385 |
1917 Przedbórz, I wydanie, ząbkowane znaczki kasowane na użytkowym wycinku z listu poleconego z papierami handlowymi - drukami (Mi.195 euro+15%), gwarancja Schmutz. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 250 PLN | |
24386 |
1917 Przedbórz, I wydanie, seria znaczków z międzypolem, znaczek za 2 gr. - typ 7 gwarancja Schmutz, znaczek za 4 gr. - typ 8, sygnatura Witkowski, gwarancja. | Fi.1-2B Mi.1-2A |
| 600 PLN | |
24387 |
1917 Przedbórz, I wydanie, próba znaczka za 2 gr. - typ 6, w kolorze zielonym, małe zmatowienie po podlepce, bardzo ładny stan, sygnowany Rachmanow, gwarancja i opis. | Fi.1A P2 |
| 400 PLN | |
24388 |
1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 8, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.1B |
| 90 PLN | |
24389 |
1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 4, duży ślad po usuniętej podlepce, gwarancja i oznaczenie Koopman. | Fi.1B |
| 80 PLN | |
24390 |
1917 Przedbórz, I wydanie, list wysłany 17.12 z Warszawy, ofrankowany parką znaczków za 7,5 Pf. wydania "Gen.-Gouv. Warschau", pobranie opłaty za doręczenie udokumentowano 22.XII znaczkiem za 4 gr w typie 8, stempelek cenzury; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja. | Fi.2B Mi.2A |
| 500 PLN | |
24391 |
1917 Przedbórz, połówka znaczka za 4 gr. na wycinku, gwarancja Krawczyk. | Fi.2B Mi.2A |
| 80 PLN | |
24392 |
1917 Przedbórz, I wydanie, znaczek za 2 gr. - typ 8 z dwoma międzypolami, po prawej i na dole, gwarancja Schmutz. | Fi.2B Mi.2A |
| 800 PLN | |
24393 |
1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 5, gwarancja i oznaczenie Jendroszek. | Fi.2B |
| 80 PLN | |
24394 |
1917 Przedbórz, znaczek poczty miejskiej typ 3, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.2B |
| 90 PLN | |
24395 |
1917 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, druki przesłane 12.1 miejscowo; dobry stan zachowania. | Fi.2b |
| 80 PLN | |
24396 |
1917 miejscowa kartka z Częstochowy nadana 24.I.17, adresata poszukiwano przez biuro meldunkowe - stempel "Mit hilfe des meldeamtes nicht ermittelt", niedoręczona i zwrócona do najprawdopodobniej nieskutecznie do nadawcy, stemple urzędu doręczeniowego i stempel opłaty za 3 kop, dekoracyjny walor z śladami po oryginalnym obiegu. | Fi.2h |
| 1 000 PLN | |
24397 |
1917 Częstochowa, karta pocztowa "Russich Polen" dofrankowana znaczkiem "Gen.-Gouv. Warschau" wysłana 7.6 z niemieckiego urzędu pocztowego w Częstochowie do szpitala powiatowego w Tarnowie i stamtąd zwrócona do nadawcy - odpowiednie adnotacje niebieską kredką; 12.VI przekazana Poczcie Miejskiej, gdzie odciśnięto datownik i dekoracyjny stempelek opłaty doręczeniowej za 5 fen., gwarancja Falkowski. | Fi.2m |
| 1 000 PLN | |
24398 |
1917 Warszawa, "7 GROSZY" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej II wydania - bardzo rzadki, stosowany zaledwie przez 5 dni!!! (26.IV-1.V) - na karcie pocztowej wysłanej 7.IV ze Splitu do Warszawy przez polskiego jeńca, stempelek cenzury austriackiej "K.u.k. ZENSURSTELLE SPLIT (SPALATO)" i niemieckiej we Wrocławiu "Überwachungsstelle VI.A.K. Geprüft Breslau"; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja. | Fi.5a |
| 3 000 PLN | |
24399 |
1917 Warszawa, "7 FENYGÓW" - fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej III wydania, karta pocztowa wysłana 7.7 z Sosnowca; bardzo dobry stan zachowania. | Fi.9b |
| 100 PLN | |
24400 |
1917 Warszawa, poczta miejska pracowała na dwie zmiany (8-15 i 15-22), w celu dokładniejszej kontroli działalności ekspedycji zarządzono, aby I zmiana używała do odciskania stempelków taryfowych w barwie fioletowej, a II zmiana w barwie czerwonej; "10 FENYGÓW" - fioletowy i czerwonoliliowy stempelki opłaty doręczeniowej IV wydania na miejscowym liście przesłanym 21.12, pierwsza, przedpołudniowa, próba doręczenia przesyłki (fioletowy stempelek) nie powiodła się ponieważ adresat przeprowadził się i przesyłkę należało dosłać, druga - popołudniowa (czerwonoliliowy stempelek) - była skuteczna; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja;
| Fi.13a, 13b |
| 300 PLN | |
24401 |
1917 Warszawa, "30 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania bardzo ładnie odciśnięty na ekspresowym liście wysłanym 24.9.18 ze Zduńskiej Woli do Warszawy, na odwrocie datownik odbiorczy poczty niemieckiej z tego samego dnia WARSCHAU z wyróżnikiem "**g"; walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia na kopercie; gwarancja Schmutz. | Fi.15a |
| 2 000 PLN | |
24402 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 22.I-4.II, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 50 PLN | |
24403 |
1917 Warszawa, legitymacja żywnościowa ważna w okresie 19.III-1.IV, wydana przez rządcę domu przy ul.Królewskiej 10; bardzo dobry stan zachowania. | |
| 80 PLN | |
24404 |
1917 Warszawa, kartka z Wiednia do Warszawy ze stemplem cenzury i stemplem poczty miejskiej za 6 groszy w kolorze fioletowym. | |
| 50 PLN SOLD | |
24405 |
| 250 PLN | |
24406 |
1918 PRUSZKÓW, widokówka wysłana 13.5 z Łęczycy do Pruszkowa, idealnie odciśnięty fioletowy stempelek opłaty doręczeniowej "10 fenigów" z ornamentami po obu stronach liczb i w narożnikach; przesyłki doręczone przez pruszkowską pocztę miejską należą do wyjątkowo rzadkich walorów tego działu, w fundamentalnej pracy Stefana Petriuka "Poczty lokalne w okupowanej Polsce 1915-1918" nie pokazano, ani reprodukcji stempelka za 10 fen, ani kompletnej przesyłki, a jedynie dwa wycinki z kopert ze stempelkami o nominale 15 fen; całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.1 |
| 9 000 PLN | |