The auction will start on 19.04.2024

Auction 75. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
24149

1915 karta polowa wysłana 16.12.15 z "pozycji" na Wołyniu z I.baonu 2. pułku piechoty do Krakowa, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 355, pieczęć formacyjna "Kwat … ...ronu I.Baon. 2.Pulku Leg. Pol., stempel cenzury CENZUROWANO.


85 PLN
24150

1915 karta poczty polowej z frontu z Bukowiny 20.05.15 do Żarnowa poczta Strzyżów, datownik FELDPOSTAMT 355, stempel formacyjny "Komenda 2go Baonu 3go Pułku piechoty / Legionów polskich" i stempel cenzury "* ZENSURIERT *".


130 PLN
SOLD
24151

1916 nalepki wydania naśladującego wydanie NKN z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, seria cięta.

Fi.7-10A
30 PLN
24152

1916 Legiony Polskie - papier listowy z orłem i napisem LEGIONY POLSKIE 1915 (Kucharski E.3A.), stopień rzadkości - 6 punktów!!! wysłany 21.IV ze "stanowiska" do Departamentu Wojskowego NKN, wewnątrz pieczęć kancelaryjna z liczbą dziennika, a na odwrocie stempel ODDZIAŁ ZAPOMOGOWY; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; do tej pory znany jeden egzemplarz z obiegu z dnia 7.V.1916.

Fi.Fk1
400 PLN
24153

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.69II 
100 PLN
24154

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN. W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯ ПОЛ.ПОЧ.КОН. ВЪ МИНСКЬ) z wyróżnikiem "ż"(ж) z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.69II 
250 PLN
24155

1916 widokówka "Wachzimmer Wadowice" wysłana 31.V z Wadowic do Lwowa, stempelek cenzury w Bielsku; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.142
80 PLN
SOLD
24156

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec.


15 PLN
24157

1916 rzadko spotykany formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy tylko po rosyjsku, sygnatura "Типографiя "Новь". Тара."; pisany po polsku, datowany 14.IX, wysłany z obozu w miejscowości Tara do Czerwonego Krzyża we Lwowie; stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre"; cenzura rosyjska z Omska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
SOLD
24158

1916 koperta-formularz wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


500 PLN
24159

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../Ц.к. 1. полк Українських сiчових стрiлцiв Курiнь...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
24160

1916 rosyjski formularz przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, datowany 12.V w obozie w miejscowości Mew w Turkiestanie, wysłany 17.7 z Taszkientu do Melk a/d Donau; stempelek cenzury rosyjskiej i austriackiej z Wiednia; dobry stan zachowania.


100 PLN
24161

1916 formularz wysłany 23.10 do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery, pieczęć formacyjna.


30 PLN
24162

1916 Legiony Polskie - I Brygada, węgierski formularz wysłany 17.VI ze sztabu za pośrednictwem poczty polowej 118 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I Brygady Legionów Polskich" (Berek P15); walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


120 PLN
24163

1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.".


50 PLN
SOLD
24164

1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka.


150 PLN
24165

1916 okupacja austro-węgierska Rumunii, widokówka (Belgrad) pisana po polsku przesłana 29.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Belgradzie do miejscowości Żurów, doskonała odbitka efektownej pieczęci formacyjnej "K.k. Ldst.Et.Baon 409. I.Komp.", dobry stan zachowania.


120 PLN
24166

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
24167

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka!!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
24168

1916 formularz austro-węgierskiej poczty polowej datowany 27/9 z tekstem pisanym po polsku wysłany z miejscowości Piaski Wielkie do Tarnowa, trzywierszowa pieczęć formacyjna "Ersatzkompagnie Gr.Wachste beim Lst.Bez.Komdo.Nr.16 Krakau in Piaski Wielkie", dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", nadawcą listu jest Andrzej Bachleda; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
24169

1916 naśladownictwo nalepek z wizerunkiem orła legionowego wydanych przez NKN, jeden czworoblok lekkie zagięcie.


80 PLN
24170

1916 karta polowa wysłana 4.10.16 z 3. baonu 1. pułku piechoty z Baranowicz do Sosnowca, datownik FELDPOSTAMT 389, pieczęć formacyjna "III Baon 1.p. piech. / Polskich Legionów".


100 PLN
24171

1916 karta z okopów pisana w dniu rozpoczęcia ofensywy przez Rosjan do Krakowa przez chorążego Doskoczyńskiego (Doskocil) Henryka (w sierpniu 1939 naczelny dyrektor poczty polowej WP), datownik FELDPOSTAMT 355, fioletowy stempel "Oddzial telefoniczny / 4.pulku piech.Polskich Legionów".


130 PLN
24172

1916 karta pocztowa wysłana 21.4.16 ze szpitala końskiego z pozycji na froncie do Suchedniowa, datownik FELDPOSTAMT 118, pieczęć formacyjna okrągla z orlem(S) "* SZPITAL KOŃSKI 1-go PUŁKU UŁANÓW LEGJONÓW POLSK.".


220 PLN
24173

1916 list wysłany 16.4.16 przez ułana 1. pułku ułanów ze szpitala rezerwowego nr.1, w adresie napisano "Szpital Legionów Polskich' w Lublinie do rtm.Beliny-Prażmowskiego "Komendant I.pulku kawaleryi I.Bryg.", Feldpost 118, datownik ETAPPENPOSTAMT LUBLIN 16.IV.16, stempel z orłem cesarskim "* K.u.K Reservespital Nr.1 de 1. Armee*".


130 PLN
24174

1916 karta pocztowa wysłana z Warszawy 19.12.16 z 2. batalionu 3. pułku na Morawy, datownik K.u.k. FELDPOSTAMT 378, pieczęć formacyjna "Komenda II Baonu 3 Pułku p. / Legionów Polskich".


110 PLN
24175

1916 kartka z Rychwałdu Śląskiego do poczty polowej 109.


45 PLN
24176

1916 patriotyczna widokówka z wizerunkiem orła i tekstem pieśni "1914-1916 Przed Twe Ołtarze zanosim Błaganie: Ojczyznę Naszą racz nam wrócić, Panie!" wydana nakładem hrabiego Pruszyńskiego, wydrukowana w Odessie, treść napisana po polsku, wysłana 1.11 z Petersburga do miejscowości Kanawino, datownik odbiorczy КАНАВИНО НИЖЕГОР.; rzadki walor w słabym stanie zachowania.


200 PLN
24177

1916 formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, wydany staraniem lwowskiego Czerwonego krzyża, napisy po polsku i rosyjsku, datowany 15.V, wysłany ze Lwowa do Charkowa; pieczęć "Sekcya wywiadowcza Czerw. Krzyża Lwów"; stempelek cenzury austro-węgierskiej we Wiedniu i rosyjskiej, rzadki walor w dobrym stanie zachowania (przebarwienia); temat - CZERWONY KRZYŻ.


200 PLN
24178

1916 kartka poczty polowej (leg.Pusiński Kazimierz) 27.03.16 do FELDPOSTAMT 355 do 1. pułku artylerii I. bateria haubic, datownik FELDPOSTAMT 355, fioletowy stempel "BATALION III / 3. PUŁKU LEGIONU POLSKIEGO" oraz drugi zielony "Komenda 10ej Kompanii / 3.p. p. Leg. Pol.".


130 PLN
24179

1916 list polecony z Komendy Żandarmerii Polowej z Baranowicz do Komendy 3. pułku piechoty Legionów Polskich "w Obozie", bordowy stempel "KOMENDA ŻANARMERYI POLOWEJ PRZY C.I K. KOM. POL.LEG", odbiorczy fioletowy stempel "Komenda 3.p.p. Legionów pol." oraz potwierdzenie odbioru pisma datą "16.XI.916", na odwrocie bordowy okrągły stempel "* KOM.ŻANDARMERYI POLOWEJ * (-) PRZY / C.I K. KOMENDZIE / POL. / LEGIONU".


210 PLN
24180

1916 karta pocztowa z frontu z 3. kompanii etapowej 27.03.16 do Ostrowca, datownik FELDPOSTAMT 355, niebieski stempel z orłem "Komenda 3. Kompanii Etapowej / Legionów Polskich".


110 PLN
24181

1917 obóz jeniecki w Lubaniu (Lauban), karta pocztowa (fotografia jeńca) wysłana 18.2 z obozu do Warszawy, przesyłka oznaczona jednowierszowym stempelkiem "Kriegsgefangenensendung", "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania Poczty Miejskiej w Warszawie; okrągła fioletowa pieczęć cenzury obozowej "Kommandantur des Kriegsgefangenenlager Postprüfungsstelle F.a. Geprüft Lauban", zwraca uwagę adresowanie przesyłki "Gmina i Wieś Mokotów"; dekoracyjny słaby stan zachowania; gwarancja.

Fi.2b
120 PLN
24182

1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Wierzbniku do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Kielc.

Fi.Cp3
25 PLN
24183

1917 list polecony z Opatowa z Wydziału Rolniczego k.u.k. Komedy Opatów do Nowego targu.


Mi.28, 30
140 PLN
24184

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
300 PLN
24185

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


20 PLN
24186

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
24187

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
24188

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


50 PLN