The auction will start on 19.04.2024

Auction 75. PoW Murnau camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27174

1944 kury, gwarancja Schmutz.

Fi.D1a
100 PLN
27175

1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach 10 fen. - dwie odmiany koloru, 50 fen., 1 Mk. i 2 Mk, ładny stan.


2 000 PLN
27176

1944 OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY" czerwony stempelek opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty, autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji; dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy przygotowany z okazji 100 przedstawienia teatralnego, na którym umieszczono literę "V" skrót od niemieckiego słowa Vorstellung - przedstawienie (chociaż niektórzy twierdzą, że był to przemycony w ten sposób symbol nadchodzącego zwycięstwa V od Victory) oraz grecką maskę teatralną z liczbą "100"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja


800 PLN
27177

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, seria znaczków czystych wydana na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.1-3
2 400 PLN
27178

1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz.

Fi.4
500 PLN
27179

1945 znaczek z nadrukiem z okazji wyzwolenia obozu, gwarancja Schmutz.

Fi.8
200 PLN
27180

1945 Poczta Bloku D, kasowany znaczek przedrukowy, gwarancja Schmutz.

Fi.8
200 PLN
27181

1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk.

Fi.16x
100 PLN
27182

1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg.

Fi.16y
360 PLN
27183

1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; blok ma nieco większe od typowego wymiary 112x154 (zamiast 107x150), kilka pęknięć papieru na krawędziach nie obniża w związku z tym znacznie jego wartości, same znaczki (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz

Fi.Bl.1
2 500 PLN
SOLD
27184

1945 POLSKA MISJA REKRUTACYJNA W PARYŻU, list wysłany 20.VI za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej nr.801 z Paryża do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, trzywierszowa fioletowa pieczęć nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE/ DÉLEGUÉ DU MINISTRE/ DE LA DÉFENSE NATIONALE EN FRANCE" i okrągła czerwona pieczęć z godłem "H.Q. POLISH RECRUITING MISSION IN PARIS"; dwuobrączkowy datownik nadawczy FIELD POST OFFICE 801; w adresie nadawcy podano "Polish P.W.x Oflag VIIA Murnau"; bardzo rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.


800 PLN
27185

1945 "...RM ...Rpf Taxe perçue/ Gebühr bezahlt" stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 17.9 z Murnau do Weilheim; gwarancja Zierer BPP.


120 PLN