27174 |
1944 kury, gwarancja Schmutz. | Fi.D1a |
| 100 PLN | |
27175 |
1944 banknoty wewnątrzobozowe wyemitowane przez Komisję Rozrachunkową, zestaw o nominałach 10 fen. - dwie odmiany koloru, 50 fen., 1 Mk. i 2 Mk, ładny stan. | |
| 2 000 PLN | |
27176 |
1944 OPŁACONE RYCZAŁTEM "TO" TEATR OBOZOWY" czerwony stempelek opłaty ryczałtowej w formie znaku opłaty, autorstwa Tadeusza Kluźniaka sporządzony dla Teatru Obozowego z okazji jubileuszu V rocznicy funkcjonowania, Poczta Obozowa wydała zgodę na używania stempelka wyłącznie tej instytucji; dodatkowo odciśnięty stempel okolicznościowy przygotowany z okazji 100 przedstawienia teatralnego, na którym umieszczono literę "V" skrót od niemieckiego słowa Vorstellung - przedstawienie (chociaż niektórzy twierdzą, że był to przemycony w ten sposób symbol nadchodzącego zwycięstwa V od Victory) oraz grecką maskę teatralną z liczbą "100"; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja | |
| 800 PLN | |
27177 |
1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, seria znaczków czystych wydana na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich, piękny stan, gwarancja Schmutz. | Fi.1-3 |
| 2 400 PLN | |
27178 |
1945 Poczta Bloku D - Wyzwolenie obozu, znaczek z uszkodzoną cyfrą 8 w dacie wyzwolenia 28*IV*1945, gwarancja Schmutz. | Fi.4 |
| 500 PLN | |
27179 |
1945 znaczek z nadrukiem z okazji wyzwolenia obozu, gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 200 PLN | |
27180 |
1945 Poczta Bloku D, kasowany znaczek przedrukowy, gwarancja Schmutz. | Fi.8 |
| 200 PLN | |
27181 |
1945 Orzeł Biały, jednostronnie cięty znaczek za 5 mk. na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Krawczyk. | Fi.16x |
| 100 PLN | |
27182 |
1945 orzeł biały, gwarancja Kronenberg. | Fi.16y |
| 360 PLN | |
27183 |
1945 Poczta Bloku D - Poczta Marszowa, blok wydany na pamiątkę morderczego marszu jeńców obozu Woldenberg, którzy uprowadzeni na zachód przed oswobodzeniem obozu IIC, zostali rozmieszczeni w innych obozach jenieckich; blok ma nieco większe od typowego wymiary 112x154 (zamiast 107x150), kilka pęknięć papieru na krawędziach nie obniża w związku z tym znacznie jego wartości, same znaczki (Fi.2400.-), gwarancja Schmutz | Fi.Bl.1 |
| 2 500 PLN SOLD | |
27184 |
1945 POLSKA MISJA REKRUTACYJNA W PARYŻU, list wysłany 20.VI za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej nr.801 z Paryża do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, trzywierszowa fioletowa pieczęć nadawcy "REPUBLIQUE POLONAISE/ DÉLEGUÉ DU MINISTRE/ DE LA DÉFENSE NATIONALE EN FRANCE" i okrągła czerwona pieczęć z godłem "H.Q. POLISH RECRUITING MISSION IN PARIS"; dwuobrączkowy datownik nadawczy FIELD POST OFFICE 801; w adresie nadawcy podano "Polish P.W.x Oflag VIIA Murnau"; bardzo rzadki dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania. | |
| 800 PLN | |
27185 |
1945 "...RM ...Rpf Taxe perçue/ Gebühr bezahlt" stempelek opłaty gotówkowej na liście wysłanym 17.9 z Murnau do Weilheim; gwarancja Zierer BPP. | |
| 120 PLN | |