Auction 75. PoW Murnau camp

27134

1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na grze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.10y1C
180 PLN
27135

1943 menażka, z fragmentem rzadkiego ręcznego gumowania, gwarancja.

Fi.10y1C
250 PLN
27136

1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz.

Fi.11cx
250 PLN
27137

1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, gwarancja Schmutz.

Fi.11cxC
240 PLN
27138

1943 Menażka, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na białej miękkiej obustronnie porowatej bibule w formacie 96x67 mm; napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); lekka ołówkowa liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako P7.2 - jego opis w lewym dolnym rogu; bardzo rzadki walor, z powodu miękkości bibuły niespotykany w tak dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp9a
4 000 PLN
27139

1943-1944 formularze poczty obozowej:
1943 listownik - część na odpowiedź (Rückantwortbrief), wysłana 3.6 z Warszawy do obozu; stempelek cenzora nr.11; wewnątrz dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania;
1943 karta - część "z opłaconą odpowiedzią ", wysłana 27.I z miejscowości Proszowice do obozu; stempelek cenzora nr.4; na odwrocie dwuwierszowa pieczęć informacyjna "Listy pisane nieczytelnie, w dwuznacznikach, lub/ skrótach nie beda doreczane!", zwraca uwagę dodatkowy stempelek "B2"; doskonały stan zachowania; na karcie albumowej z nagradzanego na wystawach międzynarodowych zbioru Edwarda Śledzia z Norwegii.

150 PLN
27140

1943/45 Pieczęć reklamowa "MURNAU KIERMASZ OBOZOWY 12-14.XII.43" i dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, został wykonany przez Tadeusza Kluźniaka, przedstawia on Czerwony Krzyż na którym w czterech wierszach wypisano dewizę: "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża znajduje się kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami, na lewym słupie data "1939", na prawym "1945" oznaczające okres trwania opieki ze strony Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; stempelek ten w marcu 1945 Zarząd Poczty wypożyczył od Męża Zaufania i poczta odbijała go na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych; dodatkowo odciśnięty datownik; doskonały stan zachowania.

500 PLN
27141

1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające fragment programu artystycznego z okazji Świąt Wielkanocnych, na scenie wykonawcy, na pierwszym planie symfoniczna orkiestra obozowa; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach).

120 PLN
27142

1944 kraty, czworoblok, gwarancja i oznaczenie.

Fi.12ax
320 PLN
27143

1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12ax
90 PLN
27144

1944 Kraty, marginesowy znaczek za 50 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12ay
120 PLN
27145

1944 Kraty, dwa znaczki za 50 f. w kolorach: jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana ciemnoniebieska nie jest katalogowana, gwarancja Schmutz.

Fi.12bx
320 PLN
27146

1944 kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), sygnowany, gwarancja i opis (według Machowskiego 10b) Schmutz.

Fi.12by
200 PLN
27147

Fi.12by
750 PLN
27148

1944 kraty, parka znaczków na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (nakład 186 sztuk), znaczki w różnych odcieniach, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.12by
350 PLN
27149

1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz.

Fi.12by
160 PLN
27150

Fi.12ax
160 PLN
27151

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze pomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
140 PLN
27152

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym o odcieniu zielonkawym, znaczek bez gumy, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
140 PLN
27153

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtopomarańczowym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
160 PLN
27154

1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek.

Fi.13
160 PLN
27155

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, cięty znaczek za 1+1 mk., unikalny na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, nigdy dotąd nieoferowany, pięknie wytłoczony rysunek, bardzo ładna guma, z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii, sygnowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yA (C nz)
4 000 PLN
27156

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC
240 PLN
27157

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja.

Fi.13yC
240 PLN
27158

1944 kościół w Miechowie, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC
900 PLN
27159

1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
27160

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, kasowany znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC
200 PLN
27161

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, czysty + kasowany, gwarancja Krawczyk.

Fi.13yCba
480 PLN
27162

1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy z tłem żółtopomarańczowym, a drugi z żółtym, gwarancja Schmutz.

Fi.13yC (ba, ad)
560 PLN
27163

1944 rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok, gwarancja Schmutz.

Fi.14x2C
800 PLN
27164

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym bez perforacji pionowej, gwarancja.

Fi.14x2C
280 PLN
27165

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, kasowane znaczki za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,.

Fi.14x2C
460 PLN
27166

1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ciekawe przesunięcie górnej i dolnej części wykonywanego ząbkowanym kółeczkiem z zegarka nacięcia po prawej, gwarancja.

Fi.14x2C
250 PLN
27167

1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja Schmutz.

Fi.14x2C
180 PLN
27168

1944 festiwal muzyki, gwarancja Kronenberg.

Fi.15x2C
900 PLN
27169

1944 Festiwal Muzyki, gwarancja Schmutz.

Fi.15x2C
250 PLN
27170

1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk., na papierze białym gładkim grubym, z żółtopomarańczowymym tłem, gwarancja Kalawski, Schmutz.

Fi.15x2C
230 PLN
27171

1944 Kraty, karta pocztowa z nietypowym czarnogranatowym znakiem opłaty na kremowobrązowym sztywnym jednostronnie satynowanym papierze w formacie 90x72 mm; bez tekstu na odwrocie; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm; znak opłaty unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; na odwrocie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i noworoczne, na froncie wygumkowane nazwisko adresata; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja.

Fi.Cp11II
1 500 PLN
27172

1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja.

Fi.D1a
120 PLN
27173

Fi.D1a
180 PLN