27134 |
1943 Menażka, kasowany znaczek za 10 f. w odcieniu niebieskoszarozielonym, na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, na grze brak nacięć - jednostronnie cięty, gwarancja Schmutz. | Fi.10y1C |
| 180 PLN | |
27135 |
1943 menażka, z fragmentem rzadkiego ręcznego gumowania, gwarancja. | Fi.10y1C |
| 250 PLN | |
27136 |
1943 50 gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym, gwarancja Schmutz. | Fi.11cx |
| 250 PLN | |
27137 |
1943 50. gonitwa Towarzystwa Wyścigów Konnych, gwarancja Schmutz. | Fi.11cxC |
| 240 PLN | |
27138 |
1943 Menażka, karta pocztowa z czarnym znakiem opłaty na białej miękkiej obustronnie porowatej bibule w formacie 96x67 mm; napis POCZTÓWKA typu N3 (w/g klasyfikacji P.Pelczara); lekka ołówkowa liniatura z linią pionową i trzema liniami poziomymi; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych gdzie jest skatalogowana jako P7.2 - jego opis w lewym dolnym rogu; bardzo rzadki walor, z powodu miękkości bibuły niespotykany w tak dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz. | Fi.Cp8a |
| 4 000 PLN | |
27139 |
1943-1944 formularze poczty obozowej: | |
| 150 PLN | |
27140 |
1943/45 Pieczęć reklamowa "MURNAU KIERMASZ OBOZOWY 12-14.XII.43" i dodatkowy stempel "Czerwony Krzyż" przeznaczony dla oficjalnej korespondencji prowadzonej przez Męża Zaufania Obozu z Międzynarodowym Czerwonym Krzyżem w Genewie, został wykonany przez Tadeusza Kluźniaka, przedstawia on Czerwony Krzyż na którym w czterech wierszach wypisano dewizę: "Inter Arma Caritas", z lewej strony krzyża znajduje się kłos, a z prawej drut kolczasty, obok stoją słupy stanowiące oparcie dla ogrodzenia markowanego po jednej i drugiej stronie pięcioma poziomymi kreskami, na lewym słupie data "1939", na prawym "1945" oznaczające okres trwania opieki ze strony Międzynarodowego Czerwonego Krzyża; stempelek ten w marcu 1945 Zarząd Poczty wypożyczył od Męża Zaufania i poczta odbijała go na bieżącej korespondencji obok kasowników stałych; dodatkowo odciśnięty datownik; doskonały stan zachowania. | |
| 500 PLN | |
27141 |
1943 (?) oryginalne zdjęcie o wymiarach 132x83 mm przedstawiające fragment programu artystycznego z okazji Świąt Wielkanocnych, na scenie wykonawcy, na pierwszym planie symfoniczna orkiestra obozowa; na odwrocie stempelek "Kommandantur Murnau/ Kantinenverwaltung"; minimalnie słabszy stan zachowania (fotografia przycięta, otwory po pinezkach). | |
| 120 PLN | |
27142 |
1944 kraty, czworoblok, gwarancja i oznaczenie. | Fi.12ax |
| 320 PLN | |
27143 |
1944 kraty, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.12ax |
| 90 PLN | |
27144 |
1944 Kraty, marginesowy znaczek za 50 f. w kolorze szaroniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, piękny stan z pełną oryginalną gumą, gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12ay |
| 120 PLN | |
27145 |
1944 Kraty, dwa znaczki za 50 f. w kolorach: jasnoniebieskim i ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim grubym; na tym papierze odmiana ciemnoniebieska nie jest katalogowana, gwarancja Schmutz. | Fi.12bx |
| 320 PLN | |
27146 |
1944 kraty, znaczek za 50 f. w kolorze niebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), sygnowany, gwarancja i opis (według Machowskiego 10b) Schmutz. | Fi.12by |
| 200 PLN | |
27147 |
1944 kraty, czworoblok, gwarancja i oznaczenie. | Fi.12by |
| 750 PLN | |
27148 |
1944 kraty, parka znaczków na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (nakład 186 sztuk), znaczki w różnych odcieniach, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.12by |
| 350 PLN SOLD | |
27149 |
1944 Kraty, znaczek za 50 f. w kolorze jasnoniebieskim na papierze szarym gładkim średnim gumowanym (część z nakładu 186 szt.), gwarancja i opis Schmutz. | Fi.12by |
| 160 PLN | |
27150 |
| 160 PLN | |
27151 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze pomarańczowym, gwarancja Jendroszek. | Fi.13 |
| 140 PLN | |
27152 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym o odcieniu zielonkawym, znaczek bez gumy, gwarancja Jendroszek. | Fi.13 |
| 140 PLN | |
27153 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtopomarańczowym, gwarancja Jendroszek. | Fi.13 |
| 160 PLN | |
27154 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek z tłem w kolorze żółtym, gwarancja Jendroszek. | Fi.13 |
| 160 PLN | |
27155 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, cięty znaczek za 1+1 mk., unikalny na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, nigdy dotąd nieoferowany, pięknie wytłoczony rysunek, bardzo ładna guma, z medalowej kolekcji Oivinda Bohna z Norwegii, sygnowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.13yA (C nz) |
| 4 000 PLN | |
27156 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja Schmutz. | Fi.13yC |
| 240 PLN | |
27157 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze y, gwarancja. | Fi.13yC |
| 240 PLN | |
27158 |
1944 kościół w Miechowie, gwarancja Schmutz. | Fi.13yC |
| 900 PLN | |
27159 |
1944 kościół w Miechowie, znaczek na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja i oznaczenie Schmutz. | Fi.13yC |
| 200 PLN | |
27160 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, kasowany znaczek za 1+1 mk. z żółtopomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, gwarancja Schmutz. | Fi.13yC |
| 200 PLN SOLD | |
27161 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, pionowa parka znaczków za 1+1 mk. z pomarańczowym tłem na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, czysty + kasowany, gwarancja Krawczyk. | Fi.13yCba |
| 480 PLN | |
27162 |
1944 Kościół w Miechowie - z dopłatą na Czerwony Krzyż, dwa znaczki za 1+1 mk., na papierze szarym gładkim średnim gumowanym, pierwszy z tłem żółtopomarańczowym, a drugi z żółtym, gwarancja Schmutz. | Fi.13yC (ba, ad) |
| 560 PLN | |
27163 |
1944 rocznica Powstania Listopadowego, czworoblok, gwarancja Schmutz. | Fi.14x2C |
| 800 PLN | |
27164 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym bez perforacji pionowej, gwarancja. | Fi.14x2C |
| 280 PLN | |
27165 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, kasowane znaczki za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, w różnych odcieniach, gwarancja Krawczyk,. | Fi.14x2C |
| 460 PLN | |
27166 |
1944 Rocznica Powstania Listopadowego, znaczek za 2 mk. na papierze białym gładkim grubym, ciekawe przesunięcie górnej i dolnej części wykonywanego ząbkowanym kółeczkiem z zegarka nacięcia po prawej, gwarancja. | Fi.14x2C |
| 250 PLN | |
27167 |
1944 rocznica Powstania Listopadowego, gwarancja Schmutz. | Fi.14x2C |
| 180 PLN | |
27168 |
1944 festiwal muzyki, gwarancja Kronenberg. | Fi.15x2C |
| 900 PLN | |
27169 |
1944 Festiwal Muzyki, gwarancja Schmutz. | Fi.15x2C |
| 250 PLN | |
27170 |
1944 Festiwal Muzyki, znaczek za 1 mk., na papierze białym gładkim grubym, z żółtopomarańczowymym tłem, gwarancja Kalawski, Schmutz. | Fi.15x2C |
| 230 PLN | |
27171 |
1944 Kraty, karta pocztowa z nietypowym czarnogranatowym znakiem opłaty na kremowobrązowym sztywnym jednostronnie satynowanym papierze w formacie 90x72 mm; bez tekstu na odwrocie; napis POCZTÓWKA typu N2 (w/g klasyfikacji P.Pelczara) o długości 41 mm; znak opłaty unieważniony kasownikiem dwuobrączkowym z napisem MURNAU u góry, OFL. VIIA u dołu, bez daty; na odwrocie życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia i noworoczne, na froncie wygumkowane nazwisko adresata; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania pochodzący ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych; gwarancja. | Fi.Cp10II |
| 1 500 PLN | |
27172 |
1944 Kury, kasowany znaczek dopłaty w kolorze niebieskim, gwarancja. | Fi.D1a |
| 120 PLN | |
27173 |
1944 Kury, czysty znaczek dopłaty w kolorze niebieskim z obróconym rysunkiem, gwarancja. | Fi.D1a |
| 180 PLN | |