Auction 75. Postage dues

30199

1921 wydanie obiegowe, ośmioblok prób kreślonych czerwonym tuszem.

Fi.D39P
400 PLN
30200

1921 wydanie obiegowe, próba kreślona czerwonym i fioletowym tuszem.

Fi.D41P
35 PLN
30201

1921 Orzeł z tarczą, parka pionowa arkuszowych prób znaczka dopłaty za 20 mk. na cienkim białym papierze, liczona górna, dolna z widocznym na skanie uszkodzeniem na marginesie gratis, sygnowane, gwarancja Schmutz.

Fi.D42 P
150 PLN
30202

1921 Orzeł z tarczą, arkuszowa marginesowa próba znaczka dopłaty za 20 mk. na białym średnim papierze, kreślona, gwarancja Schmutz.

Fi.D42 P
150 PLN
30203

1921 Orzeł z tarczą, arkuszowa próba znaczka dopłaty za 20 mk. na białym średnim papierze, z fragmentem stempla WZÓR SKASOWANO, gwarancja Schmutz.

Fi.D42 P
200 PLN
30204

1921 Orzeł z tarczą, rzadka marginesowa próba znaczka dopłaty za 50 Mk. w kolorze czarnym na grubym kredowanym papierze, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D43 P1
1 000 PLN
30205

1923 seria znaczków dopłatnych w czworoblokach.

Fi.D45-50
50 PLN
30206

1923 znaczek z silnym abklaczem nadruku.

Fi.D51
45 PLN
30207

1923 wydanie przedrukowe, znaczek dopłaty za 20000/20 mk. z nadrukiem odwróconym, kilka naturalnych zmatowień na gumie, ogólnie w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.D52 No
500 PLN
30208

1924 luzaki z serii.

Fi.D54, D56
25 PLN
30209

1924 Orzeł z tarczą, wydanie inflacyjne znaczków dopłaty, pochodzące z makularury znaczki cięte, tak jak występują niegumowane, jedne z rzadszych wydań znaczków dopłaty, tylko jeden znaczek skośnie załamany, pozostałe ładne, gwarancja.

Fi.D54-64 nz
Mi.P54-64 U
3 000 PLN
30210

1924 Orzeł z tarczą, usterki ząbkowania powstałe na skutek uszkodzenia lub braku igieł maszyny perforującej, znaczki kasowane.

Fi.D54-64ex.
50 PLN
30211

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, sygnowana, gwarancja Rachmanow, Schmutz.

Fi.D66II P
300 PLN
30212

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana próba arkuszowa znaczka dopłaty za 2 gr. z II formy, lekkie zmatowienia i zgięcia na gumie, gwarancja Schmutz.

Fi.D66II P
100 PLN
30213

1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, rzadka niekreślona i gumowana narożna próba arkuszowa znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, kilka widocznych na skanie zagnieceń rogu arkusza, lekki ślad po podlepce, gwarancja Schmutz.

Fi.D69II P
80 PLN
30214

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona w odcieniu oliwkowym, gwarancja Łaszkiewicz.

Fi.D69II P
200 PLN
30215

1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, parka rzadkich niekreślonych i gumowanych prób arkuszowych znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, piękna oryginalna guma na całej powirzchni, sygnowane, gwarancja Schmutz.

Fi.D69II P
600 PLN
30216

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, unikalma próba znaczka dopłaty za 10 gr. z II formy, odbitka z pojedyńczej kliszy w kolorze czarnym, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.D69II P1
2 400 PLN
30217

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 30 gr. na cienkim białym papierze, rzadsza niekreślona, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D73I P
200 PLN
30218

1924 parka prób stemplowana stemplem Składnicy Pocztowej w Warszawie, gwarancja Wiatrowski.

Fi.D73P
180 PLN
30219

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 40 gr. na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona w odcieniu oliwkowym, gwarancja Schmutz.

Fi.D74I P
200 PLN
30220

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 1 zł. na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona, ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.D76I P
200 PLN
30221

1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty 2 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.D77I
150 PLN
30222

1924 orzeł z tarczą w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty 3 zł., gwarancja Schmutz.

Fi.D78I
150 PLN
30223

1924 Orzeł z tarczą, wydanie w nowej walucie, próba arkuszowa znaczka dopłaty za 3 zł. na cienkim białym papierze, rzadsza jako niekreślona w odcieniu oliwkowym, sygnowana, gwarancja Schmutz.

Fi.D78I P
150 PLN
30224

1924 parka ciętych prób uszkodzona z lewej strony, gwarancja Schmutz.

Fi.D79P
70 PLN
30225

1924 parka ciętych prób arkuszowych w barwach ostatecznych.

Fi.D79P
140 PLN
30226

1927 kartka z Niemiec do Poznania, brakująca opłata pobrana w podwójnej wysokości znaczkami dopłaty.

Fi.D67, D68
30 PLN
30227

1928 list z MSZ w Warszawie do Bytomska, list nie odebrany i zwrócony do nadawcy.

Fi.D66, D67, D71
60 PLN
30228

1928 miejscowy sądowy list polecony z Krakowa.

Fi.D70, D71
30 PLN
30229

1928 miejscowy list sądowy z Krakowa.

Fi.D72
30 PLN
30230

1930 "Należytość za doręczenie ma uiścić adresat" - miejscowy list urzędowy wysłany na koszt adresata 8.IX w Tarnowie, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty za 25 gr z bocznym marginesem z oznaczeniem kwoty (tu 17 ZŁ 50); przesyłki nie doręczono i zwrócono ją do sądu; wewnątrz kompletny dokument ze znaczkami opłaty stemplowej za 10 i 20 gr (revenue); walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.D72I
200 PLN
30231

1931 przekaz paczkowy z Wrocławia do Złoczowa.

Fi.D69, D70
50 PLN
30232

1931 obwoluta poleconego listu urzędowego z Krakowa opłaconego przez odbiorcę znaczkami dopłaty.

Fi.D69, D75
90 PLN
30233

1931 dodatkowa obowiązkowa opłata 5 gr pobierana tylko w okresie 15.X.1931 - 14.IV.1932, niedostatecznie ofrankowana karta pocztowa (właściwa opłata 20+5 gr) wysłana 24.3 z niewielkiej miejscowości Klecza Górna do Krakowa; w urzędzie odbiorczym naliczono dopłatę w podwójnej wysokości brakującej opłaty; niecodzienny walor w dobrym stanie zachowania (jeden znaczek dopłaty uszkodzony).

Fi.D69II
80 PLN
30234

1931 "Należytość za doręczenie ma uiścić adresat" - miejscowy list urzędowy wysłany na koszt adresata 7.V w Tarnowie, ofrankowany przez urząd pocztowy znaczkiem dopłaty; ponieważ adresat odmówił przyjęcia przesyłki, 23.V zwrócono ją do nadawcy, a dopłatę unieważniono poprzez kreślenie.

Fi.D72II
50 PLN
30235

1931 polecony list urzędowy z Krakowa do Wieliczki, nieodebrany i zwrócony nadawcy.

Fi.D73
35 PLN
30236

1931 potwierdzenie wpłaty z Pocztowej Kasy Oszczędności.

Fi.D75
20 PLN
30237

1932 przekaz paczkowy z Warszawy do Sokala.

Fi.D69, D70, D73, D75, D76, D80
80 PLN
30238

1932 polecony list urzędowy z Tuchowa do Rzepiennik Strzyżewskich, list nieodebrany zwrócony do sądu w Tuchowie.

Fi.D70, D72
60 PLN