The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
29014

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczki z przesuniętym drukiem stalorytu.

Fi.843, 846, 848
Mi.984, 967, 969
70 PLN
29015

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, serie z odmianami papierów.

Fi.843-9
Mi.984-9, 994
35 PLN
29016

1956 FDC - "XVI Igrzyska Olimpijskie w Melbourne" - rozszerzony zestaw 6 ilustrowanych kopert.

Fi.843-49
Mi.984-89, 994
40 PLN
29017

1956 karnet - "XVI IGRZYSKA OLIMPIJSKIE W MELBOURNE"; temat - OLIMPIADA.

Fi.843-48
Mi.984-89
30 PLN
29018

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, usterka - kreska nad "O" w Melbourne, lewy dolny znaczek, gwarancja Walocha.

Fi.844
Mi.985
10 PLN
29019

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z silnie przesuniętym drukiem środka (stalorytu) w prawą stronę, ręka poza ramką.

Fi.846
Mi.967
75 PLN
29020

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z przesuniętym drukiem środka (stalorytu) do góry - ręka biegacza już poza ramką obrazka. Rzadko spotykane aż tak silne przesunięcie.

Fi.846
Mi.967 
75 PLN
29021

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, parka z przesuniętym drukiem środka.

Fi.846
Mi.987
50 PLN
29022

1956 Igrzyska Olimpijskie - Melbourne - znaczek za 45 gr. z błędem "kółeczko obok nominału", gwarancja Krawczyk.

Fi.846 B
Mi.987 
30 PLN
29023

1956 Igrzyska Olimpijskie w Melbourne, znaczek z usterką w postaci kropki nad zawodniczką.

Fi.849
Mi.994
20 PLN
29024

1956 otwarcie Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu, znaczek z przesunięta perforacją, gwarancja Walocha.

Fi.850
Mi.993
80 PLN
29025

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, blok kasowany w pierwszym dniu obiegu.

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
40 PLN
29026

1956 FDC - "Dzień Znaczka Chopin - Liszt" blok (Fi.95.-).

Fi.bl.18
Mi.Bl.19
65 PLN
29027

1956 Dzień Znaczka Chopin - Liszt, znaczek z bloku, czysty.

Fi.bl.18 (840)
Mi.981
60 PLN
29028

1956-1959 TOM III JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego arkusik i serię znaczków z przywieszkami "skrzydełka" (Ark.859, 859Pw), które można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to 1060 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.810-1003
Mi.954-1147
690 PLN
29029

1957 50-lecie narciarstwa polskiego, seria na kopercie pierwszego dnia obiegu.

Fi.851-3
Mi.995-7
10 PLN
29030

1957 FDC - "50-lecie narciarstwa polskiego" Warszawa 1.

Fi.851-53
Mi.995-97 
10 PLN
29031

1957 rocznik znaczków czystych (Fi.193,80).

Fi.851-899
Mi.995-144 
125 PLN
SOLD
29032

1957 ONZ, serie z odmianami papierów.

Fi.854-7A, B
Mi.998-1000A, B
25 PLN
29033

1957 ONZ, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy szarej w dół z bocznym marginesem.

Fi.855Bs
Mi.999 
350 PLN
29034

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z powtarzalnym błędem na poz.4 (5 pole w arkuszu) "biała plamka nad cyfrą 2" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B
Mi.1004 
50 PLN
29035

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, arkusik z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" (Fi.750.-), gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004
600 PLN
29036

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, znaczek z błędem na poz.7 "biała plama w cyfrze 1" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.859 B1
Mi.1004 
40 PLN
29037

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet przywieszek poziomych, w tym dwie rzadsze ze środka arkusika w obu układach - przywieszka po lewej i po prawej stronie znaczka (Fi.520.-).

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
480 PLN
29038

1957 VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna w Warszawie, komplet czworobloków z przywieszkami - wszystkie możliwe kombinacje, w tym sześć rzadszych ze środka arkusika we wszystkich układach - przywieszka po lewej, po prawej, na dole i na górze znaczka, do pozyskania takiego zestawu potrzebne są cztery arkusiki.

Fi.859 Pw
Mi.1004
1 600 PLN
29039

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", znaczki za 4+2 zł. z przywieszkami I i IV (Fi.120.-)

Fi.859 Pw
Mi.1004 Zf
100 PLN
29040

1957 FDC - "VII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna", komplet 6 kopert, wszystkie kombinacje parek poziomych, w tym 2 znaczki z trudnymi przywieszkami "przez środek" arkusika.

Fi.859Pw
Mi.1004Zf 
600 PLN
29041

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, pół arkusza znaczka za 40 gr z numerem walca w lewym górnym marginesie.

Fi.860
Mi.1005
80 PLN
29042

1957 Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w szermierce, serie z odmianami papieru i kombinacjami parek.

Fi.860-2
Mi.1005-7
100 PLN
29043

1957 Mistrzostwa Świata w szermierce, trójka znaczków za 60 gr. zawierająca parkę odwrotną, na górnym marginesie rzadkie oznaczenie walca N.I.W.VI-57.

Fi.861+862+861
Mi.1006+1007+1006
120 PLN
29044

1957 medycyna polska, serie z odmianami papierów.

Fi.863-70
Mi.1008-14
15 PLN
29045

1957 X Wyścig Pokoju, seria z odmianami kolorów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
29046

1957 Wyścig Pokoju, serie z odmianami papierów.

Fi.871-2
Mi.1015-6
15 PLN
29047

1957 X Wyścig Pokoju, komplet 4 kopert ostemplowanych na starcie etapów rozgrywanych w Polsce: Wrocław, Katowice, Łódź, Warszawa; temat - KOLARSTWO.

Fi.872
Mi. Mi.1016
30 PLN
29048

1957 kwiaty chronione, serie z odmianami papieru.

Fi.876-80
Mi.1020-4
80 PLN
29049

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów.

Fi.877MK
Mi.1021
300 PLN
29050

1957 kwiaty chronione, znaczek z przesuniętym drukiem barwy ciemnozielonej.

Fi.880
Mi.1020 
40 PLN
29051

1957 kwiaty chronione, znaczek bez druku barwy zielonej, gwarancja JungJohan. Mimo, że katalog wycenia błędy braków kolorów w tym wydaniu na tym samym poziomie, nie są one jednak tak samo rzadkie.

Fi.880t
Mi.1020 
700 PLN
29052

1957 "C.T.I.F KONGRES MIĘDZYNARODOWEJ ORGANIZACJI POŻARNICZEJ WARSZAWA" Warszawa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 13.IX w urzędzie pocztowym w Pałacu Kultury i Nauki imienia Józefa Stalina (Myślicki 56 034).

Fi.881
Mi.1025 
25 PLN
29053

1957 Kongres Międzynarodowego Komitetu Technicznego do Walki z Ogniem, znaczek za 40 gr z błędem "konik na K w POLSKA" (39 pozycja w arkuszu) na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.881 B1
Mi.1025
40 PLN