Auction 75. Polish People's Republic 1952-1989

29534

Fi.2057
Mi.2204
50 PLN
29535

1972 Turystyka - schroniska górskie, 1,55 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.37 ""ślady na śniegu" w A w POLSKA", poz.38 ""ślady na śniegu" pod SK w POLSKA", poz.49 "plamka na zaśnieżonym dachu" (pokazane w powiększeniu); czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2059
Mi.2206
50 PLN
29536

1972 V Zjazd ZMS, dolny znaczek z błędem "plamka w M".

Fi.2064 B1
Mi.2211
25 PLN
29537

1972 Mikołaj Kopernik, znaczki drukowane z rolki, paski czterech sztuk w tym po jednym z numerem na odwrocie wydrukowanymi "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2083-84
Mi.2230-31
50 PLN
29538

1972 500 rocznica urodzin Mikołaja Kopernika, bloki w arkuszu sprzedażnym, rzadko spotykane na rynku; dobry stan zachowania (arkusz pionowo zgięty).

Fi.Bl.45
Mi.Bl.52
400 PLN
29539

Fi.bl. 45s
Mi.Bl. 52
30 PLN
29540

1972 frankatura mechaniczna - wzorcowa odbitka firmy POSTALIA produkującej maszyny frankujące.

60 PLN
29541

150 PLN
29542

1973 "500 ROCZNICA URODZIN MIKOŁAJA KOPERNIKA POLSKO-CZECHOSŁOWACKA WYSTAWA FILATELISTYCZNA HRADCZANY WAWEL", dwie karty z okolicznościowym złoconym suchym tłoczeniem, z dodatkowymi nalepkami wystawowymi, ofrankowane znaczkami z Mikołajem Kopernikiem, ostemplowanymi 17.06 w Krakowie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1779
Mi.1926
40 PLN
29543

1973 8.V-16.VI poczta dyliżansowa szlakiem Mikołaja Kopernika Olsztyn-Kraków - komplet 35 kopert - trasa obejmowała 35 etapów, dla każdego stosowano odrębny datownik okolicznościowy i odrębny stempel dodatkowy; przesyłki nadane w dyliżansie opatrzono dodatkowym znaczkiem poczty dyliżansowej; temat - KOPERNIK.

Fi.2084
Mi.2231
150 PLN
29544

1973 rocznik kopert FDC (bez Bl.46b; Fi.107,-).

Fi.2085-2147
Mi.2232-95
95 PLN
29545

1973 zwierzyna łowna, seria.

Fi.2100-7
Mi.2247-54
10 PLN
29546

Fi.2108-09Pw
Mi.2255-56Zf
100 PLN
29547

1973 badanie kosmosu - Salut i Copernicus, arkusiki.

Fi.2108-9 ark.
Mi.Bl.53-4
40 PLN
29548

1973 ochrona środowiska, seria.

Fi.2117-24
Mi.2265-72
10 PLN
29549

1973 Mistrzostwa Świata na żużlu w Chorzowie, znaczek bez druku barwy srebrnej, gwarancja Krawczyk.

Fi.2125s
Mi.2273
700 PLN
29550

Fi.2130s
Mi.2277F
800 PLN
29551

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 1973 - Mikołaj Kopernik, nowodruk z przekreślonym nominałem w barwie czarnej.

Fi.bl.91ND (46)
Mi.Bl.56ND
40 PLN
29552

Fi.bl.91(46)ND
Mi.Bl.56ND
60 PLN
29553

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Polska 73", bloczek na karcie pocztowej skasowany 19.8 - w pierwszym dniu obiegu - stemplem okolicznościowym w Poznaniu; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.bl.91 (46a)
Mi.Bl.55
50 PLN
29554

1973 Światowa Wystawa Filatelistyczna Polska 73, nowodruk bloku.

Fi.bl.46ND
Mi.Bl.56SD
20 PLN
29555

1974 rocznik kopert FDC (bez Bl.47a, Bl.47b, Bl.48, Bl.49; Fi.66.-).

Fi.2148-2205
Mi.2296-2352
70 PLN
29556

Fi.2149MK
Mi.2297
600 PLN
29557

1974 sławne polskie żaglowce, makulaturowy znaczek z przesunięciem druku barwy czarnej.

Fi.2170MK
Mi.2317
400 PLN
29558

Fi.2181Pw
Mi.2328Zf
30 PLN
29559

1974 karnet - "30-LECIE MILICJI OBYWATELSKIEJ I SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA".

Fi.2190
Mi.2337
25 PLN
29560

Fi.bl.92b(47b)
Mi.Bl.57
50 PLN
29561

120 PLN
29562

1974 koperta lotnicza polskiej placówki wojskowej w ramach ONZ w Egipcie.

15 PLN
29563

1975 karnet - czarnodruk "XXV-lecie Polskiego Związku Filatelistów" w karnecie przygotowanym przez Ministerstwo Łączności z okazji XII Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej ŁÓDŹ 75.

Fi.2148, 2150 ND
60 PLN
29564

Fi.2199
Mi.2346
50 PLN
29565

1975 100. rocznica przewodnictwa górskiego w Polsce, parka z pustopolem.

Fi.2223-4
Mi.2370-1
10 PLN
29566

Fi.2223-28
Mi.2370-75
60 PLN
29567

1975 30 lat ONZ, znaczek za 4 zł. z przesunięciem kolorów niebieskiego i brązowego, gwarancja.

Fi.2243 MK2
Mi.2390
400 PLN
29568

1975 200 rocznica ogłoszenia niepodległości Stanów Zjednoczonych - komplet znaczków z przywieszkami, czyste.

Fi.2258-60Pw
Mi.2405-07Zf
25 PLN
29569

Fi.bl.95(50)
Mi.Bl.61
60 PLN
29571

1975 FDC - "XII Ogólnopolska Wystawa Filatelistyczna Łódź".

Fi.2268
Mi.2415
40 PLN
29572

1975 zeszycik znaczkowy 10 zł (4x2175 + 4x2185) - niekatalogowany; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.ZzO (2175, 2185)
Mi.(2322, 2332)
200 PLN
29573

Fi.bl.50 ND ark.
Mi.Bl.61 SD
320 PLN
29574

1975 Halowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce w Katowicach, arkusz sprzedażny bloków.

Fi.bl.50 ark.
Mi.Bl.61
70 PLN