The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 75. WW2 PoW and internment camps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
27452

1946 Poczta osiedli polskich w Bawarii, seria czysta z odmianą znaczka za 12 pf.+ 1 mk. na białym papierze - oba znaczki znacznie się różnią odcieniem barwy.

Fi.1-3B, 1aB
180 PLN
27453

1946 Ettlingen - I wydanie, seria czysta, tak jak wydano niegumowana.

Fi.1-4B
400 PLN
27454

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria z nadrukiem tzw. " szanuj cztery wolności" cytat z Roosevelta.

Fi.1-5
150 PLN
27455

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, dziesięć serii czystych (10 x 1-9)

Fi.1-9
180 PLN
27456

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa czysta i znaczek za 5 lirów ostemplowany 12.4 kasownikiem osiedla BARLETTA na karcie ozdobionej patriotyczną ilustracją - mapą Polski na tle orła białego, dodatkowo odciśnięty datownik osiedla TRANI i stempelek SEKCJI FILATELISTYCZNEJ ŻOŁNIERZY 2 KORPUSU; na karcie albumowej.

Fi.1-9
200 PLN
27457

1946 poczta osiedli polskich we Włoszech, seria.

Fi.1-9
15 PLN
27458

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria kasowana.

Fi.1-9
250 PLN
27459

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, seria obiegowa ze znaczkiem lotniczym, pięknie pokazana kampania II Korpusu we Włoszech.

Fi.1-10B
120 PLN
27460

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków w pięknym stanie (Fi.900.-).

Fi.bl.1-3
750 PLN
27461

1946 Poczta osiedli polskich we Włoszech, komplet bloków (kasowany rzadki) ostemplowanych 14.4 datownikiem POCZTA OSIEDLI POLSKICH BARLETTA-TRANI, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.bl.1-3
1 200 PLN
27462

1946 obóz dla byłych polskich jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp) Emmerid; list wysłany 27.I z mało znanego i niespotykanego w obrocie filatelistycznym obozu do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie, czerwony stempel nadawczy z emblematem Czerwonego Krzyża, całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


900 PLN
27463

1946 obóz jeniecki w ZSRR dla jeńców niemieckich, przesyłka z obozu - formularz Sowieckiego Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca, datowany 11.8 wysłany do Berlina, w adresie nadawcy adres skrytki pocztowej "Postfach 234", stempelek cenzury sowieckiej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania; temat - CZERWONY KRZYŻ, CZERWONY PÓŁKSIĘŻYC.


120 PLN
27464

1946 obóz dla jeńców niemieckich w zakładach Hipolita Cegielskiego w Poznaniu, list wysłany 20.9 z urzędu Poznań 12 do Hydro w USA, przesyłka oznaczona stempelkiem "J.W." (jeniec wojenny) w ramce; doskonały stan zachowania.


250 PLN
27465

1946 seria znaczków osiedli polskich w Bawarii.


170 PLN
27466

1947 Towarzystwa Pomocy Polakom "Relief Society for Poles" - organizacja zajmująca się pomocą humanitarną dla Polaków, w wyniku wojny przebywających na obczyźnie, list z działu paczek Towarzystwa wysłany 25.I z Londynu do Wrocławia; ładna odbitka frankatury angielskiej mechanicznej.


100 PLN
27467

1947 list z obozu repatriacyjnego w Göppingen do Ameryki.


30 PLN
27468

1949 Seedorf obóz dla byłych jeńców wojennych i cywilnych (D.P. A.C. Camp): Polaków, Litwinów, Ukraińców, Rosjan; list z pełną treścią wysłany 23.7 z obozu do Krakowa, dwuwierszowy czerwony stempelek zwalniający korespondencję "dipsów" od opłaty pocztowej "Displaced Persons Mail/ PAID" i okrągły fioletowy stempel obozu "ZONAL STAGING CENTRE SEEDORF CAMP 66 D.P.A.C.S.", datownik urzędu nadawczego ZEVEN (BZ.BREMEN); rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


500 PLN