The new auction will start soon

Auction 74. General Government

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
18919

1944 kartka polecona z Ciężkowic do Krakowa.

Fi.84, Cp9
35 PLN
SOLD
18920

1944 55 urodziny Hitlera, seria na kopercie skasowana 15.7 w Warszawie.

Fi.117-19
20 PLN
18921

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków w arkusikach ozdobnych, czyste bez podlepek; dobry stan zachowania, arkusze leciutko przesuszone (Fi.140.-).

Fi.117-19
120 PLN
SOLD
18922

1944 55 urodziny A.Hitlera, seria znaczków skasowana okolicznościowo 20.IV w Krakowie na widokówce wydanej z okazji 400 rocznicy śmierci Mikołaja Kopernika.

Fi.117-119, 37
40 PLN
18923

1944 55 urodziny Hitlera, seria na karcie skasowana 20.IV stemplem okolicznościowy "GEBURSTAG DES FÜHRERS" w Krakowie.

Fi.117-119; 37
40 PLN
18924

1944wydanie na Fundusz Kultury Generalnego Gubernatorstwa, czysta seria narożnikowa z gapami.

Fi.120-24 Pw1
50 PLN
18925

1944 5 rocznica utworzenia Generalnego Gubernatorstwa, znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo 26.10 pierwszego dnia obiegu w Krakowie.

Fi.125
100 PLN
18926

1944 kartka z pierwszego dnia obiegu znaczka z okazji 5-lecia GG.

Fi.125
100 PLN
18927

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł na karcie ostemplowany okolicznościowo 26.10 w pierwszym dniu obiegu, bardzo wysoka wycena katalogowa!

Fi.125; 38
150 PLN
18928

1944 5 rocznica utworzenia GG, parka czystych znaczków ciętych za 10+10 zł.

Fi.125b nz
120 PLN
18929

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł, arkusik - sektor 1, ogólnie dobry stan zachowania (w trzech miejscach niewielkie przywarcia na gumie).

Fi.125a
500 PLN
18930

1944 5 rocznica utworzenia GG, arkusik czystych znaczków ciętych za 10+10 zł., poza lekkim zgięciem jednego narożnika co widać na skanie zachowany w ładnym stanie, liczony jak znaczki (Fi.8x75=600.-)

Fi.Ark.125b
500 PLN
18931

1944 5 rocznica utworzenia GG, znaczek za 10+10 zł nieząbkowany, arkusik - sektor 3, bardzo dobry stan zachowania (w papierze naturalne wtrącenie, prawy górny narożnik minimalnie słabszy).

Fi.125b nz
600 PLN
18932

1944 "10.JAHRE HILFSWERK MUTTER UND KIND" - kasownik propagandowy przygotowany z okazji 10 rocznicy organizacji nazistowskiej zajmującej się opieką nad dziećmi (niemieckimi), organizacją przedszkoli, opiniowaniem zabawek, etc.; dofrankowana karta ostemplowana okolicznościowo 28.II w Krakowie.

Fi.Cp9b, 80; 36
40 PLN
SOLD
18933

1944 widoki zabytkowych budowli, 12 gr. fioletowa karta o sygnaturze I.44, czysta (Mi.30 euro), na odwrocie minimalne ślady podlepek.

Fi.Cp9c
Mi.P12/03 
60 PLN
18934

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
40 PLN
SOLD
18935

1944 portret Hitlera, karta ostemplowana grzecznościowo 15.8 kasownikiem WARSCHAU C1 z wyróżnikiem "ay", bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
30 PLN
18936

1944 portret Hitlera, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cp10
Mi.P13
10 PLN
18937

1944 portret Hitlera, trzy odmiany karty z obiegu; bardzo dobry stan zachowania (Mi.108 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13
140 PLN
18938

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 28.11 z Częstochowy do Poznania, dobry stan zachowania (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
40 PLN
18939

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 10.11 z miejscowości Mościce do Krakowa, dobry stan zachowania, nieznaczne punktowe przebarwienia (Fi.60,- Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
30 PLN
18940

1944 portret Hitlera, karta pocztowa wysłana 30.12 ze Skierniewic do obozu - Gemeinschaftslager Wessenberg; doskonały stan zachowania (Mi.40 euro).

Fi.Cp10
Mi.P13 
70 PLN
18941

1944 Widoki - tzw."Górali", nie wprowadzona do obiegu z powodu niepowodzenia akcji germanizacyjnej polskiej ludności góralskiej "Göralenvolk"; seria czysta z międzypolami dzielącymi 40 znaczkową cześć arkusza od 100 znaczkowej, do sprzedaży arkusze trafiały rozcięte przez środek międzypola, atestowane znaczki pochodzą z 12 pozycji górnego dwudziestobloku lewej strony arkusza, są w dobrym stanie, mają też całą prawdziwą gumę bez podlepek czy ich śladów, z fotoatestu Schmutza.

Fi.I-III Pp
15 000 PLN
18942

1944 znaczki III Rzeszy użyte w Generalnym Gubernatorstwie, list wysłany z Wiednia do Nowej Słupi, przez przeoczenie znaczki nie zostały skasowane w miejscu nadania, ostemplowano je 30.6 w urzędzie nadrzędnym w Kielcach; niecodzienny walor.


Mi.785, 827 
200 PLN
18943

1944 telegram nadany 8.IV z Warszawy do Lublina, koperta dobierana; walor nieczęsto oferowany na rynku.


120 PLN
18944

1945 miejscowy list wysłany 4.V w Krakowie, firmowa koperta EISNER HANOMAG, znaczek unieważniony mechanicznym kasownikiem propagandowym (odmiana z kropką); bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Va
40 PLN
SOLD