The auction will start on 09.09.2022

Auction 73. Polonica on foreign stamps

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
10857

1966 7 Pułk Strzelców Konnych Wielkopolskich, ilustrowana karta pocztowa z serii Kawaleria RP wydana w nakładzie ok.40 sztuk z okazji 1000-lecia Polski.


120 PLN
15561

1932 ilustrowana karta pocztowa ze znaczkiem przedstawiającym odsłonięty w 1927 roku monumentalny pomnik w Tannenbergu (Olsztynek), obecnie po tej wielkiej budowli nie pozostał żaden ślad.


Mi.P215 
20 PLN
15562

1938 karta pocztowa z ilustracją Lądek-Zdrój (Bad Landeck) z sygnaturą 38-111-1-B6, wysłana 10.6 z Görlitz do Saalberg.


Mi.P236 
25 PLN
15563

1940 III Rzesza, budowle - wydanie z dopłatą na pomoc zimową na 3 znaczkach występują polskie motywy: 3+2Pf Dwór Artusa w Gdańsku, 4+3Pf Ratusz w Toruniu, 6+4Pf Teatr w Poznaniu, seria czysta, bardzo dobry stan zachowania.


Mi.751-59
100 PLN
15564

1941 karta pocztowa z ilustracją Wejherowo (Neustadt Reichsgsau Danzig-Westpreußen) z sygnaturą 42-5-1-B22, czysta.


Mi.P305
40 PLN
15565

1941 Maria Skłodowska i Piotr Curie na panamskim znaczku obowiązkowej dopłaty na walkę z rakiem na liście wysłanym 13.V z Panamy do Detroit; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.Z8, 120
200 PLN
15566

1943 USA, okupowane kraje - Polska, FDC-czworoblok znaczków przedstawiających polską flagę na dekoracyjnej kopercie ostemplowanych 22.VI w Chicago w pierwszym dniu obiegu, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.523
40 PLN
15567

1949 100 rocznica śmierci Fryderyka Chopina, FDC Czechosłowacja.


Mi.581-582 
40 PLN
15568

1950 "POLPEX 1950" pamiątkowa winieta w formie bloczka wydana staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 90-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


50 PLN
15569

1951 "POLPEX 1951" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, przedstawiające najstarszą na terenie USA osadę polską - Panna Maria - założoną w 1854 przez emigrantów ze Śląska.


80 PLN
15570

1954 Watykan, Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29 
120 PLN
15571

1954 Watykan, Matka Boska Ostrobramska, seria czysta.


Mi.227-29
120 PLN
15573

1956 znaczek poczty lotniczej Watykanu, projektowany przez Kazimierę Dąbrowską, koperta przesłana 26.2 specjalnym lotem Rzym-Waszyngton; przebarwienia na znaczkach.


Mi.247, 200 
20 PLN
15574

1956 Fryderyk Chopin, dekoracyjna koperta FDC, dodatkowo pozostałe znaczki z serii na ilustrowanych kopertach FDC (Petrarka, Lulli, Rousseau, Franklin, van Gogh).


Mi.1110-1115 
60 PLN
15575

1960 Ignacy Jan Paderewski, znaczek amerykański na ilustrowanej kopercie FDC.


20 PLN
15576

1960 Ignacy Jan Paderewski, Wystawa Filatelistyczna upamietniająca setną rocznicę jego urodzin i jednocześnie sto lat od wydania pierwszego polskiego znaczka, arkusik numerowany.


80 PLN
15577

1960 "POLPEX 1960" dwie pamiątkowe winiety w formie bloczków wydane staraniem Polonus Philatelic Society w Chicago, z okazji 100-rocznicy ukazania się pierwszego polskiego znaczka - Polska nr.1.


100 PLN
15578

1960 "POLPHILEX 1960 POLSKA WYSTAWA ZNACZKÓW" - zorganizowana z okazji 100-lecie pierwszego polskiego znaczka, pamiątkowa koperta ze stempelkiem organizatora - Związku Filatelistów Polskich w Wielkiej Brytanii; bardzo dobry stan zachowania.


30 PLN
15579

1963 Sir Kazimierz Gzowski, znaczek wydany przez pocztę kanadyjską dla uczczenia rocznicy urodzin na kopercie FDC.


20 PLN
15580

1963 pamiątkowa karta Polonusa z Chicago.


15 PLN
15581

1964 Pokaz Filatelistyczny Związku Filatelistów Polskich w W.Brytanii z okazji 25-lecia Polski Podziemnej i 20-lecia Powstania Warszawskiego, dekoracyjna całość.


40 PLN
15582

1964 600-lecie Uniwersytetu Jagiellońskiego, komplet 7 okolicznościowych etykiet zapałczanych; temat - KOPERNIK.


60 PLN
15583

1964 Zlot Żołnierzy Armii Krajowej w Fawley Court.


20 PLN
15584

1965 25 rocznica Bitwy o Anglię, koperta z dodatkową nalepką Polskich Sił Powietrznych.


40 PLN
15585

1965 koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 10.IV w Leicester z okazji wystawy POLPHILEX 65.


40 PLN
15587

1966 25-lecie 5 Kresowej Dywizji Piechoty, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 17.IX w Londynie.


40 PLN
15588

1966 1000-lecie państwa polskiego.


20 PLN
15589

1966 Komitet Obchodu Tysiąclecia Chrztu Polski, komplet 6 bloczków oficjalnych - okolicznościowych winiet wg. projektów znaczków Poczty Watykańskiej autorstwa Kazimiery Dąbrowskiej wydanych staraniem Komitetu, na każdym z bloczków wizerunek kardynała Stefana Wyszyńskiego - Prymasa Tysiąclecia; rzadkie, patriotyczne wydawnictwo.


200 PLN
15590

1966 1000-lecie państwa polskiego, 10 kopert pierwszego dnia obiegu wydania milenijnego poczty amerykańskiej.


100 PLN
15591

1968 Wystawa filatelistyczno-dokumentarna Broni Pancernej Londyn 6-8.XII, karta z blokiem pamiątkowym, ostemplowana okolicznościowo w dniu otwarcia wystawy.


40 PLN
15592

1968 nalepki poczty lotniczej wystawy poczty lotniczej w Wiedniu, na przywieszce miedzy innymi Kraków i Lwów.


30 PLN
15593

1968 Wystawa Historyczno-Dokumentarna, okolicznościowa koperta z dodatkowym stemplem POLISH AIR FORCE ASSOCIACION, ostemplowana 23.11 w Birmingham.


30 PLN
15594

1969 "XXV lat PRL" wystawa filatelistyczna Leningrad - Gdańsk; znaczek na kopercie ostemplowany 21.VI w Leningradzie.


20 PLN
15595

1969 25 rocznica udziału Samodzielnej Brygady Spadochronowej w bitwie pod Arnhem, dekoracyjna całość ostemplowana okolicznościowo 20.IX w Londynie.


40 PLN
15596

1970 XXX rocznica walk 1 Dywizji Grenadierów Polskich we Francji, wystawa filatelistów polskich we Francji, numerowana koperta (000421) pamiątkowa, ostemplowana 17.X w Lille kasownikiem okolicznościowym z podobizną wodza naczelnego gen.Władysława Sikorskiego.


30 PLN
15597

1971 karnet pamiątkowy, poświęcony Ignacemu Janowi Paderewskiemu i prezydentowi USA Woodrow Wilsonowi, wydawnictwo numerowane o niewielkim nakładzie.


40 PLN
15598

1972 polska wystawa filatelistyczna we Francji.


25 PLN
15599

1973 św. Maksymilian Kolbe, FDC Niemcy.


Mi.771 
25 PLN
15600

1973 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek amerykański na kopercie FDC, dofrankowanej i wysłanej do Polski.


Mi.1095 
15 PLN
15601

1973 Wystawa z okazji 500-lecie urodzin Mikołaja Kopernika, znaczek na dekoracyjnej kopercie, ostemplowany okolicznościowo 4.XI w Toronto.


30 PLN