Auction 73. WW2 military postage

10833

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta narożna próba znaczka za 55 gr. w kolorze stalowoniebieskim, na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, czytelnie skasowana datownikiem Poczty Polowej 136, gwarancja.

Fi.2 P nz
250 PLN
10834

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie, cięta próba znaczka za 1 zł. w kolorze szarym, na papierze białym gładkim średnim, gwarancja Krawczyk.

Fi.3 P nz
150 PLN
10835

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w rzadszym kolorze bunatnoczarnym na papierze białym gładkim średnim, rysunek stonowany, gwarancja.

Fi.4 P nz
200 PLN
10836

1946 Poczta Polowa II Korpusu, I wydanie - Gen.W.Anders, cięta próba znaczka za 2 zł. w kolorze czerwonobrazowym na papierze białym gładkim średnim, rysunek kontrastowy, gwarancja.

Fi.4 P nz
150 PLN
10837

60 PLN
10838

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok z błędem "znaczne przesunięcie niebieskiego znaczka w prawo i lekko w dół", dwa lekkie zmatowienia na gumie, poza tym w ładnym stanie.

Fi.bl.1
350 PLN
10839

1946 Poczta Polowa II Korpusu, blok czysty w pięknym stanie.

Fi.Bl.1
250 PLN
10840

1946 Poczta Polowa II Korpusu gen. Andersa, pięknie kasowana próba bloku w barwach definitywnych na papierze białym gładkim średnim z błędem "lekko przesunięta na skos próba znaczka niebieskiego", zgięta pomiędzy znaczkami, ale w cenie wywoławczej prób znaczków z bloku luzem, gwarancja.

Fi.bl.1 P
800 PLN
10841

Fi.bl.1P1
1 200 PLN
10842

1946 szlak bojowy II Korpusu, arkusz nie rozciętych czterech prób na papierze białym niegumowanym, zagięcie w poziomie między blokami, drobne zmarszczenia papieru, unikalne.

Fi.bl.1P1
8 000 PLN
10843

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list wysłany 10.IV za pośrednictwem poczty polowej 123 do jednostki o kryptonimie pocztowym 590 (3.Dyon 8.PA.Plot.C.), dobry stan zachowania (ślady archiwizacji).

50 PLN
10844

1946 II Korpus Polski we Włoszech, widokówka wysłana 2.X za pośrednictwem poczty polowej 104 do jednostki o kryptonimie pocztowym 679/2K w Anglii, datownik bardzo ładnie odciśnięty; minimalnie słabszy stan zachowania (ślady nadpalenia).

50 PLN
10845

1946 II Korpus Polski we Włoszech, list lotniczy wysłany 1.V za pośrednictwem poczty polowej 128 do Polskiego Czerwonego Krzyża w Londynie.

80 PLN
10846

40 PLN
10847

400 PLN
10848

30 PLN
10849

30 PLN
10850

Fi.6 Pw 6
600 PLN
10851

1947 Armia Polska na kontynencie, list lotniczy wysłany 5.VII z "3 Polish Service Families Transit Camp L19 B.A.O.R." za pośrednictwem brytyjskiej poczty polowej 209 obsługującej oddziały polskie, adresowany do miejscowości Bucks w Anglii; czerwony stempelek "By Aire Mail/ Par Avion", dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (minimalny ubytek tylnej klapy); gwarancja Bojanowicz.

200 PLN
10852

40 PLN
10853

1947 Polski Czerwony Krzyż w Anglii, karta - formularz zawiadamiająca nadawcę o rozpoczęciu poszukiwań zaginionej osoby, wysłana 18.IV z Londynu do Cumberland, na odwrocie odciśnięty stempelek "Relief Society for Poles" - organizacji zajmującej się pomocą humanitarną dla Polaków, którzy wskutek wojny znaleźli się na obczyźnie.

120 PLN
10854

25 PLN
10855

1948 Polskie jednostki na Bliskim Wschodzie - Egipt, list wysłany 13.II z Wielkiej Brytanii do Plutonu Sztabowego Pomocniczej Wojskowej Służby Kobiet Dowództwa Jednostek na Środkowym Wschodzie (oznaczenie kodowe MELF 278), na odwrocie niebieski kasownik odbiorczy cywilnej poczty egipskiej Kair z 1.III, brytyjski datownik BASE ARMY POST OFFICE 4 z 3.III i odbiorczy GŁÓWNA POCZTA POLOWA 101 Z 4.IV; walor o ładnym obiegu pocztowym w minimalnie słabszym stanie zachowania (brak tylnej klapy).

150 PLN
10856

1954 wydanie rocznicowe - dziesięciolecie zdobycia Monte Cassino, rzadki nadruk "Poczta Lotnicza Monte Cassino 1944-54" znaczku Poczty polowej II Korpusu za 2 zł. z wizerunkiem gen.W.Andersa.

Fi.10
350 PLN