The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 73. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
13639

1962 Dzień Międzynarodowej Federacji Filatelistycznej FIP, komplet znaczków z przywieszkami: parek, trójek, czwórek.

Fi.1189Pw
Mi.1337Zf
50 PLN
13640

1962 Wystawa filatelistyczna "WOJSKO LOTNICTWO KOSMOS" - koperta pamiątkowa z dodatkową nalepką.

Fi.1202
Mi.1350 
10 PLN
13641

1962 Dzień Znaczka, pasek z górnym marginesem, z oznaczeniem walca, zagięte boczne marginesy.

Fi.1205
Mi.1353
20 PLN
13642

1962 Dzień Znaczka 1962, komplet dwóch kart maksimum.

Fi.1205-1206
Mi.1353-1354 
30 PLN
13643

1962 25 lecie SD, dziewięcioblok znaczka za 60 gr. z rzadkim błędem na poz.28 "doniczka na parapecie", gwarancja Krawczyk.

Fi.1207 B1
Mi.1355 
60 PLN
13644

1962 Rok Korczakowski, seria z odmianami papieru.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
25 PLN
13645

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach, czyste; bardzo rzadko oferowane na rynku.

Fi.1209-14
Mi.1357-62
1 400 PLN
13646

1962 Rok Korczakowski, seria w czworoblokach.

Fi.1209-14
Mi.1357-62 
20 PLN
13647

1962 Rok Korczakowski, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1209-14 ark.
Mi.1357-62
1 100 PLN
13648

1962 Rok Korczakowski i bajki Marii Konopmickiej, serie na kopertach FDC.

Fi.1209-14, 1216-21
Mi.1357-62, 1364-9&n
35 PLN
13649

1962 Rok Korczakowski, arkusz znaczka za 60 gr w doskonałym stanie.

Fi.1210
Mi.1358
45 PLN
13650

1962 Rok Korczakowski, arkusz znaczka za 90 gr w doskonałym stanie.

Fi.1211
Mi.1359
63 PLN
13651

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 40 gr.

Fi.1216
Mi.1364
150 PLN
13652

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria na kartach maksimum.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
120 PLN
13653

1962 Bajka Marii Konopnickiej "O krasnoludkach i sierotce Marysi", seria w arkuszach, czyste; bardzo rzadko oferowane na rynku.

Fi.1216-21
Mi.1364-69
1 900 PLN
13654

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 60 gr.

Fi.1217
Mi.1365
200 PLN
13655

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 1,50 zł.

Fi.1218
Mi.1366
150 PLN
13656

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 2,50 zł.

Fi.1220
Mi.1368
250 PLN
13657

1962 bajki Marii Konopnickiej, arkusz sprzedażny znaczka za 3,40 zł.

Fi.1221
Mi.1369
1 000 PLN
13658

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem - FIS, komplet znaczków z arkusików, a w zasadzie bloków, czyste.

Fi.A1149-51a
Mi.1294-96C
120 PLN
13659

1962 V Kongres Związków Zawodowych, arkusik ze znakiem wodnym III.1 ostemplowany 26.XI stemplem okolicznościowym w pierwszym dniu obiegu, z pełną oryginalną gumą.

Fi.bl.37
Mi.1363
30 PLN
13660

1962 Kongres związków zawodowych, arkusik z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.1", widocznym na środku dolnego marginesu, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.37 B
Mi.1363 
800 PLN
13661

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "żł zamiast zł" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B1
Mi.Bl.26 
40 PLN
13662

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "NARCIARSKIĘ" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B2
Mi.Bl.26 
40 PLN
13663

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata FIS w Zakopanem, blok z błędem "ZAKOPANÉ" na kopercie FDC; gwarancja.

Fi.bl.30(24) B3
Mi.Bl.26 
40 PLN
13664

1962 Pierwszy zespołowy lot kosmiczny, blok z nienotowanym dotąd typem błędu "uszkodzenie trąbki w znaku wodnym - III.4", widocznym pod ZESPOŁOWY, gwarancja i opis Walisch.

Fi.bl.36b (26) B
Mi.Bl.28 
800 PLN
13665

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z przesuniętym tłoczeniem w stosunku do obrazka znaczka.

Fi.bl.30
Mi.Bl.26
45 PLN
13666

1962 Narciarskie Mistrzostwa Świata w Zakopanem, blok z błędem "ogonek Ś na dolnym łuku litery".

Fi.bl.30a B1
Mi.Bl.26 
30 PLN
13667

1962 M/S "Batory" - koperta z papeterii statku z pamiątkową nalepką ostemplowana 17.5 w agencji pokładowej.


15 PLN
13668

1962 list z katastrofy lotniczej samolotu Viscount 804, przesyłka nadpalona przepakowana do nowej koperty z użyciem strony adresowej listu, kompletna zawartość listu.


1 000 PLN
13669

1962 POCZTA HARCERSKA - "1919-1960 i 1957-1962 Wszystko co nasze Polsce oddamy ..." pamiątkowy "bloczek" z winietką przedstawiającą Andrzeja Małkowskiego sporządzony na bibułce, skasowaną stempelkiem "16 GDH im. A.MAŁKOWSKIEGO GD.WRZESZCZ POCZTA HARCERSKA", bardzo dobry stan zachowania; temat - HARCERSTWO.


60 PLN
13670

1963 karnet - "700 LAT MIASTA ŻNINA".

Fi.1046
Mi.1190  
25 PLN
13671

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, karnet będący jednocześnie zaproszeniem na wystawę z bardzo rzadkim jako kasowanym okolicznościowo czarnodrukiem o niskim numerze 000040, większość ocalałych zaproszeń jest wypełniona i nosi więcej śladów zużycia.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
400 PLN
13672

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo na Europejskiej Wystawie Znaczków Pocztowych we Wrocławiu; dekoracyjny i rzadki walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
360 PLN
13673

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk z serii "Historyczne Miasta Polski" (Fi.300.-), dekoracyjny walor w pięknym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
250 PLN
13674

1963 Europejska Wystawa Znaczków Sportowych, czarnodruk ostemplowany okolicznościowo 2.10 na kopercie, dodatkowo odciśnięty okolicznościowy stempelek polecenia; dekoracyjny i rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.1054 ND
Mi.1210 ND
420 PLN
13675

1963 M/S "Batory" - list lotniczy na dekoracyjnej papeterii, wysłany z agencji pokładowej 7.11 do Warszawy, podczas postoju statku w Nowym Jorku.

Fi.1058, 1235
Mi.1214, 1383 
50 PLN
13676

1963 rzadko spotykany dokument pocztowy - pełnomocnictwo pocztowe opłacone znaczkami z Gorzowa Wielkopolskiego.

Fi.1059
35 PLN
13677

1963 rocznik kopert FDC (bez Bl:27, 29I, 29II; Fi.161,50).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456
90 PLN
13678

1963 rocznik znaczków czystych (Fi.459,80).

Fi.1222-1308
Mi.1370-1456 
300 PLN