Auction 73. Communist Poland 1945-1952

11746

1944 list polecony z Przecławia 16.12.44 do Przeworska, stempel prowizoryczny Przecławia i poniemiecka erka, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 177.

Fi.343
Mi.384
480 PLN
11747

1944 list z Brzozowa do Zarzecza, stempel prowizoryczny Brzozowa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej nr 239.

Fi.343
Mi.384
280 PLN
11748

1944 zwrotne poświadczenie odbioru z sądu grodzkiego w Rozwadowie użyte miejscowo, przejściowy kasownik Rozwadowa prawdopodobnie przedwojenny.

Fi.343
Mi.384
130 PLN
11749

1944 list polecony z Zamościa 15.11.44 do Siedlec, prowizoryczna erka Zamościa, na odwrocie stempel cenzury wojskowej z bardzo niskim numerem 11.

Fi.343
Mi.384
160 PLN
11750

1944 list miejscowy do cukrowni w Przeworska, kasownik prowizoryczny Przeworska z nie wpisaną ręcznie data nadania.

Fi.343
Mi.384
180 PLN
11751

1944 list adresowany do przewodniczącego KRN Bolesława Bieruta w Lublinie, znaczek unieważniony przez skreślenie ołówkiem, na odwrocie cenzura wojskowa nr 180a.

Fi.343
Mi.384
100 PLN
11752

1944 list z Rzeszowa do Hyżnego na poniemieckiej kopercie służbowej.

Fi.343
Mi.384
60 PLN
11753

Fi.343
Mi.384
100 PLN
11754

Fi.343 B
Mi.384
40 PLN
11755

Fi.343t
Mi.384
200 PLN
11756

1944 K.R.N., duży fragment ciężkiego listu poleconego z Mielca 12.1.45 do Rzeszowa, prowizoryczny stempel i erkka z Mielca, rzadka frankatura wielokrotna znaczka wydania przedrukowego, na odwrocie cenzura wojskowa nr 175, doskonała prezencja.

Fi.344
Mi.386
2 200 PLN
11757

Fi.344
Mi.386
500 PLN
11758

1944 KRN, znaczek poz. 8 z nadrukiem przesuniętym w górę, gwarancja Walisch.

Fi.344
Mi.386
30 PLN
11759

Fi.344
Mi.386
30 PLN
11760

Fi.344
Mi.386
120 PLN
11761

Fi.344 B
Mi.386
30 PLN
11762

1944 K.R.N., znaczek za 1 zł./25 gr. z przesuniętym skośnie nadrukiem i błędem na poz.18/68 "uszkodzone cyfra 1 i litera z", gwarancja i opis Krawczyk.

Fi.344 B11
Mi.386
50 PLN
11763

Fi.344 B11
Mi.386
25 PLN
11764

1944 K.R.N., znaczek podstawowy i trzy z błędami nadruku - każdy z dwoma różnymi, skasowane na karcie 21.III w Krakowie; pierwszy - nominał na dole i błąd z poz.11 "uszkodzone dolne cyfry 3 i 9" (Fi.225.-); drugi - brak nominału i błąd z poz.47 "kropka po R ścięta"(Fi.300.-); trzeci - podwójny nadruk i błąd z poz.1/51 "uszkodzone górne cyfry 3, 1 i X"(344 Np B1 Fi.3750.-); sygnatura na odwrocie Kronnenberg, gwarancja pod każdym znaczkiem.

Fi.344 xB7, yB20, Np B1
Mi.386
3 500 PLN
11765

1944 wydanie przedrukowe, seria, gwarancja Schmutz.

Fi.344-6
Mi.386-8
25 PLN
11766

Fi.344-46 No
Mi.386-88
11 000 PLN
11767

Fi.344 B
Mi.386
200 PLN
11768

Fi.344 B5-6, 10-15
Mi.386
900 PLN
11769

Fi.344 B8
Mi.386
200 PLN
11770

1944 P.K.W.N., znaczek z przesuniętym nadrukiem, gwarancja Walisch.

Fi.345
Mi.387
30 PLN
11771

Fi.346
Mi.388
900 PLN
11772

1944 R.T.R.P., znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.346
Mi.388
35 PLN
11773

Fi.346
Mi.388
25 PLN
11774

1944 RTRP, znaczek z nadrukiem przesuniętym do góry.

Fi.346
Mi.388
30 PLN
11775

Fi.346
Mi.388
60 PLN
11776

Fi.346s
Mi.388
3 800 PLN
11777

Fi.346x
Mi.388
130 PLN
11778

Fi.346x
Mi.388
120 PLN
11779

Fi.346x
Mi.388
200 PLN
11780

1944-45 Kraków, wydanie przedrukowe na znaczkach GG z Hitlerem, zamówione - lecz niedopuszczone do obiegu przez Ministerstwo Poczt i Telegrafów, czysta seria w pięknym stanie plus dwie drogie odmiany ząbkowane grzebieniowo (Fi.7750.-), wszystkie w bardzo ładnym stanie, gwarancja Mikstein.

Fi.VIII-XXa, XIX-XXb
7 200 PLN
11781

Fi.342 Vbs
Mi.383bUMs
1 600 PLN
11782

1944 Goznak, marginesowy znaczek za 25 gr. w kolorze brązowoczerwonym - druk typograficzny, bez perforacji pionowej pomiędzy znaczkiem a marginesem; znacznie rzadszy od znaczków bez perforacji poziomej i drukowanych rotograwiurowo znaczków ciętych, gwarancja i opis "brak ząbkowania z lewej strony" Schmutz.

Fi.Vc MK1
Mi.383b
3 000 PLN
11783

1944 urzędowy list z sądu w Chełmie Lubelskim 3.11.44 do Rzeszowa, stempel cenzury wojskowej o bardzo niskim numerze 15.

300 PLN
11784

1944-1950 TOM I JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; aby ułatwić zakup wyłączono z niego serie: wodzowie (339-41), brązowoczerwona Warszawa (348b), bojownicy seria z bloku (489-91b) oraz bloki 9, 10 i 11; każdą z tych serii można w dowolnym momencie dokupić; wycena zestawu według katalogu Fischera to ponad 2857 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.342-541
Mi.383-679
1 880 PLN
11785

1944 firmowy list polecony z Przeworska 8.9.45 do Przemyśla, prowizoryczny kasownik Przeworska, opłata gotówkowa i poniemiecka erka, gwarancja Piekut.

360 PLN