The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. Town postage 1914-1918

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
572

1915-16 Warszawa, pamiątkowa koperta ofrankowana serią znaczków okupacji niemieckiej "Russich Polen" i wszystkim znaczkami Poczty Miejskiej, które były w obiegu pocztowym od początku jej funkcjonowania - w tym rzadkiej parki z dwoma typami nadruku "6", do skasowania znaczków użyto 3 rodzajów stempli: okrągłego i owalnego datownika oraz kasownika z syrenką; dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.1-10
500 PLN
SOLD
573

1915 Warszawa "Orzeł", znaczek za 10 gr. drukowany farbą anilinową (Mi.80 euro), piękny stan, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.2b
80 PLN
574

1915 Warszawa, znaczek z ręcznym nadrukiem nowej wartości 6 GROSZY/5 gr. w kolorze lilaczerwonym, na wycinku, gwarancja Schmutz.

Fi.4Iba
Mi.4aa 
80 PLN
575

1915 Warszawa, gwarancja i oznaczenie.

Fi.5bIIe
160 PLN
576

1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.7
Mi.8 
25 PLN
577

1915 Warszawa, miejscowy list wysłany 29.12, na odwrocie znaczek poczty miejskiej wydania przedrukowego za 6/5 gr skasowany stemplem z syrenką.

Fi.7
Mi.8 
80 PLN
578

1915 Warszawa, znaczek wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.7b
10 PLN
579

1915 Warszawa, miejscowy list opłacony wysłany 21.12, opłatę doręczeniową 6 gr,co bardzo rzadkie, pobrano trzema znaczkami poczty miejskiej wydania przedrukowego za 2/10 gr, dodatkowo stempelek WRĘCZENIE OPŁACONE; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; sygnowano P.S.SCHUBERT, gwarancja Bojanowicz.

Fi.8a, 27IIa
400 PLN
580

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.9a, b
10 PLN
SOLD
581

1915 Warszawa, połówka znaczka przedrukowego za 6/5 gr. pięknie kasowana na wycinku, gwarancja Krawczyk.

Fi.10
25 PLN
582

1915 Warszawa, znaczki wydania przedrukowego poczty miejskiej.

Fi.10b, c
15 PLN
583

1915 Warszawa, znaczki nie wprowadzone do obiegu, poprawiana guma, gwarancja Krawczyk,.

Fi.I, II
230 PLN
584

1915 Warszawa, próby w kolorach za 5 gr. w ciemnoszarozielonym i za 10 gr. w czarnym bez tła, piękny stan (Fi.2000.-), gwarancja Krawczyk.

Fi.I-II P1
1 200 PLN
585

1915 Warszawa, seria nie wprowadzona do obiegu, oba znaczki z tłem jasnobrązowawożółtym i pełną oryginalną gumą bez podlepki, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.I-IIb
800 PLN
586

1915 Warszawa, nie wprowadzony do obiegu znaczek za 10 gr. z tłem jasnożółtobrązowym, gwarancja Schmutz.

Fi.IIb
300 PLN
587

1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, duża podlepka, gwarancja i oznaczenie.

Fi.IIb
250 PLN
588

1915 Warszawa, znaczek wydania poczty miejskiej nie wprowadzonego do obiegu, gwarancja i oznaczenie Schmutz.

Fi.Ic
400 PLN
589

1915 Warszawa, znaczki wydań spekulacyjnych i fałszerstw.


60 PLN
SOLD
590

1916 Sosnowiec, seria czysta ze śladami po podlepce (Mi.50 euro), gwarancja Mikstein.

Fi.1-2
90 PLN
591

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.150 euro), piękny stan, gwarancja Falkowski.

Fi.1-2
220 PLN
592

1916 Sosnowiec, seria kasowana (Mi.120 euro), piękny stan, gwarancja Mikstein,.

Fi.1-2
90 PLN
593

1916 Zawiercie, seria znaczków bez nadruku kontrolnego, bardzo ładny stan zachowania, nie mają podlepek, ale 10 f. lekki cień - gwarancja i opis a 20 f. ładnie parowaną gumę - gwarancja z (G) Schmutz.

Fi.1-2III
260 PLN
594

1916 Zawiercie, seria znaczków z nadrukiem kontrolnym w rzadkim kolorze intensywnie fioletowym (bez szarego odcienia - dunkelblau nie schwarzviolett - oba odcienie Mi.300 euro), przerwy w literach J i R, sygnowany ak.

Fi.1-2IIb
Mi.1-2II 
800 PLN
595

1916 Częstochowa, list miejscowy przesłany 11.2, stempelek poczty miejskiej i dodatkowy 10 (fenigów) określający wysokość opłaty (Fi.200.-).

Fi.1c
120 PLN
596

1916 Sosnowiec, gwarancja Mikstein, Schmutz.

Fi.2
70 PLN
597

1916 Warszawa, znaczki poczty miejskiej na kopercie listu miejscowego ostemplowane grzecznościowo 23.5 kasownikiem z wyróżnikiem "b".

Fi.2, 9, 10
50 PLN
SOLD
598

1916 Częstochowa, druki przesyłane miejscowo 14.9, doręczone 16.IX, datownik poczty miejskiej i dodatkowy 5 (fenigów) stempelek opłaty (Fi.120.-).

Fi.2b
80 PLN
599

1916 Warszawa, "6 GROSZY" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej I wydania, dofrankowana karta pocztowa wysłana 4.12 z Częstochowy; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.2b
80 PLN
600

1916 Sosnowiec, gwarancja.

Fi.3
55 PLN
601

1916 Sosnowiec, seria czysta z paskiem (Mi.220 euro), piękny stan zachowania, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
380 PLN
602

1916 Sosnowiec, seria kasowana z pełną gumą (Mi.500 euro), piękny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.3-4
400 PLN
603

1916 Sosnowiec, seria czysta (Mi.130 euro) z jedną podlepką, bardzo ładny stan, sygnowana FILATELISTA LWÓW, gwarancja.

Fi.3-4
140 PLN
604

1916 Sosnowiec, seria kasowana z błędami w znaczku za 3 kop. na poz.4 "uszkodzone litery STO w MIASTO po prawej stronie", w znaczku za 10 kop. na poz.9 "biała kreska przecinająca rysunek na ukos" - oba błędy opisane w PZP str.1096, gwarancja Schmutz, Franz i.

Fi.3-4 B
800 PLN
605

1916 Sosnowiec, gwarancja Falkowski,.

Fi.5
90 PLN
606

1916 Sosnowiec, herb miasta, znaczek za (3 kop.) w kolorze lilaczerwonym, w nietypowej parce tete-beche, z przeperforowanym w wymiarze znaczka marginesem, w bardzo dobrym stanie, gwarancja Schmutz.

Fi.5a
600 PLN
607

1916 Sosnowiec, herb miasta, dwie parki znaczków za (3 kop.) w położeniu tete-beche; jedna w kolorze lilaczerwonym, a druga w różowawoczerwonym, obie z lekka fałdą, gwarancja Schmutz.

Fi.5a, b
900 PLN
608

1916 Sosnowiec, herb miasta, marginesowa parka znaczków za (3 kop.) w kolorze różowawoczerwonym w położeniu tete-beche i z prawie całym pustopolem, gwarancja Schmutz.

Fi.5b
500 PLN
609

1916 Warszaw, list miejscowy z Warszawy, stempel "WRĘCZENIE OPŁACONE" i znaczek poczty miejskiej na odwrocie, gwarancja.

Fi.7
120 PLN
610

1916 Warszawa, miejscowy list ze znaczkiem poczty miejskiej.

Fi.7
70 PLN
SOLD
611

1916 Warszawa, znaczek poczty miejskiej na miejscowym liście z Warszawy 23.1.16.

Fi.7
40 PLN
SOLD