Auction 72. Town postage 1914-1918

692

1918 Przedbórz, znaczek drugiego wydania, gwarancja.

Fi.6B
80 PLN
693

1918 Łódź, karta pocztowa "Gen.-Gouv Warschau", wysłana z Częstochowy 7.6, sześciokątny stempelek poczty miejskiej w kolorze fioletowym (Fi.300.-) z datą 8.6; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Krawczyk.

Fi.6b
200 PLN
694

1918 Żarki, III wydanie, seria kasowana (Mi.135 euro), gwarancja Krawczyk.

Fi.7-9
120 PLN
695

1918 Żarki, III wydanie, dwie czyste serie w pięknym stanie, każdy znaczek w obu typach - opisane w PZP str.29, (ze standardową dopłatą za ** Mi.720 euro), gwarancja Perzyński, Mikstein, Gryżewski, Falkowski, Schmutz,.

Fi.7-9 t.1, 2
600 PLN
696

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana seria czysta, 2 gr. typ 3, 4 gr. typ 3, 6 gr. typ 3 i 10 gr. typ 1 (Mi.210 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk.

Fi.7-10B
Mi.7-10A
240 PLN
697

1918 Przedbórz, II wydanie, ząbkowana seria kasowana, 2 gr. typ 1, 4 gr. typ 2, 6 gr. typ 2 i 10 gr. typ 1 (Mi.104 euro), każdy znaczek gwarancja z opisem typu Krawczyk(1), Falkowski (1), Schmutz(2).

Fi.7-10B
Mi.7-10A
120 PLN
698

Fi.7-10B
90 PLN
699

1918 Przedbórz, znaczek trzeciego wydania, gwarancja.

Fi.7B
15 PLN
700

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwonoliliowy stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania, karta pocztowa przesłana lokalnie 10.5 w Warszawie; przesyłki lokalne są stosunkowo rzadko spotykane, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.13a
120 PLN
701

1918 Warszawa, "10 FENYGÓW" - czerwony stempelek opłaty doręczeniowej IV wydania na liście wysłanym 7.2 z Barmen, jednowierszowy w ramce stempelek cenzury poznańskiej "Gepr. Übw. Stelle Posen"; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.13c
60 PLN
702

1918 Przedbórz, V wydanie, kasowana seria ząbkowana ZL 11,5, gwarancja.

Fi.15-18B
Mi.15-18B
50 PLN
703

1918 Przedbórz, V wydanie, znaczek za 5 hal. z błędem "uszkodzona ramka" po prawej stronie, nie gumowany tak jak je wydano, gwarancja Mischal, Schmutz.

Fi.15A
Mi.15C
120 PLN
704

Fi.15B
1 500 PLN
705

1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie.

60 PLN
706

1918 Tarnów, znaczek III wydania z odwróconym i przesuniętym nadrukiem.

50 PLN
707

1918 Tarnów, znaczki III wydania.

80 PLN
708

1918 Warszawa, kartka z Będzina do Warszawy, stempel opłaty doręczeniowej.

50 PLN
709

1918 Kalisz, znaczek z nadrukiem pierwszego wydania, gwarancja.

50 PLN
710

1918 Kalisz, zestwa znaczków z nadrukami lokalnymi.

80 PLN
711

1918 Warszawa, zestaw 27 kartek na chleb w formie znaczków, z okresu okupacji niemieckiej w czasie I wojny światowej.

100 PLN
712

1918 Przedbórz, VIII wydanie, znaczek opłaty skarbowej za 15 hal., od znaczków opłaty odróżnia się krzyżykami zamiast kropek przy dacie, rzadki jako kasowany.

80 PLN
713

1919 Chęciny, seria czysta z pełną oryginalną gumą.

Fi.1-8
115 PLN
714

Fi.1-8B
320 PLN
760

1916 Jan III Sobieski, projekt polskiego znaczka autorstwa Edwarda Trojanowskiego, znany z katalogu prac konkursowych "POLSKIE MARKI POCZTOWE" str.3; odbity w kolorze czarnym na grubym kredowym papierze, miejscami ubytki kredy; w zmienionej formie zrealizowany jako znaczek poczty miejskiej Warszawy, wykorzystany pod pierwsze wydanie przedrukowe, takie projekty zakupiło Muzeum Poczty od wdowy L.Trojanowskiej w 1935 roku, gwarancja Mikulski.

Fi.VI E
600 PLN