The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 72. PoW Gross Born camp

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
3447

1944 Święto Artylerii, kasowany znaczek za 20 gr., gwarancja.

Fi.27
50 PLN
3448

1944 Powstanie Wielkopolskie, kasowany znaczek za 20 gr., lekka podlepka, gwarancja.

Fi.28
40 PLN
3449

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, dwie odmiany papieru; biała i kremowa; bloki w obozie sprzedawano przeważnie z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.2
700 PLN
3450

1944 Wystawa Filatelistyczna - Neubrandenburg, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 1" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem, dodatkowy stempel olimpijski na marginesie trafia się na kasowanych blokach bardzo rzadko, gwarancja.

Fi.bl.3
1 000 PLN
3451

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, czysty blok ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 2" na marginesie; przy użyciu pocztowym znaczki unieważniano, zgodnie z przepisami, obiegowym datownikiem; rzadki na fragmencie papieru ze znakiem wodnym, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.4
1 000 PLN
3452

1944 Wystawa Filatelistyczna - Olimpiada, blok sprzedawany ze stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 3" na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, bloki bez stempla z wystawy są niezmiernie rzadkie (Fi.20000.-), ładny stan, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.5
5 000 PLN
3453

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
220 PLN
3454

1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty bez kasownika na marginesie, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.7
360 PLN
3455

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, zestaw dwu bloków typu I o ciemnym i jasnym odcieniu; oba oryginalnie kasowane - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8I
700 PLN
3456

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok typu I oryginalnie kasowany - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja.

Fi.bl.8I
320 PLN
3457

1944 500 rocznica bitwy pod Warną, blok czysty, rzadszy bez datownika na marginesie - przy użyciu pocztowym należało unieważnić znaczek, gwarancja i opis.

Fi.bl.8I
400 PLN
3458

1944 kartka z obiegu pocztowego złamana w połowie, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp7z
120 PLN
3459

1944 ilustrowana karta obiegowa (Mickiewicz) o nominale 20 f. ostemplowana grzecznościowo 15.VII datownikiem, dodatkowo odbitka stempla olimpijskiego i kasownika 4 dnia wystawy filatelistycznej; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja; temat - OLIMPIADA.

Fi.Cp10y
50 PLN
SOLD
3460

1944 karta obiegowa o nominale 20 f. na kartonie różowym, wydrukowana w nakładzie 481 sztuk, oferowany egzemplarz - przygotowany dla potrzeb Działu ogłoszeń obozowego sklepu komisowego - został skasowany grzecznościowo 24.VI stemplem z okolicznościową nakładką z okazji Dni Morza; ładnie prezentujący się walor w dobrym stanie zachowania (na odwrocie w dwóch miejscach nieznaczne ubytki powierzchni papieru); gwarancja.

Fi.Cp10z
250 PLN
3461

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp14
260 PLN
3462

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, całostka o brunatnym znaku opłaty (niewielki nakład - 400 sztuk) wysłana 24.V, bardzo dobry stan zachowania; gwarancja.

Fi.Cp14
320 PLN
3463

1944 Syrena - karta obozu IIE z brązowawoczerwonym znakiem opłaty wydrukowanym matrycą z usterką "półksiężyc" na papierze sztywnym, grubym typu brystol, bez napisu POCZTÓWKA i nadrukiem "OBÓZ IID" - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - 17dIIy (nakład 1149 szt.); bardzo dobry stan zachowania; gwarancja i opis.

Fi.Cp17I
300 PLN
3464

1944 Caritas, całostka za 5 fen na papierze żółtawobrązowym o ciemnobrązowym znaku opłaty, format 55x90mm - w/g najnowszej klasyfikacji P.Pelczara - N.II.(lub III).zu; datowana 13.5 wysłana 20.V; bardzo rzadki walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta); gwarancja i opis Schmutz.

Fi.Cp18y
320 PLN
3465

1944 Dni Morza, karta pocztowa, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja.

Fi.Cp19
150 PLN
3466

1944 Dni Morza, karta pocztowa skasowana 24.VI datownikiem i dodatkowo stemplem okolicznościowym "DNI MORZA";

Rok Olimpijski, całostka o brunatnoczerwonym znaku opłaty, wymiar 100x75 mm, ostemplowana grzecznościowa 1.IX;

Warszawa walczy, całostka ostemplowana grzecznościowo 27.XII; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja.

Fi.Cp19, Cp20y, CP21
500 PLN
3467

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20x
400 PLN
3468

1944 Rok Olimpijski, gwarancja.

Fi.Cp20y
400 PLN
3469

1944 Warszawa walczy, całostka czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp21
80 PLN
3470

1944 Warszawa walczy, całostka.

Fi.Cp21
25 PLN
3471

1944 całostka z obiegu obozowego, gwarancja Pelczar.

Fi.Cp22
120 PLN
3472

1944 Herby miast - Wilno, całostka skasowana grzecznościowo 14.XI; gwarancja.

Fi.Cp22a
40 PLN
3473

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, skasowana grzecznościowo 15.XII, dodatkowo stempel okolicznościowy z okazji rocznicy uruchomienia Poczty Obozowej; gwarancja.

Fi.Cp25
40 PLN
3474

1944 Herby miast - Kraków, całostka o oliwkowym znaku opłaty, z obiegu, niewielkie przebarwienia w rzeczywistości praktycznie niewidoczne; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp25
80 PLN
3475

1944 Herby miast - Kraków, całostka o szarym znaku opłaty, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp26
100 PLN
3476

1944 herby miast, całostka grzecznościowo stemplowana.

Fi.Cp26
30 PLN
3477

1944 Święto artylerii, karta pocztowa - zaproszenie na obchody Barbarki, przesłana 3.XII, znak opłaty skasowany stemplem okolicznościowym z okazji rocznicy uruchomienia poczty obozowej; doskonały stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
200 PLN
SOLD
3478

1944 kartka z zawiadomieniem o obchodach święta Barbórki, gwarancja Schmutz.

Fi.Cp27
320 PLN
3479

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze intensywnie niebieskim, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28a
150 PLN
3480

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze niebieskim, czysta; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28
120 PLN
SOLD
3481

1944 karta świąteczna z ilustracją w kolorze niebieskim, z pełną treścią, wysłana 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Schmutz.

Fi.Cp28
120 PLN
SOLD
3482

1944 POMARAŃCZOWY I NIEBIESKI "LIS" NA PODWÓJNEJ KARCIE POCZTOWEJ, nalepki stosowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (z pobliskiej lisiej fermy); w dniu 21.XI zastosowano nalepki "lis" w kolorze pomarańczowym, a kiedy sytuacja się powtórzyła tj. w dniu 28.XI zastosowano nalepki z lisem w kolorze niebieskim; to unikalna całość gdzie odesłano kartę otrzymaną tydzień wcześniej bez odrywania części na odpowiedź; podwójna gwarancja.

Fi.Ia, Ib, Cp23a
3 600 PLN
3483

1944 Niebieski 'lis" na druku bibliotecznym przesłanym 28.XI; znaczki-nalepki przygotowano na znak protestu przeciwko podawaniu jeńcom posiłków z mięsa niewiadomego pochodzenia (prawdopodobnie lisiego z pobliskiej fermy), doklejane były one wyłącznie na przesyłkach doręcznych tego dnia, bardzo rzadki walor, gwarancje: Krawczyk, Schmutz.

Fi.Ib
700 PLN
3484

1944 Wystawa Filatelistyczna "Olimpiada", blok wydrukowano na papierze drzewnym a nie kredowym jak całe wydanie, unikatowy walor nie odnotowany w katalogach i literaturze, fotoatest Jendroszek.

Fi.bl.5
6 000 PLN
3485

1944 500. rocznica bitwy pod Warną i śmierci króla Władysława Warneńczyka, gwarancja Schmutz.

Fi.bl.8
320 PLN
3486

1944 Święto Morza, grafika obozowa sygnowana EW (Eugeniusz Wierzbicki); bardzo dobry stan zachowania.


600 PLN