The auctions ends in:

Page:
PoW Gross Born camp
Poz# Features Catalog Description Actual price
3407
Fi.1ay1

1943 Gołąbek, znaczek za 10 f w kolorze ciemnozielonym na papierze szarym szorstkim grubym na karcie ozdobionej grafiką autorstwa Romualda Nowickiego przedstawiającą Matkę Boską na tle szopki krakowskiej, wysłanej 24.XII; dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

500 PLN
SOLD
3408
Fi.2ay

1943 Święto Artylerii, znaczek w kolorze ciemnobrązowym na papierze szarym gładkim, gwarancja Schmutz.

250 PLN
SOLD
3409
Fi.Cp.8yII

1943 całostka ze złamanym rogiem.

30 PLN
3410
Fi.Cp3y

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze zielonym, karta pocztowa na kartonie żółtawym szorstkim wydrukowana w niewielkim nakładzie 200 sztuk; dobry stan zachowania; gwarancja i opis Schmutz.

600 PLN
3411
Fi.Cp6x2A

1943 Gołąbek, znak opłaty w kolorze czarnym, część nadawcza karty podwójnej (wyraźnie widoczne u góry ślady rozdzielania dwóch części całostki), datowana 9.IV, wysłana do mjr.Konrada Rogaczewskiego szefa sztabu konspiracji obozu; rzadki walor (sporządzono 676 kart) w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

300 PLN
3412
Fi.Cp8yII

1943 karta obiegowa o nominale 10 f. na kartonie szarym gładkim, czysta w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

100 PLN
3413
Fi.Cp11

1943 karta świąteczna za 20 f o oliwkowym znaku opłaty z ilustracją Anioł z lutnią autorstwa Antoniego Czerniewskiego wysłana 23.XII, co wyjątkowo rzadkie - ilustrację artystycznie podbarwiono akwarelami; niespotykany, dekoracyjny walor w dobrym stanie zachowania (karta ukośnie delikatnie zgięta); gwarancja Korszeń.

1 200 PLN
3414
Fi.(bl..4)

1944 Wystawa Filatelistyczna - Dni Morza, pasek znaczków z bloku, gwarancja Korszeń.

300 PLN
3415
Fi.(bl.2)

1944 wymarsz Legionów - marszałek Józef Piłsudski, blok pognieciony na marginesie, liczony jako czysty znaczek i tak zagwarantowany, sam znaczek w bardzo ładnym stanie, gwarancja Korszeń.

150 PLN
3416
Fi.(bl.2)

1944 Wymarsz Legionów - Marszałek Józef Piłsudski, znaczek z bloku, gwarancja Schmutz.

150 PLN
3417
Fi.(Bl.3) 20 f. P

1944 wydanie obiegowe - Kaplica, unikalna próba znaczka z bloku za 20 f. autorstwa W.Bulackiego, odbita z pojedynczej kliszy w kolorze ciemnoniebieskim na białym prążkowanym pionowo średnim papierze o grubości 0,090 mm, ostatecznie w kolorze niebieskim odbito w bloku znaczek za 30 f.; pochodzi ze wspaniałej kolekcji Manfreda G.Hebera, autora najbardziej szczegółowego Katalogu Poczt Obozowych, na odwrocie jego adnotacja 19F8 0,090, nigdzie nie opisana.

8 000 PLN
3418
Fi.3Aby1

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Marian Langiewicz, znaczek za 10 f w kolorze szarooliwkowym na papierze szarym gładkim średnim na karcie ozdobionej grafiką wielkanocną autorstwa Bolesława Malisza, wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 7.IV; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

500 PLN
SOLD
3419
Fi.3a-4dy2A

1944 81 rocznica powstania styczniowego - Langiewicz, Traugutt, seria cięta na papierze szarym szorstkim grubym, gwarancja Schmutz.

140 PLN
3420
Fi.4Ad

1944 81. rocznica Powstania Styczniowego, gwarancja Schmutz.

240 PLN
3421

Fi.4bx1A, Cp5x2

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoniebieskim na papierze białym gładkim cienkim, (nakład 100 szt.), skasowany 18.VII na całostce "gołąbek" ze znakiem opłaty w kolorze czarnym na kartonie szarym szorstkim; dobry stan zachowania (nieznaczne przebarwienia); gwarancja i opis Korszeń.

1 000 PLN
3422
Fi.4dy2A

1944 Rocznica Powstania Styczniowego - Traugutt, znaczek za 20 f. w kolorze ciemnoultramarynowym na papierze szarym szorstkim grubym, z błędem "połączone TT", gwarancja Schmutz.

102 PLN
SOLD
3423
Fi.9-11

1944 Święto Morza, seria kasowana, gwarancja Korszeń.

220 PLN
3424
Fi.12-14

1944 Rok Olimpijski, podstawowa seria, gwarancja Korszeń.

350 PLN
3425
Fi.12-14

1944 Rok Olimpijski, marginesowa seria kasowana w ładnym stanie, gwarancja Schmutz, Korszeń.

320 PLN
3426

Fi.15

1944 Święto Gór, czworoblok ze stemplem okolicznościowym Rocznicy Poczty Obozowej.

240 PLN
3427
Fi.15

1944 Święto Gór, znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, gwarancja Krawczyk.

60 PLN
SOLD
3428
Fi.15

1944 Święto Gór, kasowany znaczek za 30 f. w bardzo ciemnym odcieniu, piękny stan, gwarancja Korszeń.

60 PLN
3429
Fi.16

1944 Święto Żołnierza - Husarz, parka znaczków na wycinku z kasownikiem z pierwszego dnia obiegu i stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4", przyjemna namiastka najdroższego bloku obozowego, gwarancja Korszeń.

250 PLN
3430

Fi.16, bl.7

1944 Święto Żołnierza - husarz, znaczek kasowany stemplem ozdobnym "WYSTAWA FILATELISTYCZNA DZIEŃ 4" na wycinku; 1944 rocznica obrony Warszawy, blok czysty z kasownikiem na marginesie, przy użyciu pocztowym dodatkowo kasowano znaczki; na karcie albumowej z medalowej kolekcji Øivinda Bøhna z Norwegii; gwarancja Krawczyk.

280 PLN
3431
Fi.17, 22

1944 Herby miast - Wilno parka pozioma znaczków za 5 f + Wieża Piastowska w Cieszynie znaczek za 30 gr na karcie wielkanocnej ozdobionej dwubarwną grafiką według projektu Bolesława Malisza wykonaną przez Wacława Bulzackiego, wysłanej 24.XII; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

500 PLN
3432
Fi.17-21

1944 Herby miast, marginesowa seria kasowana, gwarancja Korszeń.

70 PLN
3433

Fi.17-21

1944 herby miast, seria, 18. 19 i 20 na podlepkach.

25 PLN
3434
Fi.17-21

1944 Herby miast, marginesowa (poza 1 znaczkiem) seria czysta, gwarancja Korszeń.

60 PLN
SOLD
3435
Fi.18

1944 Herby miast - Kraków, do 31.X.1944 opłaty pocztowe były określane w walucie niemieckiej, a od 1.XI - wskutek wstrzymania przez niemiecką komendę obozu wypłat żołdu dla jeńców w bonach opiewających na walutę niemiecką - w walucie obozowej 1Piast=100gr, a jej kurs w stosunku do marki niemieckiej wynosił 1Mk=2Piasty; karta pocztowa z pełną treścią wysłana 24.XII.1944, ofrankowana znaczkiem w starej walucie za 10 fen (20 gr), co odpowiadało taryfie za kartę pocztową do 10 słów; bardzo dobry stan zachowania; gwarancja Korszeń.

400 PLN
3436
Fi.22

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, czysty znaczek za 30 gr., jednostronnie cięty, gwarancja Korszeń.

70 PLN
SOLD
3437
Fi.22

1944 Wieża Piastowska w Cieszynie, kasowany znaczek za 30 gr., gwarancja Korszeń.

50 PLN
3438

Fi.23-4

1944 Puławski i Kościuszko, czworobloki w pięknym stanie, gwarancja Schmutz.

650 PLN
3439
Fi.23-24

1944 Pułaski i Kościuszko, seria kasowana w pięknym stanie z nienaruszoną gumą, gwarancja Korszeń.

180 PLN
3440
Fi.25

1944 26-rocznica Odzyskania Niepodległości, znaczek na wycinku skasowany 11.XI w dniu wejścia do obiegu; gwarancja Korszeń.

80 PLN
3441

Fi.25

1944 26. rocznica odzyskania niepodległości, gwarancja Schmutz.

200 PLN
3442
Fi.25

1944 26 rocznica odzyskania niepodległosci, kasowany znaczek za 25 gr., gwarancja Korszeń.

50 PLN
3443
Fi.25

1944 26 rocznica odzyskania niepodległości, marginesowy znaczek za 25 gr., czysty bez gumy, gwarancja Korszeń.

30 PLN
3444
Fi.25, Cp26

1944 całostka ((61 x 100 mm) grzecznościowo stemplowana, gwarancja na odwrocie Schmutz.

80 PLN
3445
Fi.26

1944 25-lecie Akademii Górniczo-Hutniczej, kasowany znaczek za 50 gr. na wycinku, gwarancja Korszeń.

60 PLN
3446
Fi.27

1944 Święto Artylerii, marginesowy znaczek za 20 gr., gwarancja Korszeń.

50 PLN
SOLD