The auctions ends in:

Page:
Air mail
Poz# Features Catalog Description Actual price
4181
Fi.384, 398
Mi.418, 431

1945 Warszawa oskarża, 8 zł - frankatura mieszana, polecony lotniczy list wysłany 1.X.1946 z Łodzi do Australii!!! cenzura dla przesyłek zagranicznych nr.3136, kasownik odbiorczy Melbourne 14 OCT; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania, niezwykle rzadki kierunek wysyłki.

250 PLN
7622
Fi.28b
Mi.210, 202, 203

1918 Budapeszt - Kraków - Lwów, list lotniczy wysłany 7.VII - dzień po otwarciu linii komunikacyjnej na jej przedłużeniu - z Budapesztu do Wiednia; bardzo dobry stan zachowania.

250 PLN
SOLD
7623

Mi.225-227x 

1918 Poczta wojskowa Wiedeń - Kraków - Lwów - Kijów, wycinek koperty przesłanej 17.IV ze Lwowa ofrankowanej znaczkami przygotowanymi specjalnie do opłacania korespondencji na tej trasie.

80 PLN
7624

1918 list poczty lotniczej na trasie Lwów - Wiedeń nadany 18.IV.18, na odwrocie stempel odbiorczy.

200 PLN
7625
Fi.36b

1925 "CIDNA" połączenie lotnicze Warszawa-Praga-Innsbruck-Zurych-Bazylea-Paryż, list lotniczy wysłany 16.VI z Warszawy do Zurychu, dodatkowy fioletowy stempel "Pierwszym Lotem Warszawa Zürich/ Par Prémier Vol Varsovie-Zürich"; stempelek gotówkowej dopłaty za przesyłkę lotniczą z wpisaną liczbą "6", stempelek "Par avion", na odwrocie kasownik odbiorczy ZURICH 17.VI.25; jedna z najrzadszych polskich przesyłek lotniczych - lotem tym przewieziono zaledwie 40 sztuk poczty!!! całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Korszeń.

4 800 PLN
7626
Fi.2A (nz)

1926 Znaczek do przesyłek lotniczych - Warszawa zawody balonów wolnych, cięty znaczek za 1 zł. (nakład 330 szt.), oryginalna guma ze sladem podlepki, gwarancja Krawczyk.

300 PLN
7627

1926 karta pocztowa (druki) przesłana 5.VIII z Krakowa pocztą lotniczą do Wiednia, a stamtąd poczta zwykłą do Schwarzenbach, kasownik tranzytowy Wiedeń i odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (bez tekstu na odwrocie).

250 PLN
7628
Fi.(2b)

1927 Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych w Pradze, specjalna nalepka dla balonu "Lwów" V miejsce (50 przesyłek).

400 PLN
7629
Fi.3b

1928 III Krajowe Zawody Balonów Wolnych o Puchar Przechodni im. A.Wańkowicza w Warszawie, karta polecona (Fi.+450.-) z nieząbkowaną nalepką dodatkowej opłaty sporządzoną w nakładzie zaledwie 300 sztuk, przewieziona balonem "Poznań", który lądował w miejscowości Kuźnica, gdzie ostemplowano znaczki i dostawiono stempelek polecenia z dopisanym numerem 11; bardzo rzadki walor w doskonałym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.

1 400 PLN
7630
Fi.60; 235-236

1928 Poczta lotnicza z Wszechpolskiej Wystawy Filatelistycznej w Warszawie, list polecony (przesyłka o numerze 60) ofrankowany m.in. paskiem znaczków z bloku 1 wysłany 4.V do Wiednia, dodatkowy stempel "Par Avion. - Samolotem Exposition Philatèlique" (Myślicki 28 203 - stopień rzadkości C); kasownik odbiorczy na froncie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

1 000 PLN
7631
Fi.93a

1929 Otwarcie Linii Lotniczej Katowice - Poznań - Bydgoszcz - Gdańsk, okolicznościowy czerwony stempelek z zaznaczoną trasą lotu i napisem "I Lot Katowice - Poznań", 1.VI lotem tym przewieziono zaledwie 80 przesyłek; bardzo dobry stan zachowania; sygnowany R.Tocila, gwarancja Vaumund PP.

500 PLN
7632

1929 Szwajcaria, rzadka karta lotnicza prywatnego nakładu wydana z okazji Międzynarodowego Meetingu Lotniczego Zurich 1927, dofrankowana i przesłana 5.X pocztą lotniczą z Zurychu do Bazylei, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

240 PLN
7633

Mi.175, 213 

1930 Szwecja, I lot Kalmar - Sztokholm, list lotniczy wysłany 2.6, kasownik odbiorczy.

50 PLN
7634

Mi.384 

1930 Dornier DO X, list wysłany 13.XI z Friedrichshafen do Nowego Jorku, przewieziony na pokładzie największego ówczesnego samolotu świata - 12-silnikowej łodzi latającej, podczas jego pierwszego lotu na trasie Europa - Ameryka Południowa - Stany Zjednoczone; same znaczki na liście bardzo wysoko wycenione (Mi.500 euro).

900 PLN
SOLD
7635

Mi.378, 379

1931 Niemcy, widokówka reklamująca AEROBUS - regularne (co godzinę) połączenie lotnicze Kolonia-Frankfurt, wysłana 17.6 pocztą lotniczą z Erfurtu do Frankfurtu, bardzo ładnie odciśnięty lotniczy stempelek odbiorczy "Mit Luftpost befordert/ Frankfurt (Main) 2 Flughafen"; dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

160 PLN
7636

Mi.402A, 404A

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot Polarny POLARFAHRT - poczta radziecka, polecona widokówka prawidłowo opłacona znaczkami nieząbkowanymi poczty sterowcowej przesłana 25.VII z Leningradu na lodołamacz Małygin, kasownik odbiorczy z 27.VII, a następnie dosłana do Lorch, dodatkowe stemple okolicznościowe, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 120).

500 PLN
7637

1931 LZ 127 Graf Zeppelin - lot na Islandię, dosyłka z Holandii, widokówka wysłana 24.VI z Gravenhagen do Rejkjawiku, zielony trójkątny stempel okolicznościowy lotu, kasownik odbiorczy 1.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Sieger 113).

600 PLN
7638

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 3 lot do Ameryki Południowej, poczta argentyńska, widokówka wysłana 22.IV z Buenos Aires do Niemiec (Sieger 152III).

200 PLN
7639

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta boliwijska, widokówka wysłana 1.V z Cochabamba do Niemiec; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 160).

150 PLN
SOLD
7640

1932 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej - poczta brazylijska, karta pocztowa ofrankowana specjalnym znaczkiem dla poczty zeppelinowej wysłana 5.V z RIo de Janeiro do Niemiec (Sieger 158A).

150 PLN
7641

Mi.440 

1933 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, list ofrankowany rzadkim znaczkiem za 2 Reichsmarki z ładnym marginesem, wysłany 7.8 z pokładu sterowca do Recife, kasowniki odbiorcze na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 223).

700 PLN
7642

Mi.473-477 

1933 Austria, polecony list lotniczy, wysłany 11.V z Wiednia do Budapesztu; koperta pionowo złożona, wycięty adres nadawcy, stemple odbiorcze na odwrocie.

50 PLN
7643
Fi.120

1934 Nowy Jork - Warszawa, lot transatlantycki braci Adamowiczów, specjalna koperta z nadrukiem i autografami pilotów, na odwrocie datownik odbiorczy; dodatkowo zdjęcie samolotu "Warsaw", którym dokonano przelotu.

400 PLN
7644

1934 Indie Holenderskie, polecony list lotniczy wysłany 28.8 z klubu lotniczego w Malang do wytwórni szybowców w Grunau (Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowy stempel lotniska w Lipsku, na odwrocie okolicznościowy kasownik odbiorczy; niezwykle rzadki kierunek wysyłki; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania (niewielkie ubytki na odwrocie).

300 PLN
7645

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 20.III z San Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii); tranzytowe stemple lotnisk w Stuttgarcie i Berlinie; dekoracyjna całość o ładnym obiegu pocztowym; bardzo dobry stan zachowania.

200 PLN
7646

1934 Brazylia, list lotniczy wysłany 14.IV z Sao Paulo do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii), był on promowanym przez mistrza szybownictwa – Wolfa Hirtha, który jest nadawcą tego listu; na odwrocie efektowna nalepka STANAVO; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

500 PLN
7647
Fi.1b

1935 Poczta szybowcowa, III Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, lot Ustjanowa - Lwów 28.IX, przewieziono 75 sztuk poczty, gwarancja Vaumund PP.

400 PLN
7648
Fi.11a

1935 XXIII Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Legionowo"; bardzo dobry stan zachowania.

60 PLN
7649

1935 Argentyna, list lotniczy wysłany 5.II z Buenos Aires do Grunau (Jeżów Sudecki) adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).

50 PLN
7650

1935 Indie Holenderskie, list lotniczy wysłany 22.I z miejscowości Surabaya do wytwórni szybowców w Grunau (obecnie Jeżów Sudecki), adresowany do Edmunda Schneidera - konstruktora słynnego szybowca "Grunau Baby" (wyprodukowano ponad 6000 sztuk w różnych wersjach, co czyni go najliczniej produkowanym szybowcem w historii).

100 PLN
7651

1935 LZ 127 Graf Zeppelin - 4 lot do Ameryki Południowej, poczta urugwajska, polecona karta pocztowa, wysłana 9.IV z Montevideo do Friedrichshafen; bardzo dobry stan zachowania (Sieger 291).

150 PLN
SOLD
7652
Fi.2

1936 Poczta szybowcowa, IV Krajowe Zawody Szybowcowe w Ustjanowej, list lotniczy adresowany do Warszawy, przesłany 3.VII na trasie Ustjanowa - Lwów, znaczek unieważniony datownikiem agencji pocztowej Ustjanowa, na odwrocie kasowniki odbiorcze Warszawa 19 Port Lotniczy i Warszawa 1; jeden z najrzadszych polskich lotów, przewieziono jedynie 50 sztuk poczty.

400 PLN
7653
Fi.15

1936 Poczta Balonowa Aeroklubu Lwowskiego, list do Poznania przesłany balonem "Mościce", lot odbył się 1.VI na trasie Lwów-Tomaszogród; na odwrocie kasownik odbiorczy Poznań; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (na odwrocie niewielkie ślady wklejenia koperty na stronę albumową).

80 PLN
7654
Fi.20a

1936 XXIV Międzynarodowe Zawody Balonów Wolnych o puchar Gordon-Benetta w Warszawie, balon "Belgica" zdobywca I miejsca w zawodach, specjalna karta pocztowa bez paska przewieziona na trasie ponad 1700 kilometrów, kasownik odbiorczy Archangielska.

100 PLN
SOLD
7655
Fi.128a

1936 list polecony z pierwszego lotu na trasie Warszawa - Palestyna bardzo ładny stan zachowania.

180 PLN
7656

1936 Brazylia, list lotniczy, ofrankowany m.in specjalnym znaczkiem poczty zeppelinowej, wysłany 23.IX z klubu szybowcowego w Porto Alegre, przesłany linią lotniczą "Air France" do szkoły szybowcowej w Grunau.

150 PLN
7657

1936 list z lotu zeppelina Hindenburg na trasie Frankfurt - Baltimore.

120 PLN
7658

1936 LIGA OBRONY POWIETRZNEJ I PRZECIWGAZOWEJ Sierpecki Obwód Powiatowy w Sierpcu, koperta z nadrukiem firmowym , przesłana miejscowo drogą służbową; bardzo dobry stan zachowania.

100 PLN
7659
Fi.132d

1937 Pierwszy lot Warszawa - Helsinki, powrót pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna, całość ogólnie w dobrym stanie zachowania (zaczernione dane nadawcy i adresata).

120 PLN
7660
Fi.132d

1937 Warszawa - Helsinki - Warszawa, list przesłany 29.V pierwszym lotem Warszawa - Helsinki, niedoręczony, powrócił 30.V do Warszawy pierwszym lotem Finlandia - Polska - Palestyna; dekoracyjna całość w doskonałym stanie zachowania.

250 PLN