The new auction will start soon

Auction 72. Polish People's Republic 1952-1989

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
6188

1981 list polecony z Warszawy 17.12.81 ze stemplem cenzury stanu wojennego Komenda Stołeczna MO w Warszawie Do pakietów 38.


35 PLN
6189

1981 POCZTA JACHTOWA, S/y "Wojewoda Koszaliński" dekoracyjna koperta z dodatkową nalepką, ostemplowana okolicznościowo 23.IX; temat - ŻEGLARSTWO.

Fi.2423
Mi.2570
40 PLN
6190

1982 "70-LECIE WARSZAWSKIEJ DRUŻYNY HARCERSKIEJ W SZKOLE M.KONARSKIEGO" Warszawa 1, znaczek na specjalnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 2.I; temat - HARCERSTWO.

Fi. 2492
Mi.2640
10 PLN
6191

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 603.

Fi.2508
40 PLN
6192

1982 list z Warszawy ze stemplem urzędu cenzury nr 626.

Fi.2551
30 PLN
6193

1982 Stan wojenny, list wysłany z Tczewa 24.II do Warszawy, przesyłka ocenzurowana stempelek cenzury nr.272, koperta zalepiona taśmą samoprzylepną.

Fi.2644
Mi.2792 
20 PLN
6194

1982 rocznik kopert FDC (bez Bl.75; Fi.54.-).

Fi.2644-99
Mi.2792-2647
30 PLN
6195

1982 600 lecie obecności Obrazu Jasnogórskiego, znaczek z błędem "OBLEŻENIE".

Fi.2671 B1
Mi.2819 
15 PLN
6196

1982 polska kartografia, unikalna parka znaczków, cięty z trzech stron i cięty; tylko dwa skrajne szeregi arkusza pozostały bez perforacji, niespotykane w handlu, gwarancja i opis każdego znaczka Schmutz.

Fi.2697 MK + 2697 nz
Mi.2845
1 700 PLN
6197

1982 50-lecie zwycięstwa w Challenge, blok z błędem "przerwana trasa Madryt-Pau", gwarancja.

Fi.bl.117 B (73)
Mi.Bl.87 
20 PLN
6198

1982 "50-lecie zwycięstwa polskich lotników - Challenge" blok z błędem "przerwana trasa Madryt - Pau" na kopercie FDC, gwarancja.

Fi.bl.117(73) B
Mi.Bl.87 
20 PLN
6199

1982 list z Niemiec do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 718.


25 PLN
6200

1982 list z Szwajcarii do Polski z różowymi dla korespondencji z zagranicy stemplami cenzury stanu wojennego; OCENZUROWANO i URZĄD CENZURY 668.


25 PLN
6201

1982 list z Niemiec do Wyrzyska ze stemplem Urzędu Cenzury nr 714.


20 PLN
6202

1982 telegram służbowy z Leszna ocenzurowany przez cenzurę stanu wojennego w Warszawie, ciekawy tekst.


70 PLN
6203

1982-1984 TOM XV JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 160 złotych; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2644-2811
Mi.2792-2959
120 PLN
6204

1983 rocznik kopert FDC (bez Bl. 78; Fi.51,80).

Fi.2700-50
Mi.2848-98
35 PLN
6205

1983 750-lecie praw miejskich Torunia, znaczek z pustopolem.

Fi.2728
Mi.2876 
10 PLN
6206

1983 40-lecie LWP, parka - znaczek makulaturowy z zaplamieniem farbą czerwoną oraz znaczek normalny. Mimo,że bład ma charakter przypadkowej usterki druku jest on znany i wystąpił prawdopodobnie w kilku arkuszach.

Fi.2737MK
Mi.2885
50 PLN
6207

1983 40. rocznica powstania Armii Ludowej, znaczek z lekkim przesunięciem koloru czarnego w bok na emblemacie.

Fi.2749
Mi.2897 
10 PLN
6208

1983 komplet ozdobnych kopert okolicznościowych z XIV Ogólnopolskiej Wystawy Filatelistycznej Toruń 83.


45 PLN
6209

1984 Inauguracja XVIII Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku, koperta z kasownikiem okolicznościowym (Witold Małcużyński).

Fi.2566
Mi.2714 
10 PLN
6210

1984 Światowa Wystawa Filatelistyczna "Hiszpania 84" w Madrycie, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów - barwy srebrnej. Błąd pokazał się kilka lat temu i szybko znalazł sie w zbiorach filatelistów.

Fi.2764
Mi.2912
150 PLN
6211

1984 "BILATERALNA WYSTAWA FILATELISTYCZNA PRL - RFN", znaczek na dekoracyjnej kopercie ostemplowany okolicznościowo 14.XI w Poznaniu; koperta maksimum.

Fi.2772
Mi.2920 
20 PLN
6212

1984 głowy wawelskie (II) znaczki drukowane z rolki, pasek czterech sztuk w tym jeden z numerem na odwrocie wydrukowanym "do góry nogami" w stosunku do rysunku znaczka, wskutek mechanicznego rozdzielania zadrukowanej taśmy papieru, ząbkowanie pionowe znaczków uległo często uszkodzeniu lub nawet całkowitemu zniszczeniu; czyste.

Fi.2777
Mi.2925
50 PLN
6213

1984 40. rocznica Powstania Warszawskiego, parka znaczków z przesuniętą perforacją. Interesujące do zbiorów Powstania Warszawskiego, gdzie w wydaniach powojennych brakuje ciekawych walorów.

Fi.2782
Mi.2930 
270 PLN
6214

1984 Chronione zwierzęta futerkowe, 4 zł arkusz sprzedażny, z błędami na: poz.1,6,11,16,21,26,31,36,41,46 "pionowe kreski od zadu do ogona"; czyste w bardzo dobrym stanie zachowania; znaczki z błędami gwarancja.

Fi.2798
Mi.2946
100 PLN
6215

1984 poczta samochodowa szlakiem poczty polowej LWP, komplet 7 kart ze znaczkami dodatkowej opłaty, przewiezionych na trasie poszczególnych etapów.

Fi.Cp872-78
30 PLN
6216

1984 rocznik kopert FDC (bez Bl.81; Fi.55,60).

Fi.2751-2811
Mi.2899-2959
50 PLN
6217

1985 rocznik kopert FDC (bez Bl.82II, Bl.83II; Fi.58,90).

Fi.2812-bl.83I
Mi.2960-Bl.97I
30 PLN
6218

1985 40-lecie fabryki PAFAWAG, arkusz sprzedażny zagięty w połowie.

Fi.2848
Mi.2996 
25 PLN
6219

1985 200 lat polskiego baletu, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2857-8
Mi.3005-6
60 PLN
6220

1985-1987 TOM XVI JUBILEUSZOWY - wraz z odmianami; wycena zestawu według katalogu Fischera to 372 złote; nabywcy otrzymają znaczki w ładnym, oprawionym w płótno klaserze jubileuszowym bez dodatkowej opłaty!

Fi.2812-2985
Mi.2960-3133
290 PLN
6221

1985 karnet wystawy filatelistycznej z okazji 40 rocznicy powrotu ziem zachodnich do Polski.


10 PLN
6222

1986 rocznik kopert FDC (bez Bl.84-85, Bl.86, Bl.87; Fi.57,50).

Fi.2865-2927
Mi.3013-75
30 PLN
6223

1986 sukcesy polskich sportowców, makulaturowa parka z silnie przesunięta perforacją, prawdopodobnie wyłapane przez kontrolę techniczna i znaczki przekreślone.

Fi.2895MK
Mi.3043
400 PLN
6224

1986 Mieszko I, parka z przesuniętą w lewo perforacją pionową.

Fi.2918
Mi.3066
50 PLN
SOLD
6225

1986 100-lecie Warszawskiego Towarzystwa Cyklistów, kompletna seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.2921-6 ark.
Mi.3069-74
140 PLN
SOLD
6226

1986 Polska żegluga bałtycka, blok z błędem "zdwojony wyraz ROGALIN".

Fi.bl.19B1
Mi.Bl.99 
20 PLN
6227

1987 rocznik kopert FDC (bez Bl.88; Fi.63,50)

Fi.2928-85
Mi.3076-3133
55 PLN