Auction 72. Polish People's Republic 1952-1989

5948

1966 kwiaty ogrodowe, arkusz sprzedażny.

Fi.1554
Mi.1702
13 PLN
5949

Fi.1555
Mi.1703
17 PLN
5950

Fi.1556
Mi.1704
25 PLN
5951

1966 turystyka, znaczek drukowany na połączeniu taśm papieru - brak części rysunku, gwarancja Schmutz.

Fi.1564
Mi.1712
1 000 PLN
5952

1966 30. rocznica powstania brygady im. Jarosława Dąbrowskiego, arkusz sprzedażny sektor 2 z błędem "RÓCZNICA" na 12. znaczku w arkuszu.

Fi.1569s
Mi.1717
60 PLN
5953

1966 ptaki leśne, seria w arkuszach sprzedażnych w bardzo dobrym stanie.

Fi.1570-78
Mi.1718-26
288 PLN
5954

1966 badanie kosmosu, znaczek z silnie przesuniętym drukiem barwy zielonej i ciemnoszarej - brak napisu POLSKA.

Fi.1584MK
Mi.1732
300 PLN
5955

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik z błędem na znaczku z poz.4 "przerwane pióra ogonie", w ładnym stanie, gwarancja.

Fi.1541-2 B1
Mi.Klb.1689-90
150 PLN
5956

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, komplet arkusików 10-znaczkowych, arkusik za 60 gr z błędem na zn. z poz.4 "przerwane pióra ogonie", kasowane z pełną gumą.

Fi.1541-2 B1, 1543-44
Mi.1689-92
80 PLN
5957

1966 Tysiąclecie Państwa Polskiego, arkusik znaczków za 2,50 zł. z unikalnym błędem brak koloru czarnego czyli napisów TYSIĄC LAT / ozdobnik / PAŃSTWA / ozdobnik / POLSKIEGO / POLSKA oraz sygnatur; znana jest nieząbkowana próba barw czerwonej i złotej znaczka za 60 gr. bez suchego tłoczenia, ale błędnodruk gumowanych znaczków z suchym tłoczeniem o nominałach 2,50 zł. jest oferowany PO RAZ PIERWSZY i to w formie kompletnego 10-znaczkowego arkusika, z atestu "Atestowany arkusik jest w bardzo dobrym stanie zachowania, bez plam ani utlenień. Posiada oryginalną gumę bez podlepek ani ich śladu.", gwarancja i nowy fotoatest.

Fi.1543-44 MK3
Mi.1691-92
16 000 PLN
5958

1966 ozdobny formularz telegramu.

45 PLN
5959

1967 rocznica obrony Poczty Polskiej w Gdańsku.

Fi.1385
Mi.1534
15 PLN
5960

1967 "XXII FESTIWAL CHOPINOWSKI DUSZNIKI ZDRÓJ", znaczek na kopercie ostemplowany okolicznościowo w Dusznikach; temat - CHOPIN.

Fi.1549
Mi.1697
20 PLN
5961

1967 jeździectwo, seria na kopertach FDC.

Fi.1592-9
Mi.1740-7
10 PLN
5962

1967 jeździectwo, seria.

Fi.1592-99
Mi.1740-7
10 PLN
5963

1967 jeździectwo, seria w arkuszach sprzedażnych.

Fi.1592-99 ark.
Mi.1740-47
300 PLN
5964

1967 rocznik kopert FDC (Fi.108.-).

Fi.1592-1672
Mi.1740-1819
65 PLN
5965

1967 jeździectwo, znaczek z przesuniętym drukiem kolorów, gwarancja MK Walocha.

Fi.1593MK
Mi.1741
70 PLN
5966

1967 jeździectwo, znaczek z silnie przesuniętym drukiem kolorów, klasyczna pozycja błedów PRL.

Fi.1593MK
Mi.1741
600 PLN
5967

1967 XX Wyścig Pokoju, arkusz sprzedażny.

Fi.1612
Mi.1760
20 PLN
5968

1967 Apel olimpijski, komplet arkusików 10-znaczkowych, czyste (Fi.140.-).

Fi.1613-20
Mi.1761-68
90 PLN
5969

1967 Apel olimpijski - komplet znaczków z przywieszkami (wszystkie warianty), czyste.

Fi.1613-20Pw
Mi.1761-68Zf
40 PLN
5970

1967 Apel Olimpijski, znaczek za 3,40 zł. z błędem "kropka nad nogami zawodnika", gwarancja Krawczyk.

Fi.1618 B
Mi.1766
25 PLN
5971

1967 "MIĘDZYNARODOWY KONKURS SKRZYPCOWY im.H.WIENIAWSKIEGO", znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany okolicznościowo 19.XI w Poznaniu.

Fi.1623
Mi.1770
20 PLN
5972

1967 pomnik Powstańców Śląskich, arkusz sprzedażny.

Fi.1629
Mi.1776
20 PLN
5973

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej - Curie, parka znaczków za 60 gr. rozdzielona przywieszką.

Fi.1630
Mi.1777
80 PLN
5974

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej Curie, seria w parkach z przywieszką.

Fi.1630-2
Mi.1777-9
200 PLN
5975

1967 100. rocznica urodzin Marii Skłodowskiej Curie, seria w arkuszach sprzedażnych zagiętych w połowie.

Fi.1630-2
Mi.1777-9
300 PLN
5976

Fi.1630-2
Mi.1777-9
100 PLN
5977

1967 karnet - "100 ROCZNICA URODZIN MARII SKŁODOWSKIEJ-CURIE".

Fi.1630-32
Mi.1777-79
40 PLN
5978

1967 100 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, parki rozdzielone przywieszkami, z górnym i bocznymi marginesami i oznaczeniami walców, czyste w bardzo dobrym stanie zachowania (Fi.360.-).

Fi.1630-32Pw
Mi.1777-79Zf
250 PLN
5979

1967 100 rocznica urodzin Marii Skłodowskiej-Curie, górna część arkusza ze znaczkami rozdzielonymi przywieszką, dodatkowo na lewym marginesie oznaczenia walców, kasowane z pełną gumą; dobry stan zachowania (Fi.275.-).

Fi.1630-32Pw
Mi.1777-79Zf
150 PLN
5980

1967 kwiaty polskie, seria w czworoblokach.

Fi.1634-42
Mi.1781-9
35 PLN
5981

1967 50 rocznica Rewolucji Październikowej, seria znaczków w arkuszach, czyste, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1644-46
Mi.1793-95
120 PLN
5982

1967 motyle, znaczek z niedodrukiem barwy czerwonej, kiedyś uznawano za brak barwy czerwonej, gwarancja Ryblewski, obok znaczek z normalnym drukiem barwy.

Fi.1652
Mi.1799F
100 PLN
5983

1967-1971 komplet arkusików malarstwa (Mi.206 euro, Fi.370.-).

Fi.1661-66, bl.49-64, 67-74, 79-86
Mi.1808-2117 ex.
230 PLN
5984

1967 150.rocznica "Ossolineum", arkusz czysty, bardzo dobry stan zachowania.

Fi.1669
Mi.1816
40 PLN
5985

1967 150. rocznica powstania Ossolineum, arkusz sprzedażny.

Fi.1669
Mi.1816
15 PLN
5986

1967 100. rocznica urodzin Władysława Reymonta, arkusz sprzedażny.

Fi.1670
Mi.1817
40 PLN
5987

1967 150. rocznica Ossolineum, znaczek bez druku barwy czerwonej, gwarancja Melnik. Druk w arkuszach 20 znaczkowych, znalazły się w sprzedaży w okienku w Olsztynie, dopiero ostatni arkusz został odkryty i rozdzielony pomiędzy miejscowych filatelistów. Możliwe że istnieje wyłącznie 20 szt. czystych znaczków z tym błędem. Od niedawna katalogowane.

Fi.1969s
Mi.1816
850 PLN