Auction 72. Communist Poland 1945-1952

4460

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.422B
Mi.457B
30 PLN
4461

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.423A
Mi.458B
20 PLN
4462

1947 Kultura Polska, makulaturowy znaczek ze smugą, gwarancja Walocha.

Fi.423BMK
Mi.458A
100 PLN
4463

1947 Kultura Polska, znaczek z szeroka perforacją poziomą.

Fi.423B
Mi.458A
15 PLN
4464

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA wysłana jako list polecony do USA, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.423B
30 PLN
4465

Fi.425B
Mi.460A
25 PLN
4466

1947 Kultura Polska, znaczek z drukiem na pomarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.425B
Mi.460A
60 PLN
4467

1947 Kultura polska (I), Maria Skłodowska 10 zł - frankatura mieszana, list pobraniowy wysłany 2.XI z Krakowa do Starachowic, stempelek polecenia z automatycznym numeratorem, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania; temat - SKŁODOWSKA-CURIE, NOBEL, CHEMIA.

Fi.425B, 395
Mi.460A, 428
60 PLN
4468

Fi.426B
Mi.461A
20 PLN
4469

Fi.427B
Mi.462A
20 PLN
4470

1947 wydanie z dopłatą na Polski Czerwony Krzyż, oryginalnie kasowany znaczek za 5+5 zł., gwarancja Krawczyk.

Fi.428
Mi.471
60 PLN
4471

1947 wydanie z dopłatą na PCK, prawy górny znaczek z błędem "przedłużona poprzeczka w A".

Fi.428s
Mi.471
80 PLN
4472

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
4473

Fi.429A
Mi.463B
30 PLN
4474

Fi.429A
Mi.463B
20 PLN
4475

Fi.429B
Mi.463A
25 PLN
4476

1947 Kultura Polska, znaczek z niepełną perforacją na zagięciu arkusza.

Fi.429B
Mi.463A
180 PLN
4477

Fi.429B
Mi.463A
240 PLN
4478

Fi.429B
Mi.463A
20 PLN
4479

1947 Kultura Polska, znaczek z błędem "biała plama na twarzy Matejki".

Fi.429B B1
Mi.463A
10 PLN
4480

1947 Kultura Polska, parka makulaturowa z smugami na obrazku znaczka.

Fi.429B MK
Mi.463A
100 PLN
4481

1947 Kultura Polska, znaczek z podwójną perforacją poziomą.

Fi.429s
Mi.463A
40 PLN
4482

Fi.430Au
Mi.456B
50 PLN
4483

1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny.

Fi.431A
Mi.465B
20 PLN
4484

1947 Kultura Polska, czworoblok makulaturowy z silną smugą przechodzącą przez dwa znaczki.

Fi.432A MK
Mi.465B
100 PLN
4485

Fi.433Bs
Mi.467A
45 PLN
4486

Fi.434A
Mi.468B
20 PLN
4487

1947 Kultura Polska, znaczek z górnego prawego narożnika z ząbkowaniem poziomym przesuniętym u góry już na liczby rozrachunkowe.

Fi.434B
Mi.468A
40 PLN
4488

Fi.434B
Mi.468A
20 PLN
4489

1947 kultura polska, bardzo rzadki podwójny druk znaczka za 15 zł, gwarancja Schmutz.

Fi.435ADp
Mi.469BDD
3 000 PLN
4490

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze czarnym na żółtawym średnim drzewnym papierze, drukowana z walca N.2.W.I. - oznaczenie znajduje się przed 91 znaczkiem; jest najbardziej poszukiwana bo różni się kolorem od znaczka podstawowego; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.427 P1
Mi.470
7 000 PLN
4491

1947 Kultura Polska (II) - A.Mickiewicz, parka bardzo rzadkich prób znaczka za 20 zł. w kolorze szarofioletowym o charakterystycznym dla walca N.2.W.V nieostrym rysunku - oznaczenie znajduje się pod 91 i 100 znaczkiem w arkuszu i tylko próby z tych dwóch pozycji można łatwo zidentyfikować; próby z innych walców (od I do VII) mają kolory fioletowopurpurowy poprzez szarofioletowy do ciemnofioletowego i niektóre są już skatalogowane, gwarancja i opis Schmutz.

Fi.436 P2
Mi.470
6 000 PLN
4492

1947 Kultura Polska, znaczek drukowany na zmarszczonym papierze, gwarancja.

Fi.436A MK
Mi.470B
50 PLN
4493

1947 znaczek z silnie przesuniętą perforacją na liście obiegowym do Warszawy, niespotykana i nienotowana makulatura tego wydania.

Fi.437
Mi.472
170 PLN
4494

1947 świat pracy, parka znaczków z podpisem ich projektanta Stefana Żechowskiego.

Fi.437
Mi.472
60 PLN
4495

1947 firmowy list z Poznania.

Fi.438
Mi.473
30 PLN
4496

Fi.438 Pw
Mi.473
900 PLN
4497

1947 Świat Pracy, znaczek z niedodrukiem barwy obrazka w dolnej części.

Fi.438
Mi.473
50 PLN
4498

Fi.438MK
Mi.473
50 PLN
4499

Fi.438MK
Mi.473
200 PLN