Auction 72. Communist Poland 1945-1952

4420

1947 lotniczy list polecony z Łodzi do Egiptu via Syria. Rzadka destynacja,

Fi.399, 408b
Mi.432, 441b
70 PLN
4421

1947 list z Gdańska do Szwecji.

Fi.408b
Mi.441b
30 PLN
4422

1947 list polecony z Jeleniej Góry 28.2.47 do Warszawy, niemy kasownik i prowizoryczny miejscownik JELENIA GÓRA 3, stempel odbiorczy na odwrocie.

Fi.408b
Mi.441b
120 PLN
4423

Fi.408b, 427A
Mi.441b, 462B
20 PLN
4424

1947 list polecony z Szczecina 2 29.6.47 do Chełmna, kasownik propagandowy, na odwrocie stempel odbiorczy.

Fi.409, 418
Mi.442, 451
40 PLN
4425

1947 karnet - "2 WALNY ZJAZD DELEGATÓW KÓŁ MIEJSCOWYCH ZWIĄZKU ZAWODOWEGO PRACOWNIKÓW POCZT I TELEKOMUNIKACJI", nakład 1500 numerowanych egzemplarzy.

Fi.415a-c, 428
Mi.448-50, 471
120 PLN
4426

1947otwarcie Sejmu Ustawodawczego, znaczek z przesuniętym w dół nadrukiem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4427

1947 otwarcie Sejmu Ustawodawczego, czworoblok.

Fi.416
Mi.451
30 PLN
4428

1947 Sejm Ustawodawczy, wydanie przedrukowe, znaczek za 3+7 zł. z abklatschem.

Fi.416
Mi.451
40 PLN
4429

Fi.416
Mi.451
60 PLN
4430

1947 Sejm Ustawodawczy, frankatura wielokrotna - czworoblok na liście poleconym (nieznacznie przefrankowanym - 12 zamiast 10 zł), wysłanym 22.2 z Szydłowca do Radomia, kasownik odbiorczy na odwrocie; wartość katalogowa samych tylko znaczków kasowanych Fi.320,- zł; dekoracyjna całość w dobrym stanie zachowania.

Fi.416
Mi.451
500 PLN
4431

1947 FDC - "Otwarcie Sejmu Ustawodawczego".

Fi.416
Mi.451
150 PLN
4432

1947 rocznik znaczków czystych (Fi.378.-).

Fi.416-443
Mi.451-478
260 PLN
4433

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem w poziomie, niewielkie załamanie papieru.

Fi.417
Mi.452
20 PLN
4434

1947 XXII Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z idealnie odbitym grzecznościowym datownikiem z okresu Mistrzostw Polski w narciarstwie na widokówce z Wielkiej Krokwi.

Fi.417
Mi.452
80 PLN
4435

1947 XXII narciarskie mistrzostwa Polski, znaczek za 5+15 zł na widokówce (opłata niezgodna z taryfą) wysłanej 26.2 w dniu zakończenia zawodów, skasowany idealnie odciśniętym stemplem okolicznościowy "XXII MIĘDZYNARODOWE MISTRZOSTWA NARCIARSKIE W POLSCE 22-26 LUTY 1947" Zakopane 1, ze względu na wysoką dopłatę i bardzo krótką ważność obiegową (miesiąc) znaczki te na oryginalnych listach są bardzo rzadkie; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania (Myślicki 47 002).

Fi.417
Mi.452
500 PLN
4436

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, dodatkowe ukosne prostokąty obok belek zakrywajacych stary nominał - zabrudzenia formy przedruku

Fi.417
Mi.452
20 PLN
4437

1947 Narciarskie Mistrzostwa Polski, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.417
Mi.452
15 PLN
4438

1947 wydanie przedrukowe, parka znaczków na liście pobraniowym wysłanym 23.V z Warszawy do Starachowic, kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.418
Mi.454
50 PLN
4439

1947 list firmowy z Siedlec do Warszawy.

Fi.418
Mi.454
25 PLN
4440

1947 wydanie przedrukowe, parka z przesuniętym poziomo w lewo nadrukiem.

Fi.418
Mi.454
35 PLN
4441

1947 wydanie przedrukowe, znaczek za 5/6 zł. cięty, gwarancja Schmutz.

Fi.418 nz
Mi.454U
220 PLN
4442

1947 wydanie przedrukowe, narożna parka znaczków za 5/6 zł. z nadrukiem w kolorze czerwonym, blok legitymacyjny N.1.W.II.

Fi.418a
Mi.454
30 PLN
4443

1947 wydanie przedrukowe, komplet odmian a, b i c.

Fi.418a, b, c
Mi.454
30 PLN
4444

1947 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem w kolorze pomarańczowym.

Fi.418b
Mi.454
25 PLN
4445

1947 NAJRZADSZY NADRUK ODWRÓCONY POLSKI LUDOWEJ, marginesowy czworoblok znaczków za 5/6 zł. z odwróconym nadrukiem w kolorze karminowoczerwonym z "abklatschem" na odwrocie: nadruki są przesunięte, pochodzą z 67/78 pozycji w arkuszu, dodatkowo na marginesie odbite są nadruki z 87 i 88 pozycji; znaczki podstawowe pochodzą z 3/14 pozycji nakładu N.I.W.III.; znanych jest nieco ponad dziesięć egzemplarzy takich znaczków, ich wycena katalogowa (Fi.25000.- za sztukę) wydaje się z pozoru wysoka, ale lepiej znanych Trauguttów z podwójnym nadrukiem jest więcej - opisano około dwudziestu sztuk z 30-znaczkowego arkusza, a wycenione są trzy razy wyżej (Fi.75000.- za znaczek); cena wywoławcza nie jest więc wygórowana, tym bardziej, że to piękny czworoblok zachowany w dobrym stanie, ma całą prawdziwą i nienaruszoną gumę, bez podlepek ani ich śladów, nowy fotoatest Schmutz.

Fi.418c No
Mi.454
120 000 PLN
4446

1947 wydanie przedrukowe, sześcioblok znaczków ciętych, gwarancja.

Fi.418nz
Mi.454U
900 PLN
4447

Fi.418nz
Mi.454U
1 100 PLN
4448

1947 Kultura Polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4449

Fi.420A
Mi.455B
25 PLN
4450

1947 kultura polska, blok legitymacyjny.

Fi.420A
Mi.455B
20 PLN
4451

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4452

Fi.420B
Mi.455A
25 PLN
4453

Fi.420B
Mi.455A
20 PLN
4454

1947 koperta okolicznościowa prawdopodobnie prywatnie wydrukowane przez firmę Joseph'a Bienieckiego z USA.

Fi.420B
15 PLN
4455

Fi.421A
Mi.456B
20 PLN
4456

Fi.421B
Mi.456A
15 PLN
4457

1947 kultura polska - Fryderyk Chopin, blok legitymacyjny.

Fi.422A
Mi.457B
20 PLN
4458

1947 kultura polska, znaczek z numerem walca na marginesie.

Fi.422B
Mi.457A
30 PLN
4459

1947 Kultura polska (I) - Fryderyk Chopin, marginesowy czworoblok znaczków za 3 zł., górne dwa znaczki bez perforacji na dole, dolne w ogóle bez perforacji poziomej, gwarancja

Fi.422B
Mi.457A Uu+Uw
400 PLN