The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 71. Danzig

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
67017

1935 125-lecie kąpieliska morskiego Brzeźno, znaczek za 10 Pf - frankatura pojedyncza, widokówka wysłana 16.7.36 z Sopotu do Wrocławia, znaczek unieważniony bardzo ładnie odciśniętym wirnikiem propagandowym "Internationales KASINO ZOPPOT Sommer und Winter!" (Międzynarodowe Kasyno w Sopocie czynne zimą i latem); dekoracyjny walor w doskonałym stanie zachowania.

Fi.255a
Mi.259b
150 PLN
67018

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (II) (Fi.220.-), seria czysta.

Fi.258-62
Mi.262-66
200 PLN
SOLD
67019

1935 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową, Zabytki Gdańska (III) (Mi.80 euro), seria czysta.

Fi.274-78
Mi.276-80
160 PLN
67020

1935 list urzędowy przesłany lokalnie 7.12 z jednostki kontrolującej wymianę pieniężną z zagranicą do redakcji gazety "Danziger Volksstimme"; nadawczy wirnik z nakładką okolicznościową "Benutzt die Luftpost" Gdańsk 5, pieczęć nadawcy, a zarazem stempelek zwalniający od opłaty pocztowej "Frei durch Ablösung Freie Stadt Danzig"; walor w dobrym stanie zachowania.


50 PLN
67021

1936 herb Gdańska na tarczy w owalu, litera "P" w "Postkarte" innego kroju, zestaw całostek o nominale: 5Pf na kartonie szarobiałym - przesłana 20.12.38 lokalnie w Gdańsku, znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GEBT OPFERT FÜR DIE WINTERHILFE!" (złóż datek na Pomoc Zimową); doskonały stan zachowania; 10Pf na kartonie kremowym - wysłana 6.9.39 z Sopotu do Ostrowa (Landsberg); znak opłaty unieważniony w urzędzie Danzig 5 kasownikiem okolicznościowym "GIB AUF DEINEN BRIEFESENDUNGEN DEN ABSENDER AN" (jako nadawca na przesyłce podawaj swój adres); minimalnie słabszy stan zachowania.

Fi.P52a. P53e
100 PLN
67022

1936-9 pięćdziesiąt pięć kasowników różnych miejscowości na wycinkach.


70 PLN
SOLD
67023

1937 wydanie obiegowe - Herb Gdańska w owalu, znaczek za 10 Pf. na jasnożółtawym papierze.

Fi.268
Mi.272
15 PLN
67024

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA 1937 komplet 4 bloków (odmiany kolorów) z kasownikami okolicznościowymi; bardzo dobry stan zachowania (Fi.520.-).

Fi.bl.1-2a, b
400 PLN
67025

1937 Sławni Gdańszczanie - A.Schopenhauer, czysta karta z niebieskozielonym znakiem opłaty; doskonały stan zachowania.

Fi.Cp48IIIb
Mi.P59/03
360 PLN
67026

1937 karta prywatna wykonana na zlecenie komitetu organizacyjnego 1 Gdańskiej Wystawy Filatelistycznej DAPOSTA 1937; karta czysta, idealny stan zachowania.

UWAGA - zamieniono ilustracje w katalogu Fischer 2010.

Fi.Cpp4
Mi.PP3 
350 PLN
67027

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
65 PLN
67028

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.1
90 PLN
67029

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok, zmarszczenia papieru.

Fi.bl.1b
20 PLN
67030

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2
90 PLN
67031

1937 Wystawa Filatelistyczna DAPOSTA, blok.

Fi.bl.2
70 PLN
67032

1938 widokówka z Gdańska wysłana z Sopotu do Berlina.

Fi.282
80 PLN
67033

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.286
20 PLN
67034

1938 wydanie obiegowe, parka z obiegu z perforacją do automatu.

Fi.287R
20 PLN
67035

1938 wydanie obiegowe, czworoblok lekko rozdarty w pionie.

Fi.289y
20 PLN
67036

1938 wydanie obiegowe, czworoblok.

Fi.290
20 PLN
67037

1938 wydanie obiegowe, stemplowana parka.

Fi.291
20 PLN
67038

1938 list z Sopotu do Niemiec.

Fi.291
45 PLN
67039

1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - Statki, seria czysta (Mi.65 euro), piękny stan.

Fi.295-99
Mi.284-88
130 PLN
67040

1938 wydanie z dopłatą na Pomoc Zimową - Statki, seria czysta na podlepkach.

Fi.295-99
Mi.284-88 
30 PLN
67041

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, karta czysta, dobry stan zachowania.

Fi.Cpp5
Mi.PP4
300 PLN
67042

1938 karta nakładu nieurzędowego z okazji Dnia Znaczka, skasowana 9.I w dniu wejścia do obiegu; temat - UPU.

Fi.Cpp5
Mi.PP4 
200 PLN
67043

1939 znaczek na karcie, ostemplowany okolicznościowo 1.IX.

Fi.286
Mi.289 
40 PLN
67044

1939 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 5 fen na dekoracyjnej karcie z herbem Gdańska, ostemplowany okolicznościowo 1.IX.1939 hitlerowskim stemplem propagandowym "z okazji" wybuchu II wojny światowej.

Fi.287
100 PLN
67045

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria czysta.

Fi.304-06
Mi.306-08
20 PLN
67046

1939 Kongres niemieckich lekarzy i przyrodników w Sopocie, seria na kopercie miejscowego listu poleconego wysłanego 29.4 w dniu wejścia do obiegu, znaczki unieważnione kasownikiem okolicznościowym; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.304-06
Mi.306-08 
120 PLN
67047

1939 Wydanie z okazji Kongresu Lekarzy i Przyrodników w Sopocie - Wilhelm Konrad Röntgen, bardzo rzadka karta ostemplowana 29.4 kasownikiem okolicznościowym "GESUNDHEIT DEM DEUTSCHEN VOLKE", trochę słabszy stan zachowania (minimalne ubytki powierzchni papieru na odwrocie); Fi.450.-.

Fi.Cp62B/25
300 PLN
67048

1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG (Mi.220 euro), seria czysta w pięknym stanie.


Mi.716-29
400 PLN
67049

1939 przyłączenie Wolnego Miasta Gdańska do Rzeszy - nadruk "Deutsches Reich" na obiegowych znaczkach poczty WMG, seria kasowana (Mi.200 euro).


Mi.716-29 
320 PLN
67050

1939 komplet całostek Wolnego Miasta Gdańska z nadrukiem Deutsches Reich (Mi.90 euro); 1.09.1939 Wolne Miast Gdańsk zostało włączone do III Rzeszy, znaczki opłaty i całostki Gdańska pozostawały w obiegu do 30.09.1939, z dniem 1.10.1939 w ich miejsce poczta niemiecka wprowadziła znaczki i całostki gdańskie z nadrukiem "Deutsches Reich".


Mi.P283-84
200 PLN
67051

1939 całostka Wolnego Miasta Gdańsk z nadrukiem Deutsches Reich, o nominale 6Rpf/10Pf (Michel 2014 - 45 euro); 1.09.1939 Wolne Miast Gdańsk zostało włączone do III Rzeszy, znaczki opłaty i całostki Gdańska pozostawały w obiegu do 30.09.1939, z dniem 1.10.1939 w ich miejsce poczta niemiecka wprowadziła znaczki i całostki gdańskie z nadrukiem "Deutsches Reich".


Mi.P284 
50 PLN
67052

1940 znaczek na dekoracyjnej karcie ostemplowany 4.8 w Sopocie kasownikiem okolicznościowym "1. BRIEFMARKENAUSSTELLUNG ZOPPOT 3.-4.8.40 Landesverbandes Danzig Westpr. Warthegau d.R.d.V." z okazji 1 Wystawy Filatelistycznej w Sopocie; temat PTAKI.


Mi.745 
80 PLN
67053

1942 list polecony wysłany 19.3 ze Stogów (Danzig-Heubude) do Gdańska, datownik nadawczy z wyróżnikiem "a", zwraca uwagę numerator (cenzura?); kasownik odbiorczy na odwrocie Gdańsk 1 z wyróżnikiem "g"; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.786, 794
80 PLN
67054

1942 "NSDAP Gauleitung Danzig Westpreußen" - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie listu (druki) przesłanego lokalnie 5.6 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


350 PLN
67055

1942 "Postsache/ Absender/ Postcheckamt Danzig" (Sprawa pocztowa/ nadawca/ Pocztowy Urząd Czekowy Gdańsk) - rzadki pocztowy stempel pomocniczy na liście poleconym wysłanym 18.9 z Pocztowego Urzędu Czekowego; datownik nadawczy "DANZIG Sch A", specjalna nalepka polecenia i dodatkowy stempelek "Einschreiben", kasownik odbiorczy na odwrocie; niecodzienny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


400 PLN
67056

1942 "Danzig Westpreusissche Landsiedlung G.m.b.H." - 8 fen frankatura mechaniczna, doskonale odciśnięta na kopercie okienkowej listu (druki) wysłanego 15.5 z urzędu Gdańsk 1; rzadko spotykane ostemplowanie gdańskie w dobrym stanie zachowania; wysoka wycena katalogowa; gwarancja Schmutz.


500 PLN