Auction 71. Danzig

66937

1923 wydanie z dopłatą na pomoc zimową, znaczek z abklaczem.

Fi.130
60 PLN
66938

1923 wydanie obiegowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.135
60 PLN
66939

Fi.145
30 PLN
66940

1923 wydanie obiegowe, znaczek z abklaczem.

Fi.147
20 PLN
66941

Fi.149
60 PLN
66942

1923 wydanie przedrukowe, znaczek za 40.000/200 mk. w czworobloku z trzema błędami: na poz.75 "uszkodzone 0, e, n", na poz.85 "uszkodzone 0, n", na poz.86 "uszkodzone T", stan idealny, gwarancja i opisy Schmutz.

Fi.152
Mi.158
360 PLN
66943

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z przesuniętym nadrukiem.

Fi.152
20 PLN
66944

1923 wydanie przedrukowe, parka z lekko przesuniętym nadrukiem i uszkodzonym na prawym znaczku.

Fi.152
20 PLN
66945

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z abklaczem.

Fi.152
150 PLN
66946

1923 wydanie przedrukowe, najdroższy znaczek z serii w czworobloku, stan idealny.

Fi.154
Mi.160
260 PLN
66947

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z błędem "skrócony szeryf cyfry 3".

Fi.169s
30 PLN
66948

1923 wydanie przedrukowe, znaczek z nadrukiem przesuniętym.

Fi.170
20 PLN
66949

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok z przesuniętym nadrukiem.

Fi.170
60 PLN
66950

1923 wydanie na przesyłki lotnicze, znaczek z abklaczem i przesuniętą perforacją.

Fi.172
40 PLN
66951

Fi.172
80 PLN
66952

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, seria na podlepkach w ładnym stanie.

Fi.175-86
Mi.181-92
400 PLN
66953

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 30 pf./100 mk., z pustopolami na górnym marginesie, lewy dolny znaczek z błędem "uszkodzone enn", piękny stan, gwarancja Krawczyk.

Fi.179
Mi.185
450 PLN
66954

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, czworoblok znaczka za 40 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.45 "uszkodzony ornament", gwarancja i opis Schmutz, lewy dolny z błędem na poz.44 "przerwany ornament".

Fi.180 B
Mi.186
300 PLN
66955

1923 wydanie przedrukowe w nowej walucie, marginesowy czworoblok znaczka za 50 pf./100 mk., prawy dolny z błędem na poz.40 "P w Pfennige bez dolnej kreski", gwarancja i opis Schmutz, prawy górny z błędem na poz.30 "zalany ornament".

Fi.181 B1
Mi.187 AF I
350 PLN
66956

1923 znaczek dopłaty z abklaczem.

Fi.D27
15 PLN
66957

Fi.U36
80 PLN
66958

Fi.U37
20 PLN
66959

1923 wydanie przedrukowe, parka z abklaczem.

Fi.U37S
60 PLN
66960

Fi.U38
60 PLN
66961

1923 wydanie przedrukowe, czworoblok nadrukiem przesuniętym.

Fi.U38
30 PLN
66962

1923 znaczek urzędowy z abklaczem.

Fi.U38
15 PLN
66963

Fi.U39
60 PLN
66964

1924 wydanie obiegowe, znaczek z ząbkowaniem do automatu, złamany narożnik.

Fi.187R
20 PLN
66965

1924 wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 30 fen - frankatura pojedyncza, miejscowy list polecony przesłany 20.12.27 z urzędu Gdańsk 1, znaczek unieważniony datownikiem z wyróżnikiem "1af"; kasownik odbiorczy Gdańsk 1 z wyróżnikiem "*1s"; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.192
Mi.198
60 PLN
66966

1924 MARIENSEE - wydanie obiegowe "Herb Gdańska w owalu", znaczek za 50 fen - frankatura pojedyncza, list polecony zamiejscowy w obszarze Wolnego Miasta Gdańska, wysłany 10.7.31 z Mariensee (Przywidz) do Gdańska; kasownik odbiorczy na odwrocie; walor w dobrym stanie zachowania.

Fi.194
Mi.120
120 PLN
66967

Fi.201-07
Mi.207-13
600 PLN
66968

1924 wydanie w nowej walucie, herb Gdańska na tarczy w owalu, 25 Pf, czysta.

Fi.Cp27
Mi.P26
140 PLN
66969

Fi.Cp28
180 PLN
66970

400 PLN
66971

Fi.Cp25abx
120 PLN
66972

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/ 25 Pf, ścięta ukośnie litera "e" w "postale" i narożny lewy górny ornament obramowania; bardzo dobry stan zachowania.

Fi.Cp29
200 PLN
66973

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 Pf.

Fi.Cp29
150 PLN
66974

1925 wydanie przedrukowe w związku z obniżeniem taryfy zagranicznej, 20/25 + 20/25 Pf karta podwójna, usterka karty podstawowej (części A) uszkodzone lewy i prawy narożne górne ornamenty obramowania i przerwana pionowa linia; karta w rzeczywistości prezentuje się korzystniej jasne smugi są prawie niewidoczne, karta na łączeniu delikatnie naderwana (Fi.220.-).

Fi.Cp30
180 PLN
66975

Fi.Cp30
200 PLN
66976

1925 VI, wydanie półilustrowane, trudny komplet 20 czystych kart 10 Pf i 20 Pf z ilustracjami, w tym karty z różnymi błędami.

Fi.Cp31-32
4 000 PLN