The auction will start on 19.04.2024

Auction 70. Foreign Postage on Polish territory

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
52501

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, sekretnik za 10 kop, z dodatkowym francuskim tekstem; krawędzie z pełną oryginalną gumą, bardzo dobry stan zachowania (minimalny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.K7 
50 PLN
52502

1891 karta pocztowa, dofrankowana i wysłana 8.XII z Łodzi do Pragi, przeadresowana i 22.XII dosłana do miejscowości Rumburg (Rumbuk), całość o ładnym obiegu pocztowym w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P13
80 PLN
52503

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 134x376mm; wysłana z Warszawy do Grodna, kasownik odbiorczy 3.IV, dodatkowo stempelki nadawcy; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.S4A 
80 PLN
52504

1891 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, opaska gazetowa za 2 kop, rozmiar: 177x444mm; dofrankowana i wysłana z Warszawy do Brunszwiku, znaki opłaty unieważnione stemplem rusztowym; walor w dobrym stanie zachowania (opaska pionowo złożona).


Mi.S4B, 45yII 
200 PLN
52505

1892 obszar I Rzeczypospolitej - TAUROGI, rosyjska koperta za 7 kop wydania z 1889, o wymiarach 115x80mm; na kopercie prywatny nadruk adresu cementowni F.Grolmana w Rydze; wysłana z Taurogów do Rygi, znak opłaty skasowany 27.VIII stemplem nadawczym "TAUROGEN KOWIEŃ.G POCZTOW-TELEGR.ODDZ.1" (ТАУРОГЕНЪ КОВЕН.Г. ПОЧТОВО-ТЕЛЕГР.КОНТ. 1); na odwrocie kasownik odbiorczy z 38.VIII; Taurogi w III rozbiorze zagarnięty przez Rosję, nie powrócił już w granice Rzeczypospolitej; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.U33C
60 PLN
52506

1892 CZERWONY KRZYŻ - obligacja o nominale 10 guldenów Austriackiego Czerwonego Krzyża, niecodzienny dekoracyjny dokument w słabszym stanie zachowania (dwukrotnie złożony, przebarwienia).


120 PLN
52507

1892 składany list urzędowy z Kosten (Kościana) do Niemiec.


35 PLN
52508

1893 OWALNY GODZINNIK LUBELSKI ЛЮБЛИН ПОЧТ.ТЕЛ.КОНТ.ВЕЧЕРЪ - WIECZÓR Lublin urząd pocztowo telegraficzny - na liście opłaconym znaczkiem za 7 kop wydania z 1889 roku, na papierze prążkowanym poziomo ze znakiem wodnym 4 oraz z ząbkowaniem 14¼:14¾, wysłanym 30/VI z Mszczonowa do Lublina, znaczek skasowany datownikiem MSZCZONÓW (МЩОНОВЪ ВАРШ.Г. ПОЧТ.ОТД.1) odciśniętym również poniżej, przesyłkę wyekspediowano następnego dnia - datownik na odwrocie, do Lublina dotarła 2.VII - kasownik odbiorczy na odwrocie; rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.49
500 PLN
52509

1893 list z Warszawy do Łodzi.


80 PLN
52510

1894 list wysłany 4/5 z miejscowości Lisko do Jarosławia; kasownik odbiorczy na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.53 
50 PLN
52511

1894 kompletny list z Niska do Leżajska.


30 PLN
52512

1896 kompletny blankiet przekazu pocztowego pierwszego wydania; bardzo rzadki walor w bardzo dobrym stanie zachowania (praktycznie niewidoczne ślady podlepek na odwrocie).


Mi.A1 
500 PLN
52513

1896 niedostatecznie opłacony list wysłany 26.12 z Paryża do Krakowa, przesyłkę po ofrankowaniu najpewniej wrzucono do skrzynki pocztowej i dlatego dopiero w urzędzie oznaczono, że jest ona niedostatecznie opłacona, dostawiono trójkątny stempelek z literą T i oznaczono wysokość dopłaty 25 centymów, po dotarciu do Krakowa przeliczono wysokość dopłaty na 20 krajcarów, której pobranie udokumentowano znaczkiem za 20 Kr. doklejonym na odwrocie i skasowanym 28.12 datownikiem krakowskim; całość w bardzo dobrym stanie zachowania (brak fragmentu tylnej klapy), wysoka wycena katalogowa (Mi.300 euro, Fi.750.-).


Mi.P8
750 PLN
52514

1896 kartka z Krakowa do Lipnik, dwujęzyczny kasownik Kraków Dworzec.


60 PLN
52515

1897 list wysłany 26.I z Krynicy przez C.k. Zarząd Zdrojowy do redakcji czasopisma specjalistycznego "Balneologischen Zeitung" w Berlinie; na odwrocie efektowna zalepka listowa "C.K.ZARZĄD ZDROJOWY - K.K.BRUNNENVERWALTUNG KRYNICA" w idealnym stanie zachowania i kasownik odbiorczy.


Mi.53 
150 PLN
52516

1897 karta pocztowa wysłana 5.IV z Warszawy do Radomia, kasownik odbiorczy na froncie; całość w dobrym stanie zachowania.


Mi.P13
20 PLN
52517

1897 AMBULANS NR.2317 relacji AUSSEE-ATTNANG, karta pocztowa datowana 14.12 w miejscowości Ischl wysłana do miejscowości Tymowa, przesłana ambulansem, znaczek skasowany dwuwierszowym stemplem POSTCONDUCTEUR IM ZUGE AUSSEE-ATTNANG No2317 z dopisana datą "14/12"; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.P92
200 PLN
52518

1898 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 17½ Kr. w kolorach niebieskofioletowym/czarnym o ząbkowaniu ZL 10½ na dużym wycinku dowodu doręczenia wysłanym z sądu w Brzozowie, doręczonym 2.IX do miejscowości Jabłonka; dodatkowy stempelek "Należy się za doręczenie ...".

Fi.Ib
Mi.1bA 
50 PLN
52519

1898 kompletny list z Jarosławia do Leżajska.


30 PLN
52520

1900 list wysłany 20.12 z miejscowości Wyżnica (Wiznitz am Czeremosz) do miejscowości Dębniki (obecnie dzielnica Krakowa), na odwrocie kasownik odbiorczy.


Mi.74 
50 PLN
52521

1900 trzyjęzyczna całostka wysłana z Przemyśla do Austrii.


15 PLN
52522

1900 firmowy list polecony z Warszawy do Włoch do Florencji.


260 PLN
SOLD
52523

1901 widokówka (kaplica szkolna w Nowym Sączu) wysłana 22 6 z Nowego Sącza do Krakowa, kasownik odbiorczy z 23/6, doskonały stan zachowania.


Mi.72
100 PLN
52524

1901 kartka z Lwowa do Wiednia, widokówka Lwów rynek.


80 PLN
52525

1901 fragment listu z Oels (Oleśnica) do Kempen, rzadka frankatura na liście (Mi. 120 €,-).


70 PLN
52526

1901 miejscowa kartka z Krakowa. Na awersie wytłaczany motyw Wielkanocny.


40 PLN
52527

1902 austriacki sądowy znaczek doręczeniowy - 34 hal o ząbkowaniu ZL 12½ na dowodzie doręczenia (Fi.120.-) wysłanym 19.VI ze Lwowa do miejscowości Wołków; dodatkowy stempelek "Za doręczenie należy się 34 halerzy."; dobry stan zachowania

Fi.IIax
Mi.2B
80 PLN
52528

1902 karta pocztowa z ilustracją gazety codziennej "Hirschberger Tageblatt", wysłana 21.2 z Jeleniej Góry (Hirschberg) do miejscowości Krzaczyna koło Kowar (Buschvorwerk b/Schmiederberg); kasownik odbiorczy; dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.53, 54 
150 PLN
52529

1902 KORESPONDENCJA PRZYCHODZĄCA DO POLSKI, widokówka z Portugalii wysłana 11.7 z Coimbry do Warszawy, kasownik odbiorczy 3.VII; dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.147
100 PLN
52530

1903 piękna secesyjna karta pocztowa z ozdobnym suchym tłoczeniem wysłana 9.V z Dąbrowy do Piotrkowa, kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.47xI 
60 PLN
52531

1903 kartka widokówkowa, zdjęciowa z Warszawy do Żyrardowa (Ruda Guzowska. Stempek odbiorczy.


70 PLN
52532

1904 blankiet przekazu pocztowego wysłanego 13.III z Warszawy do Moskwy, dodatkowo odciśnięty w czerwonym kolorze specjalny kasownik warszawski dla przekazów pocztowych "ВАРШАВА ДЛЯ ПЕРЕВОД." z datą 18.III, formularz dodatkowo unieważniony dziurkowaniem; na odwrocie dwa kasowniki odbiorcze z 16 i 17.III; walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.A4
120 PLN
52533

1904 karta pocztowa wysłana z Krasnegostawu do Warszawy, na froncie okrągły godzinnik warszawski "6 ч. веч." (godzina 6 wieczorem) i kasownik odbiorczy, tekst na odwrocie pisany po hebrajsku; bardzo dobry stan zachowania; temat - JUDAICA.


Mi.P13
120 PLN
52535

1905 kartka z Warszawy do Hamburga zwrócona do nadawcy.


80 PLN
52536

1906 list wysłany 28/1 z miejscowości Przecław do New Britain w USA, kasownik odbiorczy.


Mi.126A 
80 PLN
52537

1906 list z Moschin (Moszna) na Opolszczyźnie.


40 PLN
52538

1907 karta pocztowa z napisami w języku niemieckim, polskim i ruskim, wysłana 8.III z Zamarstynowa (przedmieście Lwowa) do Sanoka, datownik nadawczy idealnie odciśnięty, kasownik odbiorczy na froncie; całość w bardzo dobrym stanie zachowania.

Fi.Cp26
Mi.P173 
60 PLN
52539

1907 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, koperta za 7 kop, rozmiar: 145x81 mm; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.U37A 
80 PLN
52540

1908 widokówka wysłana 8.08 z Warszawy do Manchesteru w Anglii, nadana w ekspedycji pocztowej na Dworcu Kolei Wiedeńskiej, znak opłaty unieważniony czytelnie odciśniętym owalnym datownikiem z wyróżnikiem "a"; kasownik odbiorczy; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.40 
80 PLN
52541

1909 rosyjska całostka stosowana na Ziemiach Polskich, wydanie przedrukowe - koperta za 3/5 kop, rozmiar: 145x120 mm; bardzo dobry stan zachowania (praktycznie niewidoczny ślad podlepki na odwrocie).


Mi.U43B 
60 PLN