The auction will end on 06.05.2024
The auction ends in:

Auction 70. WW1 military postage

Page:
Poz# Photos Description Catalog Features Actual price
52794

1915 widokówka wydana nakładem Naczelnego Komitetu Narodowego na cele Legionów.


80 PLN
52795

1915 kartka szwedzkiego Czerwonego Krzyża z Sztokholmu wysłana do Nowicy koło Kałusza.


60 PLN
52796

1915-17 nalepki z wizerunkiem orła legionowego na tarczy, serie cięta i ząbkowana, bardzo rzadkie jako kasowane, opisane na karcie zbioru wystawowego.


240 PLN
52797

1915 Legiony Polskie - POCZTA POLOWA LEGIONÓW L.2., odbitka jednego z najwcześniejszych i najrzadziej spotykanych stempli pocztowych Legionów na karcie pocztowej wysłanej 1.II z frontu karpackiego do Wiednia; fragment treści: "Kartkę od Ciebie dostałem na pozycyi gdy wróciłem z patrolu brodząc powyżej pasa w śniegu"; stempel czytelnie, chociaż lekko odciśnięty; rzadki walor z wczesnego, mało znanego i słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; doskonały stan zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego; gwarancja Schmutz.


500 PLN
52798

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz wysłany 3.VII za pośrednictwem urzędu etapowego w Noworadomsku (kasownik z wyróżnikiem a) do Wiednia, bardzo dobrej jakości fioletowa odbitka dekoracyjnego stempla formacyjnego z orłem "Kompania VI Baon uzup.No1. Leg.Polskich" - nieopisanego u Berka!!! dodatkowo rzadkiego typu cenzura połączona ze stemplem formacyjnym "Bataljon uzupełniający No1/ Polskich Legionów/ CENZUROWANO" - nieopisana u Berka!!! bardzo dobry stan zachowania;

1915 Legiony Polskie - I Brygada, formularz (Kucharski K.9.) o najwyższym stopniu rzadkości 10 punktów (w skali 10 punktowej)!!! wysłany 20.VIII za pośrednictwem poczty polowej 118 do Zakopanego; czytelna odbitka stempla formacyjnego z orłem "Komenda VI baonu I. Legionu Polskiego" (Berek P53); dobry stan zachowania; na karcie albumowej.


1 400 PLN
52799

1915 Legiony Polskie - bitwa pod Kirliababą, widokówka datowana 19.I, wysłana 20.I z miejscowości Felsővisón na Węgrzech do Witowa, w adresie nadawcy podano: "pułk II Baon I poczta polowa No2"; w dniach 18-22.I na rumuńskiej Bukowinie 2 pułk toczył ciężkie walki z wojskami rosyjskimi pod miejscowością Kirlibaba, po pięciu dniach Rosjanie zostali zmuszeni do wycofania się z Bramy Bukowińskiej, co powstrzymało ich wkroczenie na Węgry; niezwykle rzadka całość z wczesnego, słabo udokumentowanego okresu walk legionowych; bardzo dobry stan zachowania.


500 PLN
52800

1915 Legiony Polskie - "list przesyłkowy" na transport karabinów i amunicji wyekspediowanych z Jabłonkowa do Bystrzycy na papierze firmowym Komendy Etapowej Legionów Polskich, rozkaz wysyłki wydany przez kpt.Mariana Kukiela (późniejszego generała, wybitnego historyka polskiej wojskowości) skierowany do kpt.Andrzeja Galicy (późniejszego generała); czytelna odbitka owalnego stempla formacyjnego z orłem "PROWIANTURA BAONU UZUPEŁ. I. PUŁKU POLSKICH LEGIONÓW" nieopisanego u Berka; słabszy stan zachowania.


300 PLN
52801

1915 karta polowa z frontu pod Ożarowem z kolumny amunicyjnej 1. part do Milówki, datownik K.U.K. FELDPOSTAMT 118, fioletowy stempel z orłem "Komenda kolumny amunic. I-go pul. art.Legionów *".


150 PLN
52802

1915 karta polowa pisana z Kęt 19.5.15 do Krakowa, datownik KĘTY GAL. * d *, czerwony stempel "K.u.k. Platzkommando und / Krankensammelstelle / I Brigade Polnischer Legionen.", stemple cenzury CENZUROWANE / ZENSURIERT, K.u.k. Militarzenzur / KRAKAU oraz WEITERLETEN.


220 PLN
SOLD
52803

1916 Legiony Polskie - papier listowy z orłem i napisem LEGIONY POLSKIE 1915 (Kucharski E.3A.), stopień rzadkości - 6 punktów !!! wysłany 21.IV ze "stanowiska" do Departamentu Wojskowego NKN, wewnątrz pieczęć kancelaryjna z liczbą dziennika, a na odwrocie stempel ODDZIAŁ ZAPOMOGOWY; unikalny walor w bardzo dobrym stanie zachowania; do tej pory znany jeden egzemplarz z obiegu z dnia 7.V.1916.

Fi.Fk1
400 PLN
52804

1916 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 27.8 z Jekaterynosławia do ocenzurowania w Odessie, gdzie dotarł 31.8, skąd 7.10 ostatecznie wyekspediowano go do Danii, stempelek cenzury odeskiej cenzora nr.144 z dostawioną datą 2.CEH; nalepka polecenia dla korespondencji zagranicznej z napisami alfabetem łacińskim; kasownik odbiorczy 2.11 na odwrocie; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.69II 
100 PLN
52805

1916 korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list polecony wysłany 9.8 z Mińska, przekazany poczcie polowej, kasowniki: "OBRATNAJA POL.POCZ.KAN. W MIŃSKU" (ОБРАТНАЯ ПОЛ.ПОЧ.КОН. ВЪ МИНСКЬ) z wyróżnikiem "ż"(ж) z dnia 31.8; koperta po ocenzurowaniu zawartości i treści listu zabezpieczona lakowymi pieczęciami cenzury; zwraca uwagę stempelek polecenia z napisami grażdanką, nie używany na korespondencji zagranicznej! dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.69II 
250 PLN
52806

1916 widokówka "Wachzimmer Wadowice" wysłana 31.V z Wadowic do Lwowa, stempelek cenzury w Bielsku; bardzo dobry stan zachowania.


Mi.142
80 PLN
52807

1916 kartka z niemieckiej poczty polowej z Pabianic 27.4.16 do Niemiec.


15 PLN
52808

1916 rzadko spotykany formularz do korespondencji jeńców wojennych z terenów Rosji, napisy tylko po rosyjsku, sygnatura "Типографiя "Новь". Тара."; pisany po polsku, datowany 14.IX, wysłany z obozu w miejscowości Tara do Czerwonego Krzyża we Lwowie; stempelek do oznaczania korespondencji jenieckiej "correspondences des prisoniers de guerre"; cenzura rosyjska z Omska i austriacka z Wiednia; całość w doskonałym stanie zachowania.


120 PLN
52809

1916 koperta-formularz wysłana 18.V za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej nr.141 z Włodzimierza Wołyńskiego do Wiednia, czytelna odbitka stempelka formacyjnego "K.u.k. Mobiles Reserve Spital 1/7"; całość w doskonałym stanie zachowania;

1917 Legiony Polskie - formularz, wysłany 4.II z Dęblina do Krakowa za pośrednictwem austriackiej poczty etapowej 199 obsługującej oddziały polskie; stempelek "POCZTA POLOWA 6 P.P. LEG.POL." - u Berka nieopisany !!! stempelek formacyjny "6. Pułk piechoty Leg.Pol.", obydwa stempelki odbite również na odwrocie; ciekawa treść! przesyłki legionowe wysyłane za pośrednictwem tej poczty należą do bardzo rzadkich; ciekawa całość w doskonałym stanie zachowania; z kolekcji S.Rosińskiego.


500 PLN
52810

1916 Legion Ukraiński - formularz poczty polowej, datowany 18.9 i wysłany ze szpitala polowego w miejscowości Rann a.d. Sawe (Styria) do Wiednia; ładna i czytelna fioletowa odbitka stempla formacyjnego: "K.k. ukrainisches Regiment No 1/ Batallion... Kompanie.../Ц.к. 1. полк Українських сiчових стрiлцiв Курiнь...", dodatkowo czarna pieczęć w ramce "Von der Armee im Felde"; tekst pisany po ukraińsku; walor w doskonałym stanie zachowania.


400 PLN
52811

1916 rosyjski formularz przeznaczony do korespondencji z jeńcami wojennym na terenie Rosji, datowany 12.V w obozie w miejscowości Mew w Turkiestanie, wysłany 17.7 z Taszkientu do Melk a/d Donau; stempelek cenzury rosyjskiej i austriackiej z Wiednia; dobry stan zachowania.


100 PLN
52812

1916 formularz wysłany 23.10 do Berlina za pośrednictwem niemieckiej poczty polowej 3 Dywizji Landwery, pieczęć formacyjna.


30 PLN
52813

1916 Legiony Polskie - I Brygada, węgierski formularz wysłany 17.VI ze sztabu za pośrednictwem poczty polowej 118 do Lwowa, stempel formacyjny "Komenda I Brygady Legionów Polskich" (Berek P15); walor w dobrym stanie zachowania (karta pionowo zgięta).


120 PLN
52814

1916 widokówka ręcznie malowana z poczty polowej 166 4.4.16 do Nowego Sącza, stempel krakowskiego szpitala wojskowego "K.K. LANDWEHRSPITAL * KRAKAU *".


90 PLN
52815

1916 kartka z poczty niemieckiej marynarki wojennej.


15 PLN
52816

1916 kartka z nadana z austriackiej poczty polowej nr 312 4.11.16 do Nowin koło Kałucza, stempel formacyjny "K. u. k. - Feldkonon.-Regm. Nr 50. / Batterie No 2.".


60 PLN
52817

1916 urzędowy list polecony wysłany 1.06.16 z pozycji na froncie do dowództwa 4. Armii Feldpost 56; datownik FELDPOSTAMT 355 i rzadki stempel w języku niemieckim "K. u. k. Kommando Polnischer Legionen", prowizoryczna erka.


190 PLN
52818

1916 list polecony z austriackiej poczty polowej w Puławach.


60 PLN
52819

1916 okupacja austro-węgierska Rumunii, widokówka (Belgrad) pisana po polsku przesłana 29.III za pośrednictwem urzędu etapowego w Belgradzie do miejscowości Żurów, doskonała odbitka efektownej pieczęci formacyjnej "K.k. Ldst.Et.Baon 409. I.Komp.", dobry stan zachowania.


120 PLN
52820

1916 rzadki czysty formularz poczty polowej.


180 PLN
52821

1916 kartka nadana z austriackiej poczty polowej z Radomia na Morawy.


60 PLN
52822

1916 kartka nadana z niemieckiej poczty polowej nr 163 do Niemiec z rzadkim dworcowym stemplem formacyjnym.


135 PLN
SOLD
52823

1916 kartka z Libiąża Małego do Hrubieszowa, stempel cenzury wojskowej z Oświęcimia.


45 PLN
52824

1916 Legiony Polskie - WĘGIERSKA POCZTA POLOWA 125, patriotyczna widokówka wysłana 4.VII do Komendy Legionów Polskich na adres poczty polowej 355, rzadko spotykany datownik nadawczy węgierskiej poczty polowej 125, przydzielonej do obsługi polskich jednostek stacjonujących w Dęblinie; stempel formacyjny z orłem "Batalion Uzupełniający No.III Legionów Polskich" (Berek P232), stempelek cenzury ZESURIERT (Berek C40); dekoracyjna całość w bardzo dobrym stanie zachowania; gwarancja Schmutz.


500 PLN
52825

1916 Legiony Polskie - kwit wypłaty należności za "dostarczoną podwodę" Centralnego Biura Werbunkowego Legionów Polskich, wystawiony 29.XI na kwotę 7 Koron 20 halerzy przez oficera werbunkowego; efektowny stempelek formacyjny z orłem "OFICER WERBUNKOWY LEGIONÓW POLSKICH Sandomierz" nieopisany u Berka !!! niespotykany walor w doskonałym stanie zachowania.


500 PLN
52826

1916 formularz austro-węgierskiej poczty polowej datowany 27/9 z tekstem pisanym po polsku wysłany z miejscowości Piaski Wielkie do Tarnowa, trzywierszowa pieczęć formacyjna "Ersatzkompagnie Gr.Wachste beim Lst.Bez.Komdo.Nr.16 Krakau in Piaski Wielkie", dodatkowo stempelek "VON DER ARMEE IM FELDE", nadawcą listu jest Andrzej Bachleda; bardzo dobry stan zachowania.


150 PLN
52827

1917 kartka z austriackiej poczty polowej w Wierzbniku do Lublina, stempel cenzury wojskowej z Kielc.

Fi.Cp3
30 PLN
52828

1917 Rosja, korespondencja do Duńskiego Czerwonego Krzyża w Kopenhadze, list wartościowy (50 rubli) wysłany 27.6 z Sewastopola, przesyłka zabezpieczona pięcioma pieczęciami lakowymi; niebieska nalepka dla krajowych przesyłek rejestrowanych z napisami grażdanką; na odwrocie stempel tranzytowy Piotrogrodu z datą 1.VII; rzadki, dekoracyjny walor w bardzo dobrym stanie zachowania.


Mi.65II, 72II 
300 PLN
52829

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław do poczty polowej nr 378.


20 PLN
52830

1917 kartka austriackiej poczty polowej z Puław 10.10.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
52831

1917 kartka węgierskiej poczty polowej z Puław 19.11.17 do poczty polowej nr 378.


20 PLN
52832

1917 rzadki formularz karty polowej legionów z nadrukiem "Karta polowa / Wojsk Polskich" oraz małym orłem legionowym, z tyłu fragment wiadomości z września 1917 roku.


60 PLN
52833

1917 karta polowa wysłana z poczty polowej z Jędrzejowa 17.II.17 do Michałowa, stempel "PUBLICZNE/ SEMINARIUM NAUCZ. MĘSKIE/ w JĘDRZEJOWIE".


15 PLN